17 Haziran 2015, Çarşamba 13:55:15

Ordu-Giresun arsa fiyatlarını uçurdu

Ordu-Giresun Havalimanı'nın hizmete açılmasının ardından Ordu'nun Gülyalı ilçesinde daha önce metrekaresi 100 liradan alıcı bulan arsaların metrekaresi 250-750 liraya çıktı.
  • birazda karadeniz kazansın ne çıkarki :)
  • memleketimizde hava limanı yapılmış daha ne isterizz
  • ARZ TALEP MESELESİ ALMAZSIN OLUR BİTER.
  • TALİP BEYİN TUZU KURU TABİİKİ. HAVALİMANININ HEMEN SINIRINDA ARSALARI VAR VE BU ARSAYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇİKOLATA PARK PROJESİGERÇEKLEŞTİRECEK. DİĞER KALAN ARSALARI DA EN AZ 10 KATI DEĞERLENECEK. DAHA DÜNE KADAR TARLA OLAN YERLER ARSA OLDU. FAKİRİ DÜŞÜNEN YOK. VARSA YOKSA ZENGİNLERE YÖNELİK YATIRIMLAR VAR. ORDUNUN GİRESUNUN MADDİ DURUMU KÖTÜ OLAN İNSANLARINA YÖNELİK BİR PROJE YOK. 150 - 200 MİLYARDAN AŞAĞI DAİRE YOK. ESKİDEN TOKİ UYGUN FİYATA EV YAPIYORDU. ONUNDA YÜZÜNÜ GÖREN HACI OLUYOR...
  • A380 isteruz orduye
  • karadeniz aklı

Ordu-Giresun Havalimanı'nın hizmete açılmasının ardından Ordu'nun Gülyalı ilçesinde daha önce metrekaresi 100 liradan alıcı bulan arsaların metrekaresi, 250-750 liradan satışa sunulmaya başlandı.

Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçelerine yatırım yapmak isteyen iş adamlarının arsa satın almakta zorluklarla karşılaştıklarını söyledi.

Bazı vatandaşların arsalarını hiç satmak istemediklerini, bazılarının ise yüksek fiyatla satma beklentisi içerisinde bulunduklarını anlatan Şen, belediye olarak söz konusu sıkıntıların çözümü noktasında ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını dile getirdi.

İlk aşamada ellerinden gelenin sadece yatırımcı ile arazi sahiplerini buluşturmak olduğuna işaret eden Şen, "Çünkü fazla işin içine girdiğimiz zaman insanlar farklı algılıyor. Onun için biz bu aşamada sadece yatırımcı ile arazi sahiplerini buluşturuyoruz ama buradan çağrı yapıyorum. Yatırımcılardan rayiç değerin üzerinde çok fiyat istemesinler, makul olanı istesinler. Tabii ki hiç kimse yerini çok ucuza vermesin. Ancak iki, üç misli fiyat da istemesin. Yoksa olduğumuz yerde kalırız" değerlendirmesinde bulundu.

"Özel sektöre yol açmalıyız"

Şen, ilçeye yapılan devlet yatırımlarının ekonomiye daha fazla katkı sunmasının yolunun özel sektörün de ilçelerine yatırım yapmasından geçtiğini belirterek, herkesin özel sektörün önünü açmada gerekli hassasiyeti göstermesi gerektiğini vurguladı.

Havalimanı öncesi ve sonrasında oluşan arsa fiyatları arasında uçurumlar bulunduğuna dikkati çeken Şen, "Havalimanı yapılmadan önce burada arsaların metrekare fiyatı 75-100 lira seviyelerinde idi. Örneğin daha önce bin metrekare yerin fiyatı 100 bin lira ise şimdi oldu 500 bin. Hatta bin metrekare yerden 1 milyon lira isteyen var. Tabii bu aşırı yükseliş yatırımcıyı rahatsız ediyor. Sonuçta yatırımcı işin başında yüksek ödeme yapacağı için yatırımdan vazgeçiyor veya farklı illerde daha az bedele yatırım yapacağı alanlar arıyor" ifadelerini kullandı.

Şen, ilçelerinde yatırım yapmak isteyen bazı iş adamlarının belediyeye müracaatta bulunduğunu, kendilerinin bu iş adamlarını arsa sahipleri ile buluşturmaya başladıklarını da sözlerine ekledi. 

Ordu-Giresun arsa fiyatlarını uçurdu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

karadeniz ~ 3 yıl önce
birazda karadeniz kazansın ne çıkarki :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
giresun ~ 3 yıl önce
memleketimizde hava limanı yapılmış daha ne isterizz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
CEO ~ 3 yıl önce
ARZ TALEP MESELESİ ALMAZSIN OLUR BİTER.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TALİP ~ 3 yıl önce
TALİP BEYİN TUZU KURU TABİİKİ. HAVALİMANININ HEMEN SINIRINDA ARSALARI VAR VE BU ARSAYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ÇİKOLATA PARK PROJESİGERÇEKLEŞTİRECEK. DİĞER KALAN ARSALARI DA EN AZ 10 KATI DEĞERLENECEK. DAHA DÜNE KADAR TARLA OLAN YERLER ARSA OLDU. FAKİRİ DÜŞÜNEN YOK. VARSA YOKSA ZENGİNLERE YÖNELİK YATIRIMLAR VAR. ORDUNUN GİRESUNUN MADDİ DURUMU KÖTÜ OLAN İNSANLARINA YÖNELİK BİR PROJE YOK. 150 - 200 MİLYARDAN AŞAĞI DAİRE YOK. ESKİDEN TOKİ UYGUN FİYATA EV YAPIYORDU. ONUNDA YÜZÜNÜ GÖREN HACI OLUYOR...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A380 ~ 3 yıl önce
A380 isteruz orduye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haklıısn ~ 3 yıl önce
sipariş verildi ama 380 değil 747-8 gelecek ordu yaa :)
Karade iz ~ 3 yıl önce
karadeniz aklı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000