27 Eylül 2010, Pazartesi 11:41:39

ACT HAVAYOLLARI’NDA ŞOK İSTİFALAR!

Uzun süredir maddi sıkıntı içinde olduğu iddia edilen ACT Havayolları’ndan tecrübeli teknisyenler istifa etti.
  • my technc in nerdeyse açılışından beri açlışmaktaydım maaş die bi kavram kalmadığı için işi haklı nedenlerle bıraktım kaç ay geçmesine rağmen çalışıp hak ettiğm üzerinde alınterim olan paramı yatırmadılar( kıdem tazminatıyla birlikte ödemeyi kabul edip imza atmalarına rağmen) kimn en ufak sebebiyeyeti varsa haram olsun bu dünyada acısı çıkar inş ahkem kesen bazı şahıslara duyurulur
  • sadece ve sadece yolun başındakilere üzülüorum umarım haylalleri yıklımaz henüz yolun başındayken havacılık sektörüne veda etme olasılıkları beni düşündürüyor,my technic is directors"s technic
  • İstifa eden arkadaşlara hayırlı olsun. Gittikleri yerde daha iyi durumda olurlar inşallah. Kalanların da en kısa zamanda daha dürüst bir şirkete geçmesi dileğiyle. Uzun zaman önce paçayı yırtmış bir dost :)
  • neyi tartışıyosunuz anlamıyorum bu şirketin işleyiş tarzı bu 3-4 ayda bir maaş alıyosunuz (oda tek maaş)biraz sivrildinizmi işten çıkarılıyosunuz, kurulduğu günde böyleydi,şimdide böyle sonrada böyle olacak şöyle olmuş böyle olmuşları bırakın,yazık yeni işbaşı yapanlara..

ACT Havayolları’nda maddi sıkıntılar yaşandığı ve bu yüzden personel arasında huzursuzluk olduğu iddiaları sonunda istifaları da beraberinde getirdi. Uzun süredir maaşlarını alamadıkları ifade edilen 7 tecrübeli teknisyen istifa etti.

Teknisyenlerin “Geleceğe yönelik hiç birşey düşünemiyoruz. Maaşlarımızı zamanında alamıyoruz. Dolayısıyla ailemize ve çevremize karşı sorumluluklarımız var. İçinde bulunduğumuz ortamda burada durmamızın bir anlamı yok” diyerek istifalarını verdikleri öğrenildi.

ACT’de yaşanan bu istifaların başka istifaları da tetikleyebileceği konuşuluyor.

ACT Havayolları’nın sahibi Yavuz Çizmeci’nin bir diğer şirketi olan myTECHNIC de geçtiğimiz ay personeli ücretsiz izne çıkarmıştı.

©AirportHaber.com ÖZEL

ACT HAVAYOLLARI’NDA ŞOK İSTİFALAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (76)

Misafir ~ 8 yıl önce
my technc in nerdeyse açılışından beri açlışmaktaydım maaş die bi kavram kalmadığı için işi haklı nedenlerle bıraktım kaç ay geçmesine rağmen çalışıp hak ettiğm üzerinde alınterim olan paramı yatırmadılar( kıdem tazminatıyla birlikte ödemeyi kabul edip imza atmalarına rağmen) kimn en ufak sebebiyeyeti varsa haram olsun bu dünyada acısı çıkar inş ahkem kesen bazı şahıslara duyurulur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
sadece ve sadece yolun başındakilere üzülüorum umarım haylalleri yıklımaz henüz yolun başındayken havacılık sektörüne veda etme olasılıkları beni düşündürüyor,my technic is directors"s technic

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
İstifa eden arkadaşlara hayırlı olsun. Gittikleri yerde daha iyi durumda olurlar inşallah. Kalanların da en kısa zamanda daha dürüst bir şirkete geçmesi dileğiyle. Uzun zaman önce paçayı yırtmış bir dost :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
neyi tartışıyosunuz anlamıyorum bu şirketin işleyiş tarzı bu 3-4 ayda bir maaş alıyosunuz (oda tek maaş)biraz sivrildinizmi işten çıkarılıyosunuz, kurulduğu günde böyleydi,şimdide böyle sonrada böyle olacak şöyle olmuş böyle olmuşları bırakın,yazık yeni işbaşı yapanlara..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000