21 Mayıs 2016, Cumartesi 09:12:25

Ordu-Giresun birinci yılını doldurdu

Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı hizmette ilk yılını tamamladı.
  • Yakında New York'a direk sefer konulacakmış:-) Henüz pist çökmeye, çatlamaya başlamadı mı? O da yakında...
  • Yozgat havalimanı nerde kaldı??!!
  • Düsseldorf veya Köln'den direk sefer istiyoruz...!!!
  • açılın ben geldim. orgi bu ülkede tektir! herkesi orgiye bekleriz :))

Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı hizmette ilk yılını tamamladı.

Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'na Suudi Arabistan, Almanya ve Avusturya'dan da uçuşların başlayacağı bildirildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, havalimanının, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun katılımıyla 22 Mayıs 2015'te açıldığını anımsattı.

Ordu ve Giresun'un yıllarca hayalini kurduğu havalimanının açılışının birinci yılının dolduğunu belirten Yılmaz, "Hem Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığımız hem Devlet Hava Meydanlarımız hem de Hükümetimiz sürece sahip çıktı. Çalışıp çalışmayacağı tartışmalı olan havalimanı, şu anda yolcu kapasitesi itibarıyla Türkiye'de rekorlara imza atan bir havalimanı oldu. Günlük 21 uçuş yapmasıyla da bu yılın trendi en fazla yükselen havalimanı oldu." dedi.

Yılmaz, havalimanına yeni uçuşlar ekleneceğine dikkati çekerek, "İnşallah Haziran ayında başta Suudi Arabistan ve Avrupa'dan Almanya ve Avusturya uçuşlarıyla Ordu-Giresun Havalimanı bölgemizi, ilimizi, Giresun'umuzu şaha kaldıracaktır. Başta Cumhurbaşkanı'mıza, Hükümetimize teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Havalimanının, turizm açısından bölgeye çok ciddi katkısı olduğunu vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

"Elimizde 6 aylık veriler var. Turizm alanında yüzde 45'e yakın artış oldu. Sezon yeni başlayacak. Bu sene inşallah ramazan ayıyla ulusal tur sahiplerinin tamamının ilimize de gelmek suretiyle havalimanımızı en üst seviyede kullanma imkanları var. Aynı zamanda bizim belirlediğimiz gezi güzergahlarında şu anda otellerimizin tamamı dolu. Yaklaşık 4 aydır, kış mevsiminde dahi yatak sayısı itibarıyla yüzde 100'e yaklaşan dolulukla hizmet verilmeye devam ediyor. Havalimanı bölgemiz için ilaç gibi geldi. Havalimanı bölgemizin kurtuluşu oldu."

Ordu-Giresun birinci yılını doldurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Yakında. ~ 2 yıl önce
Yakında New York'a direk sefer konulacakmış:-) Henüz pist çökmeye, çatlamaya başlamadı mı? O da yakında...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yozgat ~ 2 yıl önce
Yozgat havalimanı nerde kaldı??!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yesim ~ 2 yıl önce
Kardesim yozgat'a havalimani yapilsa bile yolcusu olur mu dersin? Ölü yatirim olur gibi geliyor bana
yozgat ~ 2 yıl önce
Sinopun yolcudu oluyorsa Yozgat'in da olur o kadar. Bir ucak dolduracak kadar en azindan. Ama Istanbul disi da ucak dolduramaz. Belki haftada 1 kere Izmir. Sivas-Ankara YHT uzerinde ana istasyonlardan biriyken oncelikli bir yatirim degil havaalani. Yozgat Merkez 250-500.000 nufusa gelirse o zaman gerekli hale gelebilir ( 2095 - 2160 yillari arasi ). O yuzden basit bir acil iniş pisti yeterli olur simdilik.
DUS-CGN-OGU ~ 2 yıl önce
Düsseldorf veya Köln'den direk sefer istiyoruz...!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
can ~ 2 yıl önce
haftanın hangi günleri uygun olur sizin için?
orci fan ~ 2 yıl önce
açılın ben geldim. orgi bu ülkede tektir! herkesi orgiye bekleriz :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000