06 Mart 2014, Perşembe 08:58:24

MNG PİLOTLARI İÇİN ŞOK KARAR!

MNG Havayolları, Airbus 300B4 tipi iki uçağı ile bir Boeing 737-400 tipi uçağını filodan çıkarınca 27 pilot işsiz kaldı.
  • Siz askeri pilot deyip bi de aşağılamaya kalkıyorsunuz İngilizce de konuşuyoruz rnav da yapıyoruz her gün yüzlerce iniş kalkışla meleke de arttırıyoruz sizin gibi 100 saatte gidip benim ppl im var Beni uçur demiyoruz
  • mng kaç uçagı kaldı şuan bilen varmı
  • Turk Havayollari Acil A300 ve B 737 pilotlari ariyor sizdeki tecrube bende olsa bir kadika beklemem
  • Hancı kaptan toptan yollasana ekibini Thy'ye ..THY alsana Türk evlatlarını vatanımızın havayoluna...anlaşsanıza neden olmasın!!!bide güzel haber okusak bu sayede:)

MNG Havayolları filosunda bulunan iki adet Airbus A300B4’ten biri ağır bakım için hangara alınıp diğerinin de Afrika’daki operasyonu sona erince MNG Havayolları yönetimi bu tipteki uçak filosunda görevli pilotları işten çıkardı.

MNG Havayolları’nda bu iki uçakta çalışan toplam 15 pilotun dün itibariyle işine son verdi.

Öte yandan MNG Havayolları filosunda yer alan Boeing 737-400F uçağı da Solin Air filosuna dahil edildi. Daha önce aynı tipte bir uçağını Solin Air’e veren MNG Havayolları, bu uçağı da ekibiyle birlikte Slovenyalı şirkete vermek istedi. Ancak Slovenya yasalarına göre uçaklarda yabancı kokpit personelinin uçamaması nedeniyle Solin Air pilotları kabul etmedi. Bunun üzerine uçak ekipsiz olarak Solin Air’e verilirken bu uçakta uçan 12 pilotun da iş akdi feshedildi.

Bu arada geçtiğimiz ay THY’nin pilot alımına müracaat eden 5 MNG Havayolları pilotunun da işine son verildiği kaydedildi.

©Airporthaber.com ÖZEL

MNG PİLOTLARI İÇİN ŞOK KARAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (39)

C182 military ~ 4 yıl önce
Siz askeri pilot deyip bi de aşağılamaya kalkıyorsunuz İngilizce de konuşuyoruz rnav da yapıyoruz her gün yüzlerce iniş kalkışla meleke de arttırıyoruz sizin gibi 100 saatte gidip benim ppl im var Beni uçur demiyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
uçuak sayısı ~ 4 yıl önce
mng kaç uçagı kaldı şuan bilen varmı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
A300 ~ 4 yıl önce
Turk Havayollari Acil A300 ve B 737 pilotlari ariyor sizdeki tecrube bende olsa bir kadika beklemem

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Hancı kaptan toptan yollasana ekibini Thy'ye ..THY alsana Türk evlatlarını vatanımızın havayoluna...anlaşsanıza neden olmasın!!!bide güzel haber okusak bu sayede:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000