04 Kasım 2008, Salı 09:08:45

KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ...

Ordu ile Giresun illerinin ortak kullanımı için ilk olarak 1992 yılında ortaya atılan OR-Gİ Havaalanı projesi, aradan geçen 16 yıla rağmen gerçekleştirilemedi. OR-Gİ, bu 16 yıl içerisinde 3 Cumhurbaşkanı, 10 Başbakan, 14 Ulaştırma, 14 Bayındırlık Bakanı eskitti.
  • Doğunun her ilinde havaalanı var, Ordu ile Giresun ili hala bir havaalanını hak edemedimi.........İstanbulda 1.5 milyon ordulu ile Giresunlu yaşıyaor..........kendimde bir Havalimanı çalışanı ve Ordulu olarak üzülüyorum bu işe........Ordudan çıkan siyastçiler ne işyapar arkadaşlar.......
  • Bence de abes birşey yok. Sefahat, Cümbüş anlamında kullanmış arkadaş :) KAYNAK: http://www.zargan.com/sozluk.asp?Sozcuk=orgy
  • Münasebetsiz süper bulmuş espiriyi bravo valla.Ne dese beğenirdiniz SKYTURK hazretleri?
  • OR-GI yada GIA - Giresun International Airport, havacilara yakisir sekilde yorumlar yazalim lutfen. Asigadaki munasebetsizin yorumunu lutfen derhal silinsin.

1992 yılında zamanın Ordu Valisi Sami Seçkin tarafından gündeme getirilen, ilk yazışmaları yapılan, Giresun'un da projeye ortak olmasıyla iki ilin sahiplendiği OR-Gİ, 16 yılını devirdi. Uğruna 7'den 70'e tüm kesimlerin bağış yaptığı, çalışanların maaşlarından kesildiği OR-Gİ'nin gündeme getirildiğinde doğan bir çocuk bugün Lise 2 öğrencisi olma seviyesine geldi. Aradan geçen yıllar içerisinde işbaşına gelen hükümetlerin her seferinde 'şahane bir proje' olarak gördüğü, ancak bütçe ayıramadığı, ayıranın ise bir süre sonra ödeneği geri çektiği OR-Gİ, bu süre içinde 3 Cumhurbaşkanı, 10 Başbakan, 14 Ulaştırma, 14 Bayındırlık Bakanı eskitti.

Ordu'nun Gülyalı ilçesinde 1997 yılında temeli atılan, ancak bir süre sonra yapımının durması sebebiyle 'Ortadoğu ve Balkanların en büyük hava alma alanı' haline dönüşmek üzere olan OR-Gİ Havaalanının gerçeğe dönüştürülmesi için bir süredir Ankara'da çalışma ve görüşmelerde bulunan Ordu Valisi Ali Kaban, 11. Başbakan ile 15. Ulaştırma ve Bayındırlık Bakanlarına konu hakkında brifingler veriyor.

OR-Gİ Havaalanı için gerçekleştirilen çalışmalar içerisinde ise ilginç bir kırtasiye olayı göze çarptı. 1992 yılından 2008 yılına kadar geçen sürede Ordu Valiliğinin, Başbakanlık, Bakanlıklar, Genelkurmay Başkanlığı, Kuvvet Komutanlıkları başta olmak üzere devletin ilgili tüm kurumlarına yazdığı yazı sayısı tam 198 adet. Onlarca rapor ve projelerinde yer aldığı OR-Gİ dosyası, AK Parti hükümetinin ilgisini bekliyor.

OR-Gİ Havaalanı

OR-Gİ Havaalanı

OR-Gİ Havaalanı

KİMLER GELDİ, KİMLER GEÇTİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Rumuz ~ 9 yıl önce
Doğunun her ilinde havaalanı var, Ordu ile Giresun ili hala bir havaalanını hak edemedimi.........İstanbulda 1.5 milyon ordulu ile Giresunlu yaşıyaor..........kendimde bir Havalimanı çalışanı ve Ordulu olarak üzülüyorum bu işe........Ordudan çıkan siyastçiler ne işyapar arkadaşlar.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aero ~ 9 yıl önce
Bence de abes birşey yok. Sefahat, Cümbüş anlamında kullanmış arkadaş :) KAYNAK: http://www.zargan.com/sozluk.asp?Sozcuk=orgy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
keyf ~ 9 yıl önce
Münasebetsiz süper bulmuş espiriyi bravo valla.Ne dese beğenirdiniz SKYTURK hazretleri?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SKYTURK ~ 9 yıl önce
OR-GI yada GIA - Giresun International Airport, havacilara yakisir sekilde yorumlar yazalim lutfen. Asigadaki munasebetsizin yorumunu lutfen derhal silinsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000