24 Nisan 2012, Salı 16:05:01

BAKAN YILDIRIM'DAN ORDU-GİRESUN TESPİTİ...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, yapımı devam eden Ordu-Giresun Havaalanı inşaatını inceledi ve yetkililerden bilgi aldı. Bakan Yıldırım daha sonra deniz dolgusu için taş getiren bir kamyona binerek denize taş döktü...
  • Önce meydanı yaparlar. Sonra ya bu meydan pas geçiş kriterlerini karşılamıyor. Ancak küçük uçaklar inebilir derler. Rize halkı da borajetle tanışır.
  • ''İS'' YAZAN ARKADAŞA (: ÜSTAD SENDE TAŞIN ALTINA ELİNİ SOK :) DURMAK YOK YOLA DEVAM EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER SAYGILARIMLA.....
  • Binali Beyler ve hükümet AHL'de ki tüm sıkıntıları giderdikleri için ülkemizin ikinci büyük kenti olan Orduya Türkiye'nin en pahalı ve yapılması çok acil olan projelerinden birini yapıyorlar. Kendilerini kutluyorum, çok mantıklı bir yaklaşım Binali Bey. İstanbullu sıkışık hava trafiğine alışsın demişsiniz zaten, sizin vurduğunuz yerde gül biter. Bize laf söylemek düşer mi hiç..
  • HIZLA İLERLİYOR.TRABZON VE SAMSUNLULARIDA 2014DEN SONRA BEKLERİZ. NE DE OLSA YEDEK MEYDANINIZ OLUR.
Trabzon’daki bir programa katılmak üzere Ankara’dan havayoluyla Trabzon’a hareket eden Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, uçağının Trabzon Havaalanı’ndaki olumsuz hava koşulları nedeniyle Samsun-Çarşamba Havaalanı’na inmesi üzerine karayoluyla Trabzon’a geçerken Gülyalı ilçesinde yapımı devam eden Ordu-Giresun Havaalanı inşaatını ziyaret ederek, incelemelerde bulundu. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ı Gülyalı ilçesinde Ordu Vali Vekili Ömer Adar, Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Gülyalı Kaymakam Vekili Engin Avcı, Ordu İl jandarma Komutanı Albay İsmail Güzey, İl Emniyet Müdürü Hakan Kırmacı karşıladı.
 
Bakan Yıldırım, daha sonra Ordu-Giresun Havaalanı inşaatı şantiye binasında yüklenici firma şantiye şefi Ömer Işık’tan çalışmalarla ilgili bilgi aldı. Ordu-Giresun Havaalanı inşaatının planlandığı şekilde hızla ilerlediğini söyleyen şantiye şefi Ömer Işık, bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında Bakan Yıldırım’a bilgi verdi. Şantiye şefi Ömer Işık, Ordu-Giresun Havaalanı inşaatında 7 km’lik koruyucu mendirek çalışmalarının devam ettiğini, 45 metre genişliğinde ve 3 km uzunluğundaki pist alanının dolgu çalışmalarına 15 Haziran 2012 tarihi itibariyle başlanacağını, mendirek dolgu çalışmalarında 780 metreye ulaşıldığını, havaalanı inşaatının planlandığı şekilde hızla sürdüğünü ifade etti.
 
Bakan Yıldırım, şantiye şefi Ömer Işık’tan havaalanı inşaatıyla ilgili bilgiler aldıktan sonra yaptığı açıklamada, Ordu-Giresun Havaalanı’nın deniz üzerinden dolgu yapılmak suretiyle gerçekleştirilen ilk havaalanı olma özelliğine sahip havaalanı olduğunu vurguladı. Bakan Yıldırım, “Gördüğünüz gibi Karadeniz’in hırçın dalgalarına karşı önemli bir çalışma yapılıyor. 30 milyon ton sadece dolgu var. Bu bakımdan proje zor bir proje, pahalı bir proje. Ama konu insan olunca, insana hizmet olunca biz bunları çok önemsemiyoruz. Ordu Giresun Havaalanı projesi, yıllardan beri bölgenin hep gündeminde olmuş, dillere destan olmuş bir projedir. Nihayet bölge insanımızın bu özlemini giderecek adımı attık” dedi.
 
Bakan Yıldırım, şantiye binasındaki bilgilendirme toplantısından sonra havaalanı inşaatında mendirek dolgu çalışmalarının yapıldığı alana giderek, yerinde incelemede buldundu. Bakan Yıldırım, incelemeleri esnasında deniz dolgusu için taş getiren bir kamyonun direksiyonuna geçerek, mendirek alanında taş döktü.

BAKAN YILDIRIM'DAN ORDU-GİRESUN TESPİTİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
Önce meydanı yaparlar. Sonra ya bu meydan pas geçiş kriterlerini karşılamıyor. Ancak küçük uçaklar inebilir derler. Rize halkı da borajetle tanışır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
''İS'' YAZAN ARKADAŞA (: ÜSTAD SENDE TAŞIN ALTINA ELİNİ SOK :) DURMAK YOK YOLA DEVAM EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER SAYGILARIMLA.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Binali Beyler ve hükümet AHL'de ki tüm sıkıntıları giderdikleri için ülkemizin ikinci büyük kenti olan Orduya Türkiye'nin en pahalı ve yapılması çok acil olan projelerinden birini yapıyorlar. Kendilerini kutluyorum, çok mantıklı bir yaklaşım Binali Bey. İstanbullu sıkışık hava trafiğine alışsın demişsiniz zaten, sizin vurduğunuz yerde gül biter. Bize laf söylemek düşer mi hiç..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
HIZLA İLERLİYOR.TRABZON VE SAMSUNLULARIDA 2014DEN SONRA BEKLERİZ. NE DE OLSA YEDEK MEYDANINIZ OLUR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000