28 Mart 2011, Pazartesi 08:30:22

"HANİ OR-Gİ'NİN TEMELİ MART'TA ATILACAKTI?"

Eski adıyla OR-Gİ, yeni adıyla Ordu-Giresun Havaalanı'nın Mart ayında temelinin atılacağının sözü verilmesine rağmen henüz havaalanı inşaatına başlanmadı.
  • İhalenin yapılması % 100 havalımanı kurulacagı anlamına gelmez :)1990 lı yıllarda da Edirne havalımanı ıhalesı yapıldı. Ancak sadece pist yapıldı ve daha sonra buranın Istanbul yakın olması nedenıyle vazgeçildi ve yapılmadı ! Trakyanın en uzak en ucra köşesinden bile İstanbul en fazla 2,5 -3 saat... Sözüm ona o çok bilmişe :)Bugün trakyayı İstanbula bağlayan mükemmel bir otoban var.
  • Neymiş; Havaalanı veya limanı yapılmadan önce fizibilite çalışması ile durum tesbiti yapılırmış. Neymiş; Türkiye'nin her şehrinde havaalanı yokmuş. Neymiş; 2-3 saat yol gitmekle bir şey olmazmış. Maalesef günaydın demek zorundayım.Devlet ihalesini bile yapmış, Maliye Bakanlığı 21 milyon TL'yi DLH'ye aktarmış, bunların ne anlama geldiğini yorumlayamayacak kadar bilgili ve ilgilisiniz ama cevap yetiştirmeye çalışmakta üstünüze yok. Bilmediğiniz, emin olmadığınız konuda cevap yazarken biraz dikkat :) Güzel ülkemin güzel!!! insanları böyle oluyor işte...
  • Gerçekten OR-GI muhabbeti sıktı. Devlet tüm vatandaşlarına eşit mesafededir. Havaalanları veya limanları yapılmadan önce fizibilete çalışmaları ile durum tespiti yapılır. Uygun ve gerekli ise havalimanı her şehire yapılabilir. Ama sanırım Ordu ve Giresundaki şartlar belkide arazi şarlatı dağlık olabilir emin değilim. Demek ki müsait değil ki yapılmıyor veya sürekli erteleniyor. Israrla bi yere havalimanı yapılmasını istesenızde yapılmaz. Buna devlet ve resmi makamlar karar verir...
  • Devlet oraya havaalanı veya havalimanı yapmıyorsa nedeni var. Fizibilite çalışması yapılmıştır demek kı uygun değildir veya başka bir neden vardır ? Bunuda size soracak değildir tamam mı ? Türkiye nin her şehrinde havaalanı yoktur. Toplamda sadece 41 adet var. 80 nin üzerinde il oldugunu düşünürseniz havaalanı olmayan bir tek siz değilsiniz üstelik nufusuda öyle abartmayın, şişirmeyin :) Benimde şehrim İL ama havaalanım yok. Bir başka İL e gidip ordan biniyorum. Elinizdekilerin kıymetini bilin, 2-3 saat yol gıtmekle bi şey yolmaz. Eskiden oda yoktu tüm yolları karayolunda giderdiniz bunuda unutmayın :) Ağa mı oldunuz şimdi :) OR-GI ye havaalanı yapılmayacak. Bizim vergilerler asla yapılmayacak ! Devlet parasını israf etmemeli !!!!!

Bölgenin yerel gazetelerinden olan Yeni Tirebolu'da yer alan habere göre; Başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bölgeyi ziyaret eden bütün bakanların hepsi Ordu-Giresun Havaalanı'nın temelinin Mart ayında atılacağını söyledi.   

Bugün 28 Mart, ama henüz havaalanı yapılacak Gülyalı İlçesi'nde her hangi bir çalışma yapılmadı. 4 Mart'ta sonuçlanan ilk ihalede 12 firmanın teklif verdiği belirtilirken, bu firmaların asıl tekliflerini sunabilmeleri için 40 gün ek süre verildiği belirtildi.

Yapıldığında yolcu kapasitesi bakımından Türkiye'nin 9. büyük havaalanı statüsüne kavuşacak Ordu-Giresun Havaalanı, kârlı bir yatırım olmasına rağmen hükümet tarafından bir türlü istenilen adımlar atılmadı. Trabzon ve Samsun arasına sıkışmış iki ilin önünü açacak projelerden biri olarak gösterilen havaalanı projesinde yavaş haraket edilmesi bölge insanın tepkisini artırdı. Özellikle temel atma töreninin geciktirilerek seçim dönemine denk getirilmesi, şimdiden seçim sonrası havaalanının akibetini tartışılır boyuta taşıdı. 

 

"HANİ OR-Gİ'NİN TEMELİ MART'TA ATILACAKTI?"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 7 yıl önce
İhalenin yapılması % 100 havalımanı kurulacagı anlamına gelmez :)1990 lı yıllarda da Edirne havalımanı ıhalesı yapıldı. Ancak sadece pist yapıldı ve daha sonra buranın Istanbul yakın olması nedenıyle vazgeçildi ve yapılmadı ! Trakyanın en uzak en ucra köşesinden bile İstanbul en fazla 2,5 -3 saat... Sözüm ona o çok bilmişe :)Bugün trakyayı İstanbula bağlayan mükemmel bir otoban var.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Neymiş; Havaalanı veya limanı yapılmadan önce fizibilite çalışması ile durum tesbiti yapılırmış. Neymiş; Türkiye'nin her şehrinde havaalanı yokmuş. Neymiş; 2-3 saat yol gitmekle bir şey olmazmış. Maalesef günaydın demek zorundayım.Devlet ihalesini bile yapmış, Maliye Bakanlığı 21 milyon TL'yi DLH'ye aktarmış, bunların ne anlama geldiğini yorumlayamayacak kadar bilgili ve ilgilisiniz ama cevap yetiştirmeye çalışmakta üstünüze yok. Bilmediğiniz, emin olmadığınız konuda cevap yazarken biraz dikkat :) Güzel ülkemin güzel!!! insanları böyle oluyor işte...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Gerçekten OR-GI muhabbeti sıktı. Devlet tüm vatandaşlarına eşit mesafededir. Havaalanları veya limanları yapılmadan önce fizibilete çalışmaları ile durum tespiti yapılır. Uygun ve gerekli ise havalimanı her şehire yapılabilir. Ama sanırım Ordu ve Giresundaki şartlar belkide arazi şarlatı dağlık olabilir emin değilim. Demek ki müsait değil ki yapılmıyor veya sürekli erteleniyor. Israrla bi yere havalimanı yapılmasını istesenızde yapılmaz. Buna devlet ve resmi makamlar karar verir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Devlet oraya havaalanı veya havalimanı yapmıyorsa nedeni var. Fizibilite çalışması yapılmıştır demek kı uygun değildir veya başka bir neden vardır ? Bunuda size soracak değildir tamam mı ? Türkiye nin her şehrinde havaalanı yoktur. Toplamda sadece 41 adet var. 80 nin üzerinde il oldugunu düşünürseniz havaalanı olmayan bir tek siz değilsiniz üstelik nufusuda öyle abartmayın, şişirmeyin :) Benimde şehrim İL ama havaalanım yok. Bir başka İL e gidip ordan biniyorum. Elinizdekilerin kıymetini bilin, 2-3 saat yol gıtmekle bi şey yolmaz. Eskiden oda yoktu tüm yolları karayolunda giderdiniz bunuda unutmayın :) Ağa mı oldunuz şimdi :) OR-GI ye havaalanı yapılmayacak. Bizim vergilerler asla yapılmayacak ! Devlet parasını israf etmemeli !!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000