14 Mart 2010, Pazar 19:48:37

MNG UÇAĞI BÖYLE İNDİ

Atatürk Havalimanı'ndan Köln'e gitmek için havalandıktan sonra motorun alev aldığı şüphesiyle Atatürk Havalimanı'na geri dönen uçak böyle iniş yaptı.
  • gerçek bilgi gibisi yok. kaptana teşekkürler.
  • Uçakta pilotlar bu gibi olaylar için vardır. Yoksa evinizde oturur bilgisayardan kaldırır indirirsiniz. En iyi pilotlarda Kargo sektöründe yetişenler ve halen uçanlardır. Çok büyük tecrbedi. Emniyetli uçuşlar.
  • Değerli Pilot rumuzlu arkadaşımıza profesyonel ve açık izahı için teşekkürler. Ayrıca güzel bir CRM örneği olarak ilgili kişilere okutulmalı ve örnek gösterilmelidir. 12bin metrelerde uçan kokpit-kabin-mühendis-teknisyen-loadmaster-dispeçer tüm havacılarımıza sağlıklı ve kazasız-belasız nice uçuşlar diliyorum. Bu arada pilot değilim ama rahmetli Nural Vural kaptanımın bir sözünü hatırlarım hep : "Allah insanları ileri-geri ve sağa-sola hareket etsinler diye 2 boyutlu yaratmıştır ancak uçucular ile dalgıçlar ve denizaltıcılar özel insanlardır çünkü yukarı-aşağı 3üncü boyutu da kullanırlar." Mekanı cennet olsun. FB'li
  • Herkese en içten Geçmiş olsun diliyorum

MNG Havayolları'na ait Airbus 300-B4 tipi kargo uçağı Atatürk Havalimanı'ndan Köln'e gitmek üzere havalandı. Uçağın havalanması sırasında motorlarından birinin alev aldığı şüphesiyle Kaptan pilotun tedbir amacıyla kuleden iniş izni istediği bildirildi.

Yakıt dolu uçak, aynı yakıtla inemeyeceği için, Marmara Denizi üzerinde yakıt boşaltması yaptı. Daha sonra sorunsuz bir şekilde Atatürk Havalimanı'na inişi yapan MNG Havayolları uçağında ilk belirlemelere göre yangın ya da alev uzaması olmadığı görüldü.

Konu ile ilgili MNG Havayolları Genel Müdürü Sedat Özkazanç AirportHaber'e yaptığı açıklamada; "Teknisyenlerimiz şu anda uçağı inceliyorlar. İlk tahminlere göre beyaz duman çıktığı veya kompresör arızası olabileceği belirtildi" dedi.

İşte uçağın iniş görüntüleri;

MNG UÇAĞI BÖYLE İNDİ

MNG UÇAĞI BÖYLE İNDİ

MNG UÇAĞI BÖYLE İNDİ

MNG UÇAĞI BÖYLE İNDİ

MNG UÇAĞI BÖYLE İNDİ

UÇAĞIN İNİŞ ANINI BİRAZDAN AIRPORT TV ANA HABER BÜLTENİ'NDE İZLEYEBİLİRSİNİZ.

AirportHaber

MNG UÇAĞI BÖYLE İNDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Misafir ~ 8 yıl önce
gerçek bilgi gibisi yok. kaptana teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Uçakta pilotlar bu gibi olaylar için vardır. Yoksa evinizde oturur bilgisayardan kaldırır indirirsiniz. En iyi pilotlarda Kargo sektöründe yetişenler ve halen uçanlardır. Çok büyük tecrbedi. Emniyetli uçuşlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Değerli Pilot rumuzlu arkadaşımıza profesyonel ve açık izahı için teşekkürler. Ayrıca güzel bir CRM örneği olarak ilgili kişilere okutulmalı ve örnek gösterilmelidir. 12bin metrelerde uçan kokpit-kabin-mühendis-teknisyen-loadmaster-dispeçer tüm havacılarımıza sağlıklı ve kazasız-belasız nice uçuşlar diliyorum. Bu arada pilot değilim ama rahmetli Nural Vural kaptanımın bir sözünü hatırlarım hep : "Allah insanları ileri-geri ve sağa-sola hareket etsinler diye 2 boyutlu yaratmıştır ancak uçucular ile dalgıçlar ve denizaltıcılar özel insanlardır çünkü yukarı-aşağı 3üncü boyutu da kullanırlar." Mekanı cennet olsun. FB'li

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Herkese en içten Geçmiş olsun diliyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000