06 Nisan 2012, Cuma 15:07:01

VE RÜYA UÇAK İSTANBUL'DA (VİDEO-FOTO HABER)

Amerikan Boeing firmasının en yeni modeli B787 Dreamliner, “787 Dream Tour” kapsamında, Atatürk Havalimanı’na teker koydu. Moskova'dan İstanbul'a iniş yapan uçağı apron personeli meraklı gözlerle izledi.
  • Misafir gelen uçağa 05 pisti mi verilir yahu, 35ler ne güne duruyor :D
  • Hacen bu ucagi ucuranlarin hepsi dort sirmadir. Boeing bu ucagi sadece kaptan ucaracagina karar vermis herhalde. Insan bi dene F/O koyar yani...
  • Yanlisiniz var, a380 airex e geldiginde herkese ziyarete acildi. Tabi o bir fuar icin gelmisti, bu ozel ziyaret oldugundan halka acik degil. Bu seneki fuara da yollarlar umariz.
  • İyi de a380 iki defa geldi, ikisinde de bayrak acti ama a380 siparisi filan yok ortada.
Bugün öğlen saat 14:20’de Atatürk Havalimanı 05 pistine iniş yapan Boeing’in rüya uçağı, iniş yaptıktan sonra yaklaşık 15 dakika MNG Hangarı’nın önüne geçmek için sıra bekledi.

Lodos nedeniyle bekleyen uçakların arasında farklılığıyla dikkat çeken uçağı, MNG Technic, TGS, Gözen Security personellerinin yanı sıra 20’ye yakın basın mensubu karşıladı.

Rüya uçağı Atatürk Havalimanı’na Boeing Test Uçuş Pilotları Kaptan Christine Walsh, Kaptan Randy Naville indirdi. İnişin ardından kokpit ekibi alkışlarla uçaktan inerken basın mensuplarını da el sallayarak selamladılar.

Uçakla 9 Nisan günü, Türk Hava Yolları yöneticileri ve basın mansuplarının katılımıyla tanıtım uçuşu yapılacağı belirtilirken, Boeing Ticari Uçaklar Avrupa Satış Başkan Yardımcısı Todd Nelp ve Boeing 787 Programı Baş Mühendisi Ed Petkus uçak içerisinde basın toplantısı düzenleyecek.

5 gün boyunca Atatürk Havalimanı’nda kalacak uçağın, Pazartesi günü personel ziyaretine açılacağı belirtildi.

Kompozit malzemeden imal edilen ilk uçak olma özelliğine sahip 787 Dreamliner; işletme maliyetinde yüzde 10, yakıt maliyetinde ise yüzde 20 tasarruf sağlıyor.

Çevre dostu uçak, karbon monoksit emisyonunu yüzde 20 azaltıp, gürültü alanını yüzde 60 daraltıyor. Yolcu kapasitesi modeline göre 290-330 arasında değişen uçak yeni özellikleriyle satış rekoru kırmıştı.

İşte Atatürk Havalimanı'na inen Dreamliner'in ilk görüntüleri;

©AirportHaber
VE RÜYA UÇAK İSTANBUL'DA (VİDEO-FOTO HABER)

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (45)

Misafir ~ 6 yıl önce
Misafir gelen uçağa 05 pisti mi verilir yahu, 35ler ne güne duruyor :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Hacen bu ucagi ucuranlarin hepsi dort sirmadir. Boeing bu ucagi sadece kaptan ucaracagina karar vermis herhalde. Insan bi dene F/O koyar yani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Yanlisiniz var, a380 airex e geldiginde herkese ziyarete acildi. Tabi o bir fuar icin gelmisti, bu ozel ziyaret oldugundan halka acik degil. Bu seneki fuara da yollarlar umariz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
İyi de a380 iki defa geldi, ikisinde de bayrak acti ama a380 siparisi filan yok ortada.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000