12 Haziran 2015, Cuma 15:50:41

DHMİ'den Ordu-Giresun açıklaması

Bir süre önce açılışı gerçekleştirilen Giresun-Ordu Havalimanı’ndaki uçak sefer iptalleri ile aksaklıkların en kısa sürede giderileceği belirtildi.
  • DHMİ sitesinde böyle bir açıklamaya ulaşamadım. Ltf açıklamayı teyit eder misiniz?
  • Vali Bey yalan söylemez tabii ki, fakat yanlış bilgilendirilmiş. Havalimanında VOR ve ILS cihazı yok. Diğer cihazlar da tam olarak aktif değil. Bunu herkes biliyor. Sadece Genel Müdür ve Vali Bey bilmiyor herhalde. En son Babalar duyar...
  • Koca Ordu Valisi Beyefendi bu sistemlerin var olduğunu ancak daha iyisi ile değiştirileceğini söyledi. Siz ise yok ama yapılacal diyorsunuz. Aklınızca Devletin Valisi Beyefendiyi yalanlıyorsunuz. Devletin Valisi Beyefendi yalan söylemeyeceğine göre bu haber yalan haber yalan değilse DHL Müdürü Beyefendinin beyanı yalan. Vali yalan söyleyecek değil ya. Ayrıca gezici isimli arkadaş, hizmet yapılmasına karşı olan kimse yok, insanların hayatının acele seçim yatırımları ile riske edilmesine karşı olanlar var. Tabi sizin nazarınızda önemli olan sandalye sayısı ise, insan hayatının bir önemi yoksa ona da bir şey söylememek lazım. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz!
  • PAPI bile yokken sadece bir NDB koyarsan her düzlüğe pist dersin. Araştırın yalnız NDB olan hangi meydanlar var üçüncü dünya ülkelerinde. Yine bir seçim manevrasına kurban gitti bir proje.

Yolcu yoğunluğuna rağmen uçak seferlerinin iptali veya buraya iniş yapacak uçakların en yakın havaalanlarına iniş gerçekleştirmesi yolcuların tepkisine neden olurken, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, seyrüsefer için gerekli sistemlerin var olduğu ancak daha kapsamlı sistemlerin kurulacağı belirtildi.

Açıklamada, "Ordu-Giresun Havalimanı’nın kullanımı açısından gerekli olan sistem kurulmuştur. Seyrüsefer için diğer havaalanlarında bulunan sistemlerle aynı sitemdir. Ancak bunun yanı sıra sis gibi hava şartlarına rağmen iniş ve kalkışlarda da sorun yaşanmayacak. Aletli İniş Sistemi (ILS) ve bu sisteme ilave olarak VOR ünitesi (çok yönlü radyo seyrüsefer istikamet cihazı) kurulacaktır. Bu sistemler sayesinde uçakların hiçbir pilot müdahalesi olmaksızın bile havalimanına inmesi mümkün olacak" denildi.

DHMİ'den Ordu-Giresun açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

DHMİ ~ 3 yıl önce
DHMİ sitesinde böyle bir açıklamaya ulaşamadım. Ltf açıklamayı teyit eder misiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vali ~ 3 yıl önce
Vali Bey yalan söylemez tabii ki, fakat yanlış bilgilendirilmiş. Havalimanında VOR ve ILS cihazı yok. Diğer cihazlar da tam olarak aktif değil. Bunu herkes biliyor. Sadece Genel Müdür ve Vali Bey bilmiyor herhalde. En son Babalar duyar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Koca Ordu Valisi Beyefendi bu sistemlerin var olduğunu ancak daha iyisi ile değiştirileceğini söyledi. Siz ise yok ama yapılacal diyorsunuz. Aklınızca Devletin Valisi Beyefendiyi yalanlıyorsunuz. Devletin Valisi Beyefendi yalan söylemeyeceğine göre bu haber yalan haber yalan değilse DHL Müdürü Beyefendinin beyanı yalan. Vali yalan söyleyecek değil ya. Ayrıca gezici isimli arkadaş, hizmet yapılmasına karşı olan kimse yok, insanların hayatının acele seçim yatırımları ile riske edilmesine karşı olanlar var. Tabi sizin nazarınızda önemli olan sandalye sayısı ise, insan hayatının bir önemi yoksa ona da bir şey söylememek lazım. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
safe flight ~ 3 yıl önce
PAPI bile yokken sadece bir NDB koyarsan her düzlüğe pist dersin. Araştırın yalnız NDB olan hangi meydanlar var üçüncü dünya ülkelerinde. Yine bir seçim manevrasına kurban gitti bir proje.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000