08 Kasım 2016, Salı 09:28:27

Ordu-Giresun 1 milyona yaklaştı

Avrupa'nın tek, dünyanın üçüncü denize inşa edilen havaalanı olan Ordu Giresun Havalimanı, açıldığı günden bu yana yaklaşık 870 bin yolcu ağırladı.
  • Araptan başka giden turist yok. İnsan bir sorgulamaz mı, neden araplar geliyor diye
  • Ordu valisi açıklama yapmamış çok şaşırdım
  • Tgs ye pass bilet hakkı verilecek mi
  • Tüm olumsuzluklara rağmen, Büyük başarı.Bir de rahat bıraksalar çok daha ileri gidecek.

Avrupa'nın tek, dünyanın üçüncü denize inşa edilen havaalanı olan Ordu Giresun Havalimanı, açıldığı günden bu yana yaklaşık 870 bin yolcu ağırladı.

22 Mayıs 2015 tarihinde açılan Ordu-Giresun Havalimanı'nda 2016 yılının ilk 10 ayında kullanan yolcu sayısı 640 bine ulaştı. Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) istatistiklerine göre, Ordu Giresun Havalimanı'ndan 2016 yılı Ocak-Ekim ayları arasında 628 bin 295 yolcu iç hatlardan, 11 bin 504 yolcu dış hatlardan yararlandı.

Faaliyete geçtiği 22 Mayıs 2015 ile 31 Aralık 2015 tarihi arasında yararlanan 230 bin yolcu eklendiğinde Ordu-Giresun Havalimanı'ndan bugüne kadar toplam 869 bin 799 yolcu yararlandı. Ordu-Giresun Havalimanı'ndan yıl sonuna kadar yararlanan yolcu sayısının 1 milyonu aşması bekleniyor.

Ordu-Giresun Havalimanı'ndan halen Ankara, İstanbul, İzmir, Antalya, KKTC ve Suudi Arabistan'a uçuşlar gerçekleştiriliyor.

Ordu-Giresun 1 milyona yaklaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

Arap ~ 2 yıl önce
Araptan başka giden turist yok. İnsan bir sorgulamaz mı, neden araplar geliyor diye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Peh ~ 2 yıl önce
Ordu valisi açıklama yapmamış çok şaşırdım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PEH DE PEH... ~ 2 yıl önce
Madem rahat edemedin verelim cevabını :)) Ordu Valisi'nden çok merakla Trabizon Belediye Başkanından demeç beklenmektedir. Trabizon havalimanı bakıma alınacak mı alınmayacak mı? Bakıma alınırsa Trabizonlular OGU'dan mı Erzurumdan mı uçacaklar? Nasıl Ordu Valisi açıklamasından daha çarpıcı değil mi?
Kyzer ~ 2 yıl önce
Trabzon havalimanı bakıma alınırsa oluşacak trafiği kaldırmak için 3 tane daha OGU gibi havalimanı lazım ki bölgede 4 milyona yaklaşan trafiği kaldıracak bir havalimanı olmadığı için eminim Dhmi bunun bir çaresini bulur. Zannımca Rize'deki havalimanı bittikten sonra böyle bir girişim olabilir.
SADECE APRON ~ 2 yıl önce
OGU'da da TZX'de de tek pist var. Neden Trabzon havalimanı kapanırsa 3 OGU'ya ihtiyaç duyulsun. Terminal binası TZX ile aynı büyüklükte. Haklı olduğunuz apronun küçüklüğü, şu anda en fazla 5 uçak park edebiliyor. Ama apronun büyütülmesi için müsait alan var. Tabi birileri havalimanı açıldığından sonra girdikleri kış uykusu ve rehavetten uyanıp ilgilenirlerse...
Kyzer ~ 2 yıl önce
İş sadece pist veya terminalle bitmiyor. Bunun için gerekli altyapının hazırlanması ve ek yatırım yapılması lazım ki kapasiteyi karşılasın. İstatiksel olarak yıl sonu toplamda 780.000 yolcuya 3.890.000 yolcu daha ilave edersen ne demek istediğimi anlarsın
Tgs ~ 2 yıl önce
Tgs ye pass bilet hakkı verilecek mi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çotanak ~ 2 yıl önce
Tüm olumsuzluklara rağmen, Büyük başarı.Bir de rahat bıraksalar çok daha ileri gidecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000