08 Mart 2017, Çarşamba 10:01:52

Bu uçuşa sadece kadın eli değdi

Onur Air; hem Dünya Havacı Kadınlar Haftası hem de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dikkat çekmek için bugün ilk uçuşunu pilotları ve kabin görevlileri tamamen kadınlardan oluşan bir ekiple gerçekleştirdi.
  • E.K.hala kocasının torpiliyle mi orda,bakalım TB ne zaman kovacak
  • E.K.da olmasaymış ekip süpermiş
  • e
  • Bu nedir yorumlara bak yok askeriyeyi bırakmış falan filan hayat bu kardeşim tercih meselesi o bırakır başkası gelir uçar askeriyede başkalarına yer açılır güzel bir foto ama onurair keşke ekiplerinede aynı değeri verse olan hep onlara okuyor iki kuruş para ile bakımını yapıp uçuşa geliyorlar cepler boş o ne olucak sevgili onurair???

Onur Air; hem Dünya Havacı Kadınlar Haftası hem de 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dikkat çekmek için bugün ilk uçuşunu pilotları ve kabin görevlileri tamamen kadınlardan oluşan bir ekiple gerçekleştirdi.

Onur Air’in bu sabah (8 Mart) 07.30’da İstanbul’dan İzmir’e gitmek için Atatürk Havalimanı’ndan kalkan ilk uçuşunda kokpitte Kaptan Rabia İzgili ve yardımcısı Jale Yabacı vardı. İki kadın pilota Eğitim Kontrol Kabin Amiri Evrim Kırmızı, kabin amiri Beril As ve kabin memurları Ayşe Gündüz, Ayşe Özgür ve Mediha Kılıç eşlik etti.

Hava Harp Okulu’ndan 1999 yılında beraber mezun olduktan sonra Rabia İzgili F-4, Jale Yabacı ise CASA uçaklarında uçmaya başladı. Şu anda toplam 6 bin 200 uçuş saati deneyime sahip Rabia İzgili Üsteğmen rütbesiyle 2007 yılında, 3 bin 200 saat deneyime sahip Jale Yabacı ise Yüzbaşı rütbesiyle 2013 yılında Hava Kuvvetleri’nden ayrıldı. Yıllar sonra Onur Air’de tekrar bir araya gelen iki eski dost, Onur Air’in farkındalık uçuşunda bu sabah aynı kokpitteydi. Daha önce de birkaç kez tamamı kadınlardan oluşan ekiplerle uçtuklarını söyleyen Onur Air pilotları; “Dünya Havacı Kadınlar Haftası ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü farkındalık haftası nedeniyle böyle bir uçuş yapmalarının aylar öncesinden planlandığını söyleyerek “Birer anne olarak çalışan tüm kadınların sorumluluk ve fedakârlık duygularıyla birlikte hareket ettiklerini bizzat biliyoruz” dediler.

Ekibin anonslarından sonra yolcuların da alkışlayarak destek verdiği tüm ekibi kadınlardan oluşan uçuşlar gün içerisinde 4 sefer olarak planlandı.

Kadınlar havacılık sektörü için çok önemli

Onur Air Genel Müdürü Teoman Tosun da bu yıl 25. yaşını kutlayan Onur Air’in bin 500 çalışanıyla büyük bir aile olduğunu ve bu aile içerisinde birçok sektöre göre kadınların önemli ağırlığının bulunduğunu söyledi. Teoman Tosun; “Dünya Havacı Kadınlar Haftası ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne dikkat çekmek için gerçekleştirilen bu uçuşlar, kadına verilen önemin gerek sektörümüzde gerek ise ülkemizde çok uzun yıllardır hak ettiği yeri bulduğuna olan inancımızın göstergesidir” diye konuştu.Bu uçuşa sadece kadın eli değdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (84)

Qasli ~ 1 yıl önce
E.K.hala kocasının torpiliyle mi orda,bakalım TB ne zaman kovacak

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalaka ~ 1 yıl önce
E.K.da olmasaymış ekip süpermiş

Yanıtla

Kalan karakter 1000
e ~ 1 yıl önce
e

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biride güzel birşey söylesin ya ~ 1 yıl önce
Bu nedir yorumlara bak yok askeriyeyi bırakmış falan filan hayat bu kardeşim tercih meselesi o bırakır başkası gelir uçar askeriyede başkalarına yer açılır güzel bir foto ama onurair keşke ekiplerinede aynı değeri verse olan hep onlara okuyor iki kuruş para ile bakımını yapıp uçuşa geliyorlar cepler boş o ne olucak sevgili onurair???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000