28 Haziran 2013, Cuma 11:15:18

MNG TEKNİK’E HABOM TAKVİYESİ

Türk Hava Yolları’nın satın aldığı MNG Teknik, HABOM kadrosundaki 95 teknisyeni tüm haklarıyla bünyesine kattı.
  • Ya kardeş beni güldürdün gerçekten. 5 yıl okudum diye heryerde vurgulayıp duruyorsunuz. Ben uçak bakım lisesi ve 'MYO' mezunuyum. Beş yıldır bu işi yapıyorum. O diplomayı alınca ayaklarınız yerden kesiliyor ama mesele bakıma gelince kimseden farklı olmadığınız ortaya çıkıyor. Bu meslekte diplamadan önce el becerisi ve yetenek gelir. Yetenekli olanlarınız yokmu var. onların senden farkı ne biliyormusun. Hiçbirisi kendisini senin gibi en tepede kimseden üstün görmüyor. Nedense başkalarına laf uzatan, kendisin onlardan üstün görenler dökülüyor eline apex alınca. Yani beş yılda senin gibileri ve senle aynı sırada oturmuş çok değerli TEKNİSYENLERİ gördüm. Burada laf ebeliği yapma git ekmeğine bak...
  • Kim neye sızlanıyor bilmiyoru.Herkes bir torpillerle havalimanında işe girmek için duvarları aşındırıyor.Herşey girene kadar girdikten sonra hemen politikaya soyunuyor "cin olmadan adam çarpıyor" ARKADAŞLAR kimse size bu işlere girerken prosedürlerden bahsetmiyor mu? 1.Uçak bakımcılığında kalifiye yetkili personelsen zaten şirketler tarafından aranılan elemansın.SHY-145 kapsamında çalışan şirketler elinde onaylıyıcı personel bulundurmak zorunda. 2.Kimine göre yancı kimine göre yardımcı kimine göre bakımcı kategorideysen Form 4 lü bir müdürün altında 5 yıl uçak üstünde çalışarak bunuda ojt defteriyle kanıtlayarak belli modül sınavları sonrası yetkili personel oluyorsun. Herkes işine baksın kısacası adam daha kargo paneli takıp söküyor 1500 lirayı beğenmez başkası var special işler yapar yetkili olmak için çaba sarfeder karşılığını alır. Arkadaşlar unutmayın bu ülkede nasıl sadece mühendis,doktora ihtiyaç olduğunu gibi çaycıya,çöpçüyede ihtiyaç var 3 günde kimse havalara kapılmasın.
  • 5 sene bu işin üniversitesini okudum. Bu senelerde uçağın aerodinamik, uçuş mekaniği vs gibi mühendislik derslerinin yanında teknik bakım prosedürleri için de hem teorik hem pratik eğitim aldım. Öss sınavında %1lik dilime girdim ve bu bölümü kazandım. İş bulamayacağını bilmene rağmen bir bölüme girdiniz, mezun oldunuz sonra benim mesleğimi yapmaya başladınız. SHGM sayesinde 3 sene de benim alacağımdan daha güçlü mevkiler ve ücretler edindiniz. Yaptığınız işe gelince, 8 saat mesaide bir panel takmayan( takamayan değil) teknisyen(!) oldunuz. Sözün kısası çobanı, seyis yaptılar neden ağa değilim diye bağrınıyor. Yapma arkadaşım bu mesleği, benim mesleğimi hiçe sayıp, çakma modül sınavlarından 6 aylık eğitimlerden geçip teknisyen oldum diyeceksin sonra da beğenmeyeceksin. Bir tarafımı yırtıp ÖSS'ye hazırlandım bu bölümü kazandım ben. Tamam siz de ekmek parası kazanmak için bunu yaptınız ama yeter yahu! 5000 lira para mı vereceklerdi size? Olur canım.
  • merhaba ben ucak bakımm teknısyenıyımm bırılerınız 1600 tllıyoo kımılerınız 3000 tl alıyor lısassız olarak ben mytechnic calısanıyımm 1000 tl alıyorumm onuda zamanında alamıyorumm bırazda bıze acıyınn ay sonunu zor getırıyorum dıyorsunuz ben ölüyim o zaman yaşamayımmm

THY’nin geçtiğimiz aylarda satın aldığı MNG Teknik’te yapılanma başladı.  Onur Hava Yolları Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Karaman’ın MNG Teknik Genel Müdürlük koltuğuna oturmasıyla yapılanma sürecine giren MNG Teknik, kadrosunu HABOM’dan yapılan takviyeyle güçlendiriyor. 

