25 Ağustos 2011, Perşembe 13:35:59

MNG TEKNİK SATILIYOR MU?

İlk olarak My Technic’e ortak olarak Türk havacılık sektörüne giren ve sonrasında ACT Havayolları ile ortaklık kuran Çinli Hainan Grup, bu kez bir başka Türk şirketini satın almak için kolları sıvadı. Çinliler’in göz diktiği o Türk şirket hangisi?
  • cin sozune guvenme!varyag i unutma.o hangar cin e kesinllikle satilmamali.uc kurus icin saf saf yorum yapmayin lutfen.
  • bu isin sonu ucuz iscilige kadar gitmez umarim .akilli olun cin istilasi na ugramayin.
  • .
  • Bu devletteki iş sıkıntısına çözüm olacakmış gibi gözüküyor fakat mevcut çalışma sahalarını satın almaktansa yeni çalışma sahaları kurmaları daha iyi olacaktır.
Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki uçak bakım ve onarım merkezi My Technic’e ortak olarak Türk sivil havacılık sektöründe adından söz ettiren Çinli Hainan Grup, Türkiye’deki yatırımlarına bir yenisini daha eklemek için harekete geçti.

My Technic’ten hemen sonra yine Yavuz Çizmeci’ye ait ACT Havayolları’na ortak olarak bir kez daha gündeme gelen HNA Grup bu kez gözünü bir başka Türk şirketine dikti.

Dünyanın çeşitli ülkelerinde havacılık alanında ciddi yatırımları bulunan HNA Grup, My Technic ile birlikte Türkiye’nin iki özel uçak bakım merkezinden biri olan MNG Teknik’i satın almak için görüşmelere başladı.

HNA Grup yetkilileri geçtiğimiz günlerde MNG Teknik tesislerini gezerek bilgi aldı. MNG Teknik kaynakları, söz konusu satın alma girişimini doğrularken henüz taraflar arasında kesin anlaşmaya varılmadığı kaydedildi. Dün bir kez daha MNG bünyesindeki WOW Otel’de bir araya gelerek görüşmelerini sürdüren tarafların el sıkıştıkları öne sürüldü.

HNA Grup bünyezinde, 13 havayolu şirketi, 280 yolcu ucağı ve 12 havalimanı işletmesi bulunuyor. 30 milyar dolar sermayesi bulunan Çinli HNA Grup, 50 gemi, 50 otel ve 60 civarında alışveriş merkezini bünyesinde bulunduruyor.

Türkiye’de My Technic’i satın alan HNA grubun, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndaki tesislerin artan talebe cevap verememesi üzerine MNG Teknik’i satın almak için harekete geçtiği belirtildi.

Önümüzdeki günlerde satış ile ilgili durumun kesinlik kazanacağı kaydedildi.
MNG TEKNİK SATILIYOR MU?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 7 yıl önce
cin sozune guvenme!varyag i unutma.o hangar cin e kesinllikle satilmamali.uc kurus icin saf saf yorum yapmayin lutfen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu isin sonu ucuz iscilige kadar gitmez umarim .akilli olun cin istilasi na ugramayin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bu devletteki iş sıkıntısına çözüm olacakmış gibi gözüküyor fakat mevcut çalışma sahalarını satın almaktansa yeni çalışma sahaları kurmaları daha iyi olacaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000