09 Kasım 2010, Salı 12:24:53

HAVACILIK EĞİTİMİ İSTANBUL'DA MASAYA YATIRILIYOR

Avrupa Havayolu Eğitimi Sempozyumu (EATS 2010) bugün İstanbul WOW Otel’de başladı.
  • EATS u sene IFTC IStanbul ev sahibi sponsorlugu, THY offical carrier sponsorlugunda IStanbulda gerceklestirilmistir. Her sene Avrupanin bir sehrinde 400 civari havacilik egitimi ile ilgili uzt duzey yonetici ve uzmanlar bir araya gelerek pek cok kanayan yarayı ya da gundemdeki yeni konulari masaya yatirarak gorus paylasirlar... yorum yapmadan once arastirma yapalim lutfen... madem internet kullanabiliyor ve buraya yorum yazabiliyoruz o halde halldale tarafindan yapilan organizasyonlari da bir arastiralim lutfen...iyi bayramlar Iy
  • Gündem maddelerine oldukça değinildi. özellikle havacılığa yeni adım atmış olan arkadaşlarımız için eminim çok faydalı olmuştur. ATQP ve kültürel farklılıklar oldukça ilgimi çekti. Emeği geçenlere teşekkürler.
  • ÇOK FAYDALI BİR SEMPOZYUMDU.SUNUM ÖRNEKLERİ YAYINLANACAK MI? THY SUNUMUNU GÖREBİLİR MİYİZ? BU KADAR PROJE YAPTIKLARINI BİLMİYORDUK DOĞRUSU..
  • Havacılık sektöründeki (eğitim alanında) gelişmeler ve sorunları görmek adına yararlı bir sempozyumdu.Sektörde yetişmeye çalıştığımız ve örnek aldığımız Türk Hava Yolları , sunumları ile göz doldurdu. Havacılığa gönül vermiş biri olarak, Türk Hava Yolları 'nı takdir etmek gerek... Bravo.
İki gün sürecek olan sempozyumda eğitimde güvenlik, emniyet, insan faktörü, personel seçimi ve alımı gibi konuların üzerinde durulacak. Ayrıca yeni navigasyon teknolojileri ve CRM de sempozyumun konularından.
 
International Flight Training Center (IFTC), MNG Havayolları ve MNG Technic’in de sponsor olduğu Avrupa Havayolu Eğitimi Sempozyumu’nda havacılık sektöründen yerli ve yabancı konusunda uzman çeşitli konuşmacılar da sunumlar yapacak.
 
Sempozyumda ilk konuşmayı yapan Türkiye Sivil Havacılık Genel Müdürü Dr. Ali Arıduru, Türkiye’nin sivil havacılıkta dünden bugüne geldiği nokta ve havacılık sektöründe yakaladığı ivme hakkında katılımcılara bilgiler verdi. Türkiye’de sivil havacılık sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin filolarında 350’nin üzerinde uçak bulunduğunu ifade eden Arıduru, “Sivil havacılığın daha uzun ömürlü olması ve sağlıklı bir yapıda ilerlemesi için eğitim büyük önem taşıyor. Biz deneyimlerimiz sayesinde ECAC Eğitim Başkanlığı’na getirildik. Bu da bizim eğitim konusunda nasıl bir noktaya geldiğimizin önemli bir göstergesidir” dedi.
 
Türkiye’nin bölgesel işbirliği anlaşmaları konusunda önemli işlere de imza attığını belirten Dr. Ali Arıduru, bu anlaşmalar sayesinde havacılık emniyeti için ciddi adımların atıldığını söyledi.
 
SHGM Genel Müdürü Dr. Ali Arıduru’nun ardından Türk Hava Yolları Uçuş Eğitim Başkanı Kaptan Pilot Menderes Çakıcı da bir sunum yaptı. Çakıcı, özellikle Türk Hava Yolları’ndaki eğitim sisteminden ve şirketin eğitim alanındaki geleceğe bakış açısından bahsetti.
 
Çok sayıda yerli ve yabancı firma yetkilisinin katıldığı EATS 2010 yarın akşam saatlerinde sona erecek.
 
Ayrıca sempozyuma katılan çok sayıda firma kendilerine ayrılan alanda mini bir fuar da oluşturdu. HAVACILIK EĞİTİMİ İSTANBUL'DA MASAYA YATIRILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
EATS u sene IFTC IStanbul ev sahibi sponsorlugu, THY offical carrier sponsorlugunda IStanbulda gerceklestirilmistir. Her sene Avrupanin bir sehrinde 400 civari havacilik egitimi ile ilgili uzt duzey yonetici ve uzmanlar bir araya gelerek pek cok kanayan yarayı ya da gundemdeki yeni konulari masaya yatirarak gorus paylasirlar... yorum yapmadan once arastirma yapalim lutfen... madem internet kullanabiliyor ve buraya yorum yazabiliyoruz o halde halldale tarafindan yapilan organizasyonlari da bir arastiralim lutfen...iyi bayramlar Iy

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Gündem maddelerine oldukça değinildi. özellikle havacılığa yeni adım atmış olan arkadaşlarımız için eminim çok faydalı olmuştur. ATQP ve kültürel farklılıklar oldukça ilgimi çekti. Emeği geçenlere teşekkürler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ÇOK FAYDALI BİR SEMPOZYUMDU.SUNUM ÖRNEKLERİ YAYINLANACAK MI? THY SUNUMUNU GÖREBİLİR MİYİZ? BU KADAR PROJE YAPTIKLARINI BİLMİYORDUK DOĞRUSU..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Havacılık sektöründeki (eğitim alanında) gelişmeler ve sorunları görmek adına yararlı bir sempozyumdu.Sektörde yetişmeye çalıştığımız ve örnek aldığımız Türk Hava Yolları , sunumları ile göz doldurdu. Havacılığa gönül vermiş biri olarak, Türk Hava Yolları 'nı takdir etmek gerek... Bravo.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000