95 HABOM çalışanının tüm özlük haklarıyla MNG Teknik’e geçtiği belirtilirken sözkonusu devir sözleşmesinin dün imzalandığı kaydedildi.

THY, işadamı Mehmet Nazif Günal’a ait MNG Teknik’i satın aldıktan sonra ismini değiştirerek Turkish Technic Eurosian adını seçmişti. Ancak şirketin ismi resmen henüz değiştirilmedi.

Nisan ayı başında THY’nin satın aldığı MNG Teknik, 60 bin metrekare kapalı alana sahip ve Atatürk Hava Limanı'ndaki hangarında, aynı anda 16 dar gövdeli uçak veya 4 geniş ve 8 dar gövdeli uçağa hizmet verebiliyor.

©Airporthaber.com ÖZEL

MNG TEKNİK’E HABOM TAKVİYESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (65)

%1 lik arkadaşa. ~ 5 yıl önce
Ya kardeş beni güldürdün gerçekten. 5 yıl okudum diye heryerde vurgulayıp duruyorsunuz. Ben uçak bakım lisesi ve 'MYO' mezunuyum. Beş yıldır bu işi yapıyorum. O diplomayı alınca ayaklarınız yerden kesiliyor ama mesele bakıma gelince kimseden farklı olmadığınız ortaya çıkıyor. Bu meslekte diplamadan önce el becerisi ve yetenek gelir. Yetenekli olanlarınız yokmu var. onların senden farkı ne biliyormusun. Hiçbirisi kendisini senin gibi en tepede kimseden üstün görmüyor. Nedense başkalarına laf uzatan, kendisin onlardan üstün görenler dökülüyor eline apex alınca. Yani beş yılda senin gibileri ve senle aynı sırada oturmuş çok değerli TEKNİSYENLERİ gördüm. Burada laf ebeliği yapma git ekmeğine bak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İmla ~ 5 yıl önce
Arkadaşım üniversite mezunu adama laf atıyorsun ama bak kelimesinden sonra üç nokta kullanılamayacağını bilmiyorsun. Olsun biz sizleri böyle kabul ettik.
dikmeye sarıl ~ 5 yıl önce
Kim neye sızlanıyor bilmiyoru.Herkes bir torpillerle havalimanında işe girmek için duvarları aşındırıyor.Herşey girene kadar girdikten sonra hemen politikaya soyunuyor "cin olmadan adam çarpıyor" ARKADAŞLAR kimse size bu işlere girerken prosedürlerden bahsetmiyor mu? 1.Uçak bakımcılığında kalifiye yetkili personelsen zaten şirketler tarafından aranılan elemansın.SHY-145 kapsamında çalışan şirketler elinde onaylıyıcı personel bulundurmak zorunda. 2.Kimine göre yancı kimine göre yardımcı kimine göre bakımcı kategorideysen Form 4 lü bir müdürün altında 5 yıl uçak üstünde çalışarak bunuda ojt defteriyle kanıtlayarak belli modül sınavları sonrası yetkili personel oluyorsun. Herkes işine baksın kısacası adam daha kargo paneli takıp söküyor 1500 lirayı beğenmez başkası var special işler yapar yetkili olmak için çaba sarfeder karşılığını alır. Arkadaşlar unutmayın bu ülkede nasıl sadece mühendis,doktora ihtiyaç olduğunu gibi çaycıya,çöpçüyede ihtiyaç var 3 günde kimse havalara kapılmasın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
müthiş ~ 5 yıl önce
bravo çok doğru bir yorum.
ypmagznsevm ~ 5 yıl önce
