01 Ocak 2017, Pazar 16:38:04

Trabzon- İstanbul uçağında gerginlik

Trabzon Havalimanı'nda dün akşam Trabzon-İstanbul seferini yapacak uçağın yolcuları ve kabin görevlileri arasında yaşanan gerginlik uçuşun 3 saat rötar yapmasına neden oldu.
  • bizim insanımızın anlayışsız, sabırsız, tahammülsüz, empati kuramayan bir yapısı olduğu müddetçe bu tür olaylar sürekli yaşanacaktır. O yolcular kötü hava şartlarını görmezden gelip birçok seferin iptal olmasını dikkate almıyorsa 5 dakikalık gecikmeye bile tantana yaparlar. Allah bu sektörde çalışanlara yardım etsin.
  • Bilin bakalım kabin ekibinin uçmaktan en çok zevk aldığı istasyon hangidi ? Tabiki LTCG :DD
  • Çok talihsiz ve hadsiz yorumlar yapılmış yazık..... Önce tekerlekli sandalyede bekleyen yaşlılar alınmış uçağa.... Vay önce niye bizi almadın yaşlı ve hastaları aldın.......burdan başlamış....inanın birinci ağızdan öğrendiklerim bunlar..... Kabin amiri kimseye hadsiz ve saygısız bir açıklama yapmaz....... çok ayıp .....
  • "Pilotu değiştirmek istedik" nedir ya? Belki de uçuş slottan gecikti? Pilot değişince her şey normale mi dönüyor? Kabin ekiplerinin Trabzon uçuşlarına çekinerek gitmelerini ve önyargıları haklı çıkaran haklı çıkaran bir olay. Her yolcu havacılığı bilmek zorunda değil fakat sabırlı ve anlayışlı olmak zorunda. VIP uçak değil bu

Trabzon Havalimanında dün akşam Trabzon-İstanbul seferini yapacak uçağın yolcuları ve kabin görevlileri arasında yaşanan gerginlik uçuşun 3 saat rötar yapmasına neden oldu.

Edinilen bilgiye göre, dün akşam Trabzon’dan İstanbul’a 16.50’de kalkması planlanan Onur Air'e ait uçak, yarım saat rötar yapınca yolcular ve kabin görevlileri arasında tartışma başladı. Bir yolcunun ayağa kalkarak kabin amiriyle tartışmaya başlamasıyla alevlenen gerginlik uçağın 3 saat geç kalkmasına neden oldu. Uçakta yaşanan gerginlikten dolayı 2 kadın fenalaşırken, kanser hastası olduğu öğrenilen bir yolcu için de aprona ambulans çağrıldı. Yaşanan olayların ardından uçak 3 rötarlı kalkarken, yolcular da mağdur olduklarını söyledi.

TUTANAK TUTULDU
Yolculardan Uğur Akdeniz, uçakta yaşananlardan dolayı uçaktan inmeye zorlandıklarını belirterek "Saat 16.50 kalkışlı seferimizin 25 dakika rötarlı olduğunu söylediler. Uçağa bineceğimiz esnada ’geri dönün uçuş 1 saat daha gecikmeli’ uyarısı yaptılar. Duruma tepki gösterdik. Daha sonra uçağa tekrar geri alındık. Yolcuların uçağa binmesinin ardından uçağın kapıları kapanmayınca bir yolcu ayağa kalkıp kabin amirine neden kalkmadığımızı sordu. Yolcu ile tartışmaya başlayan kabin amiri daha sonra durumu pilota bildirerek yolcunun uçuş güvenliği tehlikeye soktuğuna dair tutanak tuttu. Yaşanan tartışmalar nedeniyle aprona polis geldi. Biz de pilotun değiştirilmesini istedik. Havalandırmayı kapatarak bizi uçaktan indirmeye çalıştılar. Bunun üzerine kanser hastası bir yolcu fenalaştı. İki bayan yolcu da sinir krizi geçirdi. Aprona gelen ambulansın fenalaşan yolculara müdahalesinin ardından uçuşumuz 20.05’de gerçekleşti. Yaşanan bu durumdan dolayı bütün yolcular olarak mağdur olduk" iddiasında bulundu.

Trabzon- İstanbul uçağında gerginlik

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (142)

Türk yolcu ~ 2 yıl önce
bizim insanımızın anlayışsız, sabırsız, tahammülsüz, empati kuramayan bir yapısı olduğu müddetçe bu tür olaylar sürekli yaşanacaktır. O yolcular kötü hava şartlarını görmezden gelip birçok seferin iptal olmasını dikkate almıyorsa 5 dakikalık gecikmeye bile tantana yaparlar. Allah bu sektörde çalışanlara yardım etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
:)) ~ 2 yıl önce
Bilin bakalım kabin ekibinin uçmaktan en çok zevk aldığı istasyon hangidi ? Tabiki LTCG :DD

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pisi ~ 2 yıl önce
Çok talihsiz ve hadsiz yorumlar yapılmış yazık..... Önce tekerlekli sandalyede bekleyen yaşlılar alınmış uçağa.... Vay önce niye bizi almadın yaşlı ve hastaları aldın.......burdan başlamış....inanın birinci ağızdan öğrendiklerim bunlar..... Kabin amiri kimseye hadsiz ve saygısız bir açıklama yapmaz....... çok ayıp .....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tirabizon ~ 2 yıl önce
"Pilotu değiştirmek istedik" nedir ya? Belki de uçuş slottan gecikti? Pilot değişince her şey normale mi dönüyor? Kabin ekiplerinin Trabzon uçuşlarına çekinerek gitmelerini ve önyargıları haklı çıkaran haklı çıkaran bir olay. Her yolcu havacılığı bilmek zorunda değil fakat sabırlı ve anlayışlı olmak zorunda. VIP uçak değil bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000