17 Haziran 2015, Çarşamba 11:00:42

Ordu Giresun Havalimanı’nda işler durma noktasında.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katıldığı tören ile hizmete açılan Ordu Giresun Havalimanı’nın eksik kalan kısımlarının tamamlanması için yapılan çalışmalar durma noktasında geldi. İşte detaylar.
  • Laf ola beri gele, ülkemizde hangi yatırım sadece yapıldığı bölge halkının cebinden çıkıyor. Eyaletlere mi ayrıldık... Size çok basit bir hesap yapayım. Bu havalimanının rantabl olup olmadığının anlaşılması için bakılması gereken ilk veri hizmet vereceği nüfustur. Ordu ve Giresun İllerinin toplam nüfusuna bakarsan, dışarıdaki gurbetçilerini hesaplarsan ne kadar gerekli olduğunu da görürsün. Ama sizin derdiniz siyaset, bölge halkının lehineymiş değilmiş umurunuzda değil. Daha düne kadar devlet fındığı satın alıp yağ yaptığında meydana gelen zarar sizin cebinizden çıkmıyor muydu? Şimdi havalimanına gelince mi hesap kitap yapar oldunuz. Ama hesap o değil. Hesap; 1-Trabzon ve Samsun havalimanları artık nemalanamayacak, kötülenmeli. 2-Bu havalimanını yapan AKP'dir, öyleyse kötülenmeli. Ama farkında bile değilsiniz ki bu havalimanı AKP'ye oy kazandırmadı. Giresun 3 AKP 1 CHP iken şimdi 2 AKP 1 CHP 1 MHP, Ordu 5 AKP 1 CHP iken şimdi 3 AKP 2 CHP. ANLAYANA... Zaten size kalsa otobüse devam...
  • Bu kadar büyük ve Ordu - Giresun şehirleri için bu kadar önemli bir projeyi,sırf seçim yatırımına kurban eden siyasi irade şimdi gitsin kendi devam etsin inşaata.yazık gerçekten bu projeye yazık...
  • yatırım güzel, gerekliydi bence ama her yerden CENGİZ İNŞAAT çıkmıyor mu, YETER KARDEŞİM SOYDUĞUNUZ BU MİLLETİ, YETER. Yandaş mütahitlerden bıktık.
  • Hersin hayirlisi..ufak tefek sorunlar asilir Allahin izniyle. .hala gereksiz havaalani diyenlerin aklina sasarim...Ordulu Girrsunlu degilsinizde ondandir..ya da Vatanini milletini seven...ya da Chp zihniyeti olandir...Allah islah etsin nedim..

Deniz doldurularak yapılan ilk havalimanı olan Ordu Giresun Havalimanı’nda işler durma noktasında geldi. 22 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından hizmete açılan havalimanının üst yapısı tamamlanamadı.

Alt yapısı Cengiz İnşaat üst yapısı ise Alga İnşaat tarafından yapılan havalimanının açılması için seçim öncesi yapılan hummalı çalışmalar yerini karınca hızı ile yapılan çalışmaya bıraktı.

Alga inşaatın işleri yavaşlatmasının arkasındaki neden olarak 15 milyon TL’lik ödemeyi alamaması gösterildi. Ödemelerin gecikmesi üzerine işleri durma noktasına getiren Alga inşaatın, Alt Yapı Yatırımları Genel Müdürlüğü’nün ödeme yapmaması üzerine bütün personeli Ordu –Giresun Havalimanı’ndan çektiği yaklaşık 10-15 kişilik bir ekip bırakarak havalimanı inşaatının tamamlanması için çalışmaları askıya aldığı kaydedildi.

Öte yandan alt yapı işini üstlenen Cengiz İnşaat’a ek iş verildiği iddia edildi. Havalimanının çevresinde bulunan küçük göllerin doldurulması için 50 milyon TL’lik ek ödenek verildiği ve çalışmaların hemen başladığı kaydedildi.

©Airporthaber.com

Ordu Giresun Havalimanı’nda işler durma noktasında.

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

İNADINA REALİTE... ~ 3 yıl önce
Laf ola beri gele, ülkemizde hangi yatırım sadece yapıldığı bölge halkının cebinden çıkıyor. Eyaletlere mi ayrıldık... Size çok basit bir hesap yapayım. Bu havalimanının rantabl olup olmadığının anlaşılması için bakılması gereken ilk veri hizmet vereceği nüfustur. Ordu ve Giresun İllerinin toplam nüfusuna bakarsan, dışarıdaki gurbetçilerini hesaplarsan ne kadar gerekli olduğunu da görürsün. Ama sizin derdiniz siyaset, bölge halkının lehineymiş değilmiş umurunuzda değil. Daha düne kadar devlet fındığı satın alıp yağ yaptığında meydana gelen zarar sizin cebinizden çıkmıyor muydu? Şimdi havalimanına gelince mi hesap kitap yapar oldunuz. Ama hesap o değil. Hesap; 1-Trabzon ve Samsun havalimanları artık nemalanamayacak, kötülenmeli. 2-Bu havalimanını yapan AKP'dir, öyleyse kötülenmeli. Ama farkında bile değilsiniz ki bu havalimanı AKP'ye oy kazandırmadı. Giresun 3 AKP 1 CHP iken şimdi 2 AKP 1 CHP 1 MHP, Ordu 5 AKP 1 CHP iken şimdi 3 AKP 2 CHP. ANLAYANA... Zaten size kalsa otobüse devam...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bence ~ 3 yıl önce
Bu kadar büyük ve Ordu - Giresun şehirleri için bu kadar önemli bir projeyi,sırf seçim yatırımına kurban eden siyasi irade şimdi gitsin kendi devam etsin inşaata.yazık gerçekten bu projeye yazık...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hakan ~ 3 yıl önce
yatırım güzel, gerekliydi bence ama her yerden CENGİZ İNŞAAT çıkmıyor mu, YETER KARDEŞİM SOYDUĞUNUZ BU MİLLETİ, YETER. Yandaş mütahitlerden bıktık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ordu 52..DIGIDIK ~ 3 yıl önce
Hersin hayirlisi..ufak tefek sorunlar asilir Allahin izniyle. .hala gereksiz havaalani diyenlerin aklina sasarim...Ordulu Girrsunlu degilsinizde ondandir..ya da Vatanini milletini seven...ya da Chp zihniyeti olandir...Allah islah etsin nedim..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Süper ~ 3 yıl önce
Türkçe de süpermiş yani... Kimlerin kime oy verdiği belli oluyor
Komik ~ 3 yıl önce
Türkçe ile konu arasında bağ kurup, mevzuyu oy verme ile bağdaştıran bir zihniyetin, nereye oy verdiğini merak etmemek de elde değil? Bu analiz yeteneği ve çıkarımlarınızla çok "başarılı" olursunuz, emin olun!
Komik ~ 3 yıl önce
Okuyan ve çağdaş Türkiye özlemi olanların kime oy verdiği ortada, karanlık zihniyetlerin ülkeyi getirdiği nokta ortada.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000