Sen kimsin bilader herkesi tanıyomuş gibi konuşabiliyosun dikmeye sarıl adı altında saklandığın gerçek ismi bulurum lütfen haddi aşmayan kelimelerle hitap edelim sen neyi neyle savunuyosun kimi kime vurduruyosun sen neyi ne ile örnek gösteriyosun şu düştüğün durumlara bak.Sana çok basit bir örnek verecem.Habomcuya Gri Gömlek TK'ya kırmızı gömlek verirsen sabah'dan akşama kadar uçak üzerinde çalışan adama panel verirsen o habomcu ne öğrenir biliyomusun panel takma ve sökmenin inceliklerini geriye koca bir Nah öğrenir..İşte bu ayrımı yapamayan fakir düşünceler senin yazdığın gibi hakaret vari cümleler üretir ismini dahi yazmaya tırsar 3 gün değil 3 senede geçse habomcu Turkısh technıcde kaldıgı muddetce Şefler tarafından küçük işler devredilecek büyük spesifik işlere ise 3 tecrübeli gönderilecek habomcuda avucunu yalayacak HABOM denen yerde..Önce kelimeni değil fikrini çoğalt öyle yansıt diyeceklerini.
haha ~ 5 yıl önce
5 sene bu işin üniversitesini okudum. Bu senelerde uçağın aerodinamik, uçuş mekaniği vs gibi mühendislik derslerinin yanında teknik bakım prosedürleri için de hem teorik hem pratik eğitim aldım. Öss sınavında %1lik dilime girdim ve bu bölümü kazandım. İş bulamayacağını bilmene rağmen bir bölüme girdiniz, mezun oldunuz sonra benim mesleğimi yapmaya başladınız. SHGM sayesinde 3 sene de benim alacağımdan daha güçlü mevkiler ve ücretler edindiniz. Yaptığınız işe gelince, 8 saat mesaide bir panel takmayan( takamayan değil) teknisyen(!) oldunuz. Sözün kısası çobanı, seyis yaptılar neden ağa değilim diye bağrınıyor. Yapma arkadaşım bu mesleği, benim mesleğimi hiçe sayıp, çakma modül sınavlarından 6 aylık eğitimlerden geçip teknisyen oldum diyeceksin sonra da beğenmeyeceksin. Bir tarafımı yırtıp ÖSS'ye hazırlandım bu bölümü kazandım ben. Tamam siz de ekmek parası kazanmak için bunu yaptınız ama yeter yahu! 5000 lira para mı vereceklerdi size? Olur canım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
haha'ya ~ 5 yıl önce
ağa'm bu insanlar 5000 lira istedikleri için çırpınmıyor, bu insanlar kendilerine para verilmediği için çırpınmıyor, bu insanlar çırıpınıyor çünkü her o küçümsediğin 6 aylık dönemeçte şirket yetklisi birileri çıkıp şöyle olacak böyle olacak diye söz veriyor, typ'de şirket yetkilisi gelip şu kadar maaş alacaksınız diyor işe girdiğinizde, thy teknikte istihdam ettirileceksiniz diye söz veriyor, her 6 ayda bu sözler umutlarla destekleniyor. bu insanların isyanı vermedikleri paraya değil tutulmayan sözlere kandırılmalarına anlıyormusun? yok anlamıyorsun 5 sene o işi okumuş %1lik dilime girmişsin helali hoş olsun ama sen 100 sene okusan bu kafayla ne adam olabilirsin ne o %1lik dilimi hakedebilirsin işin insani boyutunu düşünmüyorsun. dilerim sen hayatın boyunca küçümsediğin bu insanlar gibi kandırıl ve her seferinde bu söylediklerin aklına gelsin yürekten bunu istiyorum Allah'tan, senin gibiler başına gelince anlar çünkü..
TEKNİK ~ 5 yıl önce
CUK ! Eline emegine saglık kardeşim
ilk defa ~ 5 yıl önce
ilk defa bu kadar temiz anlatımlı ve doğru bir yorum okudum.tebrik ederim.
habom ~ 5 yıl önce
habomcu arkadaşlar burada yorum yazmak yerine size söz verip tutmayan yöneticiler hakkında dava açın.burada birilerini kırarak inciterek haklı olduguz konularda haksız duruma düşmeyin.burayı hiçbir yöneticinin okudugunu zannetmiyorum.yok dava açamam işten atılırım korkusu yasıyorsanız o zaman elinizdeki ile yetinip işinize sarılırın.işi öğrenin.başka çare yok
"haha'ya" ya ~ 5 yıl önce
Verilen sözler mi? Ya ben ne diyorum. Bana verilen sözler ne olacak? Senin bu mesleği yapman bile lüks arkadaşım. Size diyorum ki arkadaşım ben bu mesleği yapabilmek için %1 lik dilime girdim ve beş sene okudum. Sen alakasız bir bölümde okuyup benim mesleğime ortak oldun. Hala verilen söz diyorsun. Benim hakkım size hibe edildi. Anlatabiliyor muyum? Senin bu mesleği yapman bile lüks.
- ~ 5 yıl önce
senin bu kafayla bu yaşıyor olman lüks asıl, bunun hesabını ben ve benim gibilere soramazsın, hadi ben sana hak verdim bıraktım gittim yerime gelecek onbinlerce kişi var senin hakkını ben almadım söke söke. çok zoruna gidiyorsan burdaki insanlara söylenmeyi bırak başbakanlık önünde duran adam ol bu adam nie duruyor desinler sende bundan şikayetçiyim de bu işi bu olaya çeviren onlar bizler değil. kaldı ki sen 5 yıl okudun %1lik dilime girdin zaten şuan myo mezunundan farklı durumdasın aynı değil 800tl fazla maaş ve daha hızlı yetkilenebiliyorsun, asıl sen daha neyin derdindesin? misal lisede de motor okurum 4 sene 2 yılda myoda okurum aynı bölümü 6 yıl. 6 ay typ okur burada motor bölümünde işe girer çalışırım babalar gibide işimi yaparım hemde liseden beri okuduğum meslek üzerine, senin olduğun yer ulaşılmaz değil kendini tanrı görme. sen benden daha öncelikli olursun olmalısın elbette hakkın ama ben de senin iş konusundaki bilgi seviyene zamanla gelirim bunu sok kafana
- ~ 5 yıl önce
ayrıca en önemli kaçırdığın ve kendini pişti ettiğin nokta ne biliyor musun, senin o 5 yıl okuduğun üni.ler daha ortada yokken teknikte çalışmaya başlamış meslek çıkışlı elektronikçiler motorcular elektrikçiler vs.. şuan seni eğitiyor burada onlardan alıyorsun pratik eğitimini. teknik çalışanlarının yüzde kaçı sivil havacılık çıkışlı gitte bir onu araştır bence, demekki neymiş dostum senin yüzde 1lik dilime girmen kendi başarın tebrikler ama geride bıraktığın %99luk dilimde senden iyisi çıkamaz diye bir kaide asla yok. o aşağıladığın myo mezunlarıda shyo mezunlarıda tef mezunlarıda hepsi mesleki çıkışlı kişilerden işi öğreniyor.
ERCİYES ~ 5 yıl önce
İşin özü budur kardeşim kelamına sağlık
sizlerrrrr ~ 5 yıl önce
merhaba ben ucak bakımm teknısyenıyımm bırılerınız 1600 tllıyoo kımılerınız 3000 tl alıyor lısassız olarak ben mytechnic calısanıyımm 1000 tl alıyorumm onuda zamanında alamıyorumm bırazda bıze acıyınn ay sonunu zor getırıyorum dıyorsunuz ben ölüyim o zaman yaşamayımmm

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000