07 Eylül 2017, Perşembe 15:51:21

Ordu- Giresun Havalimanı'nda rekor yolcu sayısı

Türkiye’nin ve Avrupa’nın tek denize dolgu yöntemiyle inşa edilen havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, Ağustos ayında tüm zamanların en yüksek yolcu rakamına ulaştı.
  • Sadece stuttgart ve çevresinde 80 bin ordulu yaşıyor
  • Vip salonunun eleştirisirisini yapmış.soruyorum:Vip salonu terminal binasınının kaçta kaçı.?? diğer meydanlardaki terminal ve Vip salonlarını karşılaştır sonra yorum yapın. Adamlar deniz üstüne trilyonlar harcayarak havalimanı yapıyor.Bu dünyada üçüncü ülkemizde ilk meydan olma özelliği taşıyor.birçok noktada ilkleri taşıyor.Şükretmesi gerekirken dışarıdan bakıp yorum yazıyor.çamur at izi kalsın.böyle büyük bir hizmete nankörlük değil şapka çıkarılır.meydan hakkında teknik bilgisi olmayan birinin bilgi kirliliği yapıp vatandaşın kafasını karıştırmaya hakkı yok.
  • Samsun kapandı, ama thy’nin iç hat’ta geçen seneye göre ogu seferlerinde bir artış göremedim? Artıs yaşandığı seferler ise yurt dışı muc-ogu, str-ogu, dus-ogu (eski samsun bağlantıları)
  • Niye tek ordu da giresun demiyorsunuz ayıp

Türkiye’nin ve Avrupa’nın tek denize dolgu yöntemiyle inşa edilen havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, Ağustos ayında tüm zamanların en yüksek yolcu rakamına ulaştı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü Ağustos ayı tahmini rakamları açıkladı. Ordu-Giresun Havalimanı hem iç hem de dış hatlarda büyümeyi sürdürdü. Samsun-Çarşamba Havalimanının 7 Ağustos’ta kapanmasıyla büyük yoğunluk yaşanan Ordu-Giresun Havalimanında Ağustos ayında 23 bin 817’si dış hatlarda olmak üzere toplam 144 bin yolcuya hizmet verildi. 2016 yılı Ağustos ayında 85 bin 996 yolcuya hizmet verilmişti.

Bu rakamla birlikte Ordu-Giresun Havalimanında Ocak-Ağustos ayları arasında 55 bin 847’si dış hatlarda olmak üzere 740 bin 792 yolcuya ulaşıldı. 2016 yıl 8 aylık dönemde 507 bin 782 yolcuya hizmet verilmişti. Buna göre geçen yıla göre 133 bin yolcu artışı oldu.

Bu arada Ordu-Giresun Havalimanında Ağustos ayı içerisinde 176’sı yurt dışı olmak üzere toplam 986 uçuş trafiği gerçekleşti. 8 aylık dönemde ulaşılan iniş-kalkış yapan uçak sayısı ise 5 bin 661 oldu.

Ordu- Giresun Havalimanı'nda rekor yolcu sayısı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

52ordu ~ 9 ay önce
Sadece stuttgart ve çevresinde 80 bin ordulu yaşıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
plansızlık cevap, ~ 11 ay önce
Vip salonunun eleştirisirisini yapmış.soruyorum:Vip salonu terminal binasınının kaçta kaçı.?? diğer meydanlardaki terminal ve Vip salonlarını karşılaştır sonra yorum yapın. Adamlar deniz üstüne trilyonlar harcayarak havalimanı yapıyor.Bu dünyada üçüncü ülkemizde ilk meydan olma özelliği taşıyor.birçok noktada ilkleri taşıyor.Şükretmesi gerekirken dışarıdan bakıp yorum yazıyor.çamur at izi kalsın.böyle büyük bir hizmete nankörlük değil şapka çıkarılır.meydan hakkında teknik bilgisi olmayan birinin bilgi kirliliği yapıp vatandaşın kafasını karıştırmaya hakkı yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORDU GİRESUN ~ 11 ay önce
Görüş mesafesinin düşük olduğu zamanlarda sen indirirsin uçağı.İniş neden gerçekleşmiyor.Dvor Dme cihazı problemi çözecek mi?İniş açısı karaya değil denize verilmiş olsaydı bu problemler olur muydu? Boztepe'yi sis kapladı mı uçuş iptal demek.Teknik konuda aydınlat ta biz de öğrenelim..Görüş mesafesi yatayda ve dikeyde kaça düşürüldü... Şuanda en çok iptal ve yönlendirme veren havaalanı Ordu Giresun'dur..Bu nasıl ortadan kaldırılacak..Bu konuda da cevabınızı bekliyoruz..
TK seferleri ~ 11 ay önce
Samsun kapandı, ama thy’nin iç hat’ta geçen seneye göre ogu seferlerinde bir artış göremedim? Artıs yaşandığı seferler ise yurt dışı muc-ogu, str-ogu, dus-ogu (eski samsun bağlantıları)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A330 cpt ~ 11 ay önce
Niye tek ordu da giresun demiyorsunuz ayıp

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000