09 Eylül 2013, Pazartesi 14:45:34

HABOM İÇİN YETKİ BELGESİ ALINAMADI!

HABOM’da örgütlenme çalışmalarını yürüten Çelik İş Sendikası, MNG ile birleşme prosedürünün tamamlanmamasından dolayı yetki belgesinin alınamadığını açıkladı.
  • Her ağızdan başka ses çıkıyor, ama çoğu boş ses malesef. Habom habom diye sağda solda asılsız usülsüz iddialar söyleniyor. Mağdur olduğunu düşünen arkadaşlar; hakkınızı ancak hukuki yollarla arayabilirsiniz. 18 ayın dolar, enflasyon zammın yatmaz ağlarsın. Hanginiz 'kaçak çalıştığınızı' iddia edip yasal yolları araştırdınız? 2 senedir ahmetin mehmetin söylediklerinle birbirini galyana getiren bir topluluk oldunuz. Ne zaman tek yumruk olup biz bunu istiyoruz bunu yapıcaz dediniz? Daha sendikanın amacından tutun da işleyişine kadar hiç bir bilgisi olmayanlar yine atıp tutmaya başlamışlar... Değinilecek o kadar çok konu var ki.. Sadece şu konu altındaki yorumlara baksak isyan var zannederiz. Lütfen yaptıklarımızda , yapacaklarımızda ve söyleyeceklerimizde doğrucu ve dürüst olalım. Kimse bir yerlerde zorla tutulup çalıştırılmıyor.
  • Hayatında daha önce hiçbir işte çalışmamış insanları toplamışlar. HABOM'da çalışanların yüzde kaçının ilk iş deneyiminin burası olduğu açıkça belli oluyor. İnsanlar dışarıda ki şartları görmediğinden şirketin halen bizleri Hava-İş'e kayıt ettireceğini ve o şartları vereceğini düşünüyor. Allah akıl fikir versin güzel kardeşlerim size.
  • zaten hava iş geçenlerde yetki alamayacaklarını yazmıştı. arkadaşların çelikişe verdiği paralar boşa gidecektir. aynı zamanda çıkmak isteyenlerden 100tl istemeleride bize nasıl baktıklarınının bir göstergesidir. çelik iş sadece üyelik aidatlarımızla ilgilenecek arkadaşlar. çelik-iş diye bir sendika uçak bakımı yapan havacılık sektöründe söz hakkı yoktur. aynı zamanda mng ve habom'un meslek kolu belirlenmesi için hava-iş zamanında mahkemeye başvurmuştur süreç devam etmektedir. çelik-iş'e üye adamların sendika reklamı yaparken dediği gibi havaiş itiraz etmemiş değildir yani. sonuçta havacılık şirketi olduğumuz ıspatlandığı anda çelik-iş e sonsuza kadar veda edebilirsiniz. bu işin bir tane doğrusu var o da hava-iş. he neden gelip çalışma yapmadıklarını bende merak ediyorum...
  • Yalancilar...! Cogunluk saglandi diye dedik gidip uye olalim sonra bi baktik adamin biri uye toplamak icin atelye atelye dolasiyor.neden yeterli uye cikmamis.uