29 Mayıs 2015, Cuma 17:12:02

Anadolujet uçağı Ordu-Giresun'a inemedi

Anadolujet’in İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan uçağı, Ordu-Giresun Havalimanı’na inemedi, uçak Trabzon’a yönlendirildi.
  • Ne dediğini umarım kendin anlamışsındır. Orgi ile trabzon havaalanı arasında ne fark var demişsin ya, söyleyim. Mania farkı var, aç şöyle bir googledan bak görürsün zaten birisi körfeze yapılmış diğeri dağların denize uzandığı bir buruna. Arada 30 yıl var, trabzon yapıldığında o bölgede ulaşım imkanları kısıtlı amaç o dönemin uçakarı ile kısıtlı da olsa bir ulaşım imkanı yaratmak. Ils falan hak getire, stol bir meydan da olsa ndb ile de olsa küçük bir uçak ile de olsa ulaşımı sağlamak. Şimdi karadenizde her türlü ulaşım imkanı var. Samsun CAT II trabzon CAT I herşeyiyle donanımlı meydanlar. Karayolu ulaşımı imkanı da iyi, havaalanına indikten sonra çevre illere dağılmak kolay. Hal böyle iken, orgi gibi gelişim imkanı olmayan, zorlama bir meydan yapılması, olsa olsa AYGEMcilerin işlerini düzgün yapmamasının bir sonucu olabilir. son olarak AYGEMci arkadaşım dua et kurulmakta olan ILS çalışabilsin ve ILS minimaları zaten hayal de hiç değilse 700-800 feete alçalabilinsin?
  • Hükümetin sosyal yardımlarıyla dalga geçenler o fakir insanları ziyaret edip bir zahmet biraz makarna kömürde siz götürün azıcık insan olun. Ne ayıp makarnacı demek dünyada yardımla dalga geçen tipler başka yerde yok nası insansınız siz
  • Peki DHMİ rumuzlu arkadaş.ils de çalışmayacaksa başka çözümü yok mu bunun NDB ile mi devam edecek bu havalimanı??
  • Ndb cok yaptim, bilek hakki ister,bilegi kuvvetli olan yapar iner..olay bu

Anadolujet’in İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan kalkan uçağı, Ordu-Giresun Havalimanı’na inemedi, uçak Trabzon’a yönlendirildi.

22 Mayıs’ta hava trafiğine açılan Ordu Giresun Havalimanı’nda bir uçak daha inişini gerçekleştiremeyerek başka bir havalimanına yönlendirildi. NDB adı verilen yaklaşma sisteminin kullanıldığı Ordu Giresun Havalimanı’nda, sis nedeniyle TK7310 sefer sayılı TC-JFG tescilli Anadolujet uçağı bir kez daha başka bir havalimanına inmek zorunda kaldı. Görüş mesafesinin limit altı olması sebebiyle uçak rotayı Trabzon’a çevirdi.

Bu arada İstanbul-Ordu-Giresun seferini yapan Anadolujet uçağının SHGM’den izin alınması sırasında gecikme olunca rötara girdiği ve rötarlı kalkan uçağın hava şartlarının elverişsiz hale gelmesi sonucu Trabzon’a yönlendirildiği öğrenildi.

©Airporthaber.com

Bir görevli yolculara açıklama yapıyor

 

Anadolujet uçağı Ordu-Giresun'a inemedi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (44)

Hamsi kafalıya ~ 3 yıl önce
Ne dediğini umarım kendin anlamışsındır. Orgi ile trabzon havaalanı arasında ne fark var demişsin ya, söyleyim. Mania farkı var, aç şöyle bir googledan bak görürsün zaten birisi körfeze yapılmış diğeri dağların denize uzandığı bir buruna. Arada 30 yıl var, trabzon yapıldığında o bölgede ulaşım imkanları kısıtlı amaç o dönemin uçakarı ile kısıtlı da olsa bir ulaşım imkanı yaratmak. Ils falan hak getire, stol bir meydan da olsa ndb ile de olsa küçük bir uçak ile de olsa ulaşımı sağlamak. Şimdi karadenizde her türlü ulaşım imkanı var. Samsun CAT II trabzon CAT I herşeyiyle donanımlı meydanlar. Karayolu ulaşımı imkanı da iyi, havaalanına indikten sonra çevre illere dağılmak kolay. Hal böyle iken, orgi gibi gelişim imkanı olmayan, zorlama bir meydan yapılması, olsa olsa AYGEMcilerin işlerini düzgün yapmamasının bir sonucu olabilir. son olarak AYGEMci arkadaşım dua et kurulmakta olan ILS çalışabilsin ve ILS minimaları zaten hayal de hiç değilse 700-800 feete alçalabilinsin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Demrekli ~ 1 yıl önce
Ula kaz kafa.... ben ordu dan kalkacam 3 saat otobüsle trabzona sonrada ankara .... sen ordu giresun havaalanı yolcu potansiyelini biliyormusun. Buranın yolcu potansiyeli samsun dan bile fazla. Günde 25 sorti olsun hepsinide de doluluk oranı samsun dan fazla olur.
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Hükümetin sosyal yardımlarıyla dalga geçenler o fakir insanları ziyaret edip bir zahmet biraz makarna kömürde siz götürün azıcık insan olun. Ne ayıp makarnacı demek dünyada yardımla dalga geçen tipler başka yerde yok nası insansınız siz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
Peki DHMİ rumuzlu arkadaş.ils de çalışmayacaksa başka çözümü yok mu bunun NDB ile mi devam edecek bu havalimanı??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ndb cok yaptim, bilek hakki ister,bilegi kuvvetli olan yapar iner..olay bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000