23 Ekim 2015, Cuma 16:46:56

Mahkeme Onur Air kararını verdi

İran devletinin Onur Air’e açmış olduğu davanın dünkü duruşmasında, mahkeme Onur Air’in hisse devri ve satışı üzerindeki tedbir kararının kaldırılması talebini reddetti.
  • şu şirketi ne hale getirdiniz,ne haberlere malzeme ettiniz.aşağıda bir "yolcu" ben olsam kabin ekibini kapının önüne koyarım demiş,önce uçakta en basit kural olan cep telefonu kapatma kuralını öğrenin de..bu biiir.yav 39 tl ye bilet alıp onurla uçuyosan zaten patron olamazsın.bu iki.sanki Türkiyenin geri kalan tüm şirketleri Güleryüz bahçesi bu üç.kabindeki arkadaşlar canla başla çalışmakta,aldığından 10 katını özveriyle vermektedir.bu dört.beğenmiyorsan çık git diyecek atlamaya hazır patron aslanlarına dip not:17 aydır tk dayım çok şükür bu da 5.
  • Sana n'oluyo tuzun kuru tabi !! Düşmez kalkmaz bi Allah. Hepinizin sonu aynı
  • Acaba bu mahkeme ve konusu, Onur Air'in Saudia operasyonlarini etkiler mi? Iki ulkenin (Suudi Arabistan ve Iran) birbirleri ile iliskileri malum...
  • Bırakın bu aç maç ayaklarını. Kuzu gibi çalışacaksınız kardeşim, beğenmiyorsanız gidin başka şirkette çalışın. Ortalıkta dolu gelecek adam var burada ağlamakla bu işler olmuyor.

İran devletinin Onur Air’e açmış olduğu davanın dünkü duruşmasında, mahkeme Onur Air’in hisse devri ve satışı üzerindeki tedbir kararının kaldırılması talebini reddetti.

İran Petrol Bakanlığı’nın Onur Air’e açmış olduğu davanın dünkü duruşmasında mahkeme, Onur Air’in hisse devri ve satışı üzerindeki tedbir kararının kaldırılması talebini reddetti. Şirketin hisse devri ve satışı üzerindeki tedbir kararının devamına karar veren mahkeme, Onur Air’in defter ve kayıtları üzerinde bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi.

İRAN ŞİRKETTE HAK TALEP EDİYOR

İran Petrol Bakanlığı’nın Onur Air’in tamamının İran’da idam cezasıyla yargılanan işadamı Babek Zencani’nin yediemini Mehdi Şems’e, dolayısıyla İran devletine ait olduğu  iddiasıyla Türkiye’de Onur Air’e açmış olduğu davalardan birinin ikinci duruşması dün görüldü. Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davanın  Eylül ayındaki ilk duruşmasında, mahkeme, Onur Air’in 24 Nisan 2015 tarihli genel kurulunda, şirket sözleşmesinin 6. maddesinde değişiklik yapılması yönünde alınan kararların yürütülmesinin durdurulmasına yönelik tedbir kararı almıştı. Bu da Onur Air’in, Mehdi Şems’in rızası olmadan hisse devri ya da satışı  yapamayacağı anlamına geliyor.

BİLİRKİŞİ İNCELEME YAPACAK

Davanın dünkü oturumunda, mahkemenin geçen duruşmada vermiş olduğu Onur Air hisseleri üzerindeki tedbir kararının kaldırılıp kaldırılmayacağı görüşüldü. Şirketin hisse devri ve satışı üzerindeki tedbir kararının devamına karar veren mahkeme, ayrıca Onur Air’in defter ve kayıtları üzerinde bilirkişi incelemesi yapılmasına karar verdi. (Hürriyet)

Mahkeme Onur Air kararını verdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

hasret rüzgarları ~ 3 yıl önce
şu şirketi ne hale getirdiniz,ne haberlere malzeme ettiniz.aşağıda bir "yolcu" ben olsam kabin ekibini kapının önüne koyarım demiş,önce uçakta en basit kural olan cep telefonu kapatma kuralını öğrenin de..bu biiir.yav 39 tl ye bilet alıp onurla uçuyosan zaten patron olamazsın.bu iki.sanki Türkiyenin geri kalan tüm şirketleri Güleryüz bahçesi bu üç.kabindeki arkadaşlar canla başla çalışmakta,aldığından 10 katını özveriyle vermektedir.bu dört.beğenmiyorsan çık git diyecek atlamaya hazır patron aslanlarına dip not:17 aydır tk dayım çok şükür bu da 5.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Capitanoya ~ 3 yıl önce
Sana n'oluyo tuzun kuru tabi !! Düşmez kalkmaz bi Allah. Hepinizin sonu aynı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Araplar Duymasin! ~ 3 yıl önce
Acaba bu mahkeme ve konusu, Onur Air'in Saudia operasyonlarini etkiler mi? Iki ulkenin (Suudi Arabistan ve Iran) birbirleri ile iliskileri malum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Capitano ~ 3 yıl önce
Bırakın bu aç maç ayaklarını. Kuzu gibi çalışacaksınız kardeşim, beğenmiyorsanız gidin başka şirkette çalışın. Ortalıkta dolu gelecek adam var burada ağlamakla bu işler olmuyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aman ~ 3 yıl önce
Sen ağlamada
yapma ya ~ 3 yıl önce
capitano...emret...gideriz...yav gittik zaten tk dayız :)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000