11 Şubat 2012, Cumartesi 10:19:39

TEKNİSYEN YETİŞTİRECEK

Son zamanlarda yoğunluğu giderek artan EASA uygunsuzlukları nedeniyle uçakların ground edilmesi, yetki iptali gibi haberler ile morali bozulan sektöre müjde Almanya’dan geldi.
  • 18ayda pilot yetiştiriliyor ise 3 ayda da teknisyen yetiştirilebilir. niye kızıyorsunuz. ikisnin de yaptıgı iş atla deve değil.
  • avrupada easa -66 lisansı veren yüzlerce kuruluş var.hepside easa-66 kurallarına göre hareket ediyor.peki onlar yanlış bizmi dogruyuz.neden erdal gülmeze kızıyoruz anlamıyorum.o yapmasa başkası anlaşma saglayacaktı.alman veya başkası.birde bardagın boş tarafı sh-66 lisansı -=easa-66 mı? düşünün bir kere elinizde easa-66 varsa vede tipleriniz işli ise kendinize güveniniz varsa ingilizceniz iyiyse çözüm aslında sizsiniz.bu yüzden gold aire veya başka şirkete kızmak yerine ingilizcenizi mesleginiz geliştirin.easa-66 almaya çalışın.böylece bacasız ekonomi =işgücünü dışarıya pazarlayalım.girin aircraftsearchjob vb.sitelere.avrupalılının gitmekte naz yaptıgı uzakdogu afrika vb yerlere çok iyi maaşlar veriliyor.neden olmasın bunu düşünün.
  • bence sürekli olarak ihtiyaçtan fazla uçak teknisyeni piyasaya pompalanıyor.sayı arttıkça maaşlar düşecek (habom örneği)lisansın da hiçbir önemi kalmayacaktır.
  • arkadaşım galiba sektörde yenisin.emirates dediğin firma dubaili olduğu için ucuz iş gücü ile çalışır (habom gibi.)teknisyenlerin çoğu da filipinli ve hindistanlıdır.başlarındaki lisanslı adamlar ingiliz ya da amerikalıdır asıl parayı o amcalar alır.işlerinde de uzmandırlar.amele tayfası ise dubai koşullarında kıt kanaat geçinip para biriktirip daha iyi şirketlere geçme derdindedirler.araplar ingilizlere amerikalılara bayıldıkları için(şimdi uzun uzun tarih dersine gerek yok) önemli görevlere türkleri almazlar.yani senin o aldığın easa lisansı ile ancak hintli kardeşlerle kanka olursun.inanmazsan kendin gidip öğrenebilirsin(ben gittim) ya da gitmene de gerek yok internette araştırırsan çıkar.kısaca kendinizi kandırmayın.
Dornier uçak imalatçısı olan ve 2003 yılında eğitim sektörüne giren ve Aero-Bildung Markası ve DE.147.0002 easa yetki numarasıyla easa temel ve tip eğitim yetkisine sahip Alman okulu Türkiye temsilcisi olan Altın Havacılık Egt.Hiz şirketi ( Gold Air Training Center ) ile işbirliğine giderek EASA part 66 şartlarına uygun 1800 saatlik teorik ve 600 saatlik pratik temel eğitimi ile A- B1 lisanslı ve tip kurslu teknisyen yetiştirecek.

Altın Havacılık Genel Müdürü Atila Özlü, AirportHaber'e yaptığı açıklamada;

“Ülkemiz Havacılık sektörünün nitelikli bakım personeli ihtiyacına bir nebze çözüm üretmek için yaptığımız eğitim programı 24 aylık süreyi kapsamakta olup bu sürenin ilk 3 ayı teknik İngilizce olarak istanbul’da geriye kalan 21 aylık sürenin yaklaşık yarısının Almanya Münih’te pratik eğitim ve geri kalan sürenin de teorik ve bazı pratik eğitimleri içerecek şekilde İstanbul’da yapılacak. İlk grubu 18 kişi olarak Haziran 2012 de başlatmayı planladıkları söyleyen Özlü, görüştükleri havayollarının projelerine çok olumlu yaklaştığını hatta ONURAIR ve ATS TEAM’in belli sayıda kursiyer için istihdam garantisi verdiklerini, SunExpress’in de bu programı bitirenelere istihamda da öncelik tanıyacaklarını belirttiklerini söyledi.
TEKNİSYEN YETİŞTİRECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 6 yıl önce
18ayda pilot yetiştiriliyor ise 3 ayda da teknisyen yetiştirilebilir. niye kızıyorsunuz. ikisnin de yaptıgı iş atla deve değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
avrupada easa -66 lisansı veren yüzlerce kuruluş var.hepside easa-66 kurallarına göre hareket ediyor.peki onlar yanlış bizmi dogruyuz.neden erdal gülmeze kızıyoruz anlamıyorum.o yapmasa başkası anlaşma saglayacaktı.alman veya başkası.birde bardagın boş tarafı sh-66 lisansı -=easa-66 mı? düşünün bir kere elinizde easa-66 varsa vede tipleriniz işli ise kendinize güveniniz varsa ingilizceniz iyiyse çözüm aslında sizsiniz.bu yüzden gold aire veya başka şirkete kızmak yerine ingilizcenizi mesleginiz geliştirin.easa-66 almaya çalışın.böylece bacasız ekonomi =işgücünü dışarıya pazarlayalım.girin aircraftsearchjob vb.sitelere.avrupalılının gitmekte naz yaptıgı uzakdogu afrika vb yerlere çok iyi maaşlar veriliyor.neden olmasın bunu düşünün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bence sürekli olarak ihtiyaçtan fazla uçak teknisyeni piyasaya pompalanıyor.sayı arttıkça maaşlar düşecek (habom örneği)lisansın da hiçbir önemi kalmayacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
arkadaşım galiba sektörde yenisin.emirates dediğin firma dubaili olduğu için ucuz iş gücü ile çalışır (habom gibi.)teknisyenlerin çoğu da filipinli ve hindistanlıdır.başlarındaki lisanslı adamlar ingiliz ya da amerikalıdır asıl parayı o amcalar alır.işlerinde de uzmandırlar.amele tayfası ise dubai koşullarında kıt kanaat geçinip para biriktirip daha iyi şirketlere geçme derdindedirler.araplar ingilizlere amerikalılara bayıldıkları için(şimdi uzun uzun tarih dersine gerek yok) önemli görevlere türkleri almazlar.yani senin o aldığın easa lisansı ile ancak hintli kardeşlerle kanka olursun.inanmazsan kendin gidip öğrenebilirsin(ben gittim) ya da gitmene de gerek yok internette araştırırsan çıkar.kısaca kendinizi kandırmayın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000