06 Ocak 2014, Pazartesi 16:52:10

MART'TA DENEME UÇUŞU BAŞLAYACAK

Ordu Valisi Kenan Çiftçi, Türkiye’nin deniz doldurularak yapılan ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı’nda mart ayında deneme uçuşlarına başlanacağını söyledi.
  • Trapzonun yükunu hafifletecek
  • Anlaşılmayan bir durum var sanırım. 5cm asfalt pistin ucunda değil. Pistin üzerine koruyucu 5cm kalınlığında koruyucu asfalt atılacak(boydan boya yani). Ondan bahsediyor.
  • Vali, gelecek seçimlerde Milletvekili olacak. Pist santim santim yapılıyor sanki. 5 santim miş!
  • Dünyanın en büyük yolsuzluğunun olduğu yerde en geniş pistinden bahsederler...

Ordu Valisi Vali Kenan Çiftçi, havalimanının 3 kilometrelik pistinin bittiğini belirtirken, mart ayı itibariyle pistin ışıklandırılmış olacağını kaydetti. Vali Çiftçi, yetkililerden bilgi aldıktan sonra havalimanı pistinde incelemelerde bulundu.

Çifti, yaptığı açıklamada, “Ordumuzun hayalleri vardı. Bu hayallerden bir tanesi de hava limanıydı. Ordu ve Giresun Havalimanı’nın pistinin 3 bininci metresindeyiz. Pist bitti son olarak 5 santimlik asfaltı kaldı. Şubat sonunda Ordu tarafındaki ışıklandırmalar, mart ayı içerisinde Giresun tarafındaki ışıklandırmalarda bittikten sonra deneme uçuşlarına başlanabilecek. Apronlar ile birlikte yapılacak olanlar, imza aşamasında onlar 2014 yılının ikinci yarısında tamamlanır ve buradan uçarız” diye konuştu.

“DÜNYANIN EN GENİŞ PİSTLERİNDEN BİR TANESİ”

Vali Kenan Çiftçi, Ordu-Giresun Havalimanı’nın pistinin 60 metre genişliğinde olduğunu ifade ederken, “Şu anda bu piste yukarıdan gözle görülebilecek bütün uçaklar buraya inebilir. 60 metre pist genişliği var. Dünyanın en geniş pistlerinden bir tanesidir. 3 kilometrelik bir uzunluk var. Şu an makineler çekilirse ani inişler yapılabilir” şeklinde konuştu.

MART'TA DENEME UÇUŞU BAŞLAYACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Trapzon ~ 4 yıl önce
Trapzonun yükunu hafifletecek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
5cm asfalt ~ 4 yıl önce
Anlaşılmayan bir durum var sanırım. 5cm asfalt pistin ucunda değil. Pistin üzerine koruyucu 5cm kalınlığında koruyucu asfalt atılacak(boydan boya yani). Ondan bahsediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MRA ~ 4 yıl önce
Vali, gelecek seçimlerde Milletvekili olacak. Pist santim santim yapılıyor sanki. 5 santim miş!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TYLER ~ 4 yıl önce
Dünyanın en büyük yolsuzluğunun olduğu yerde en geniş pistinden bahsederler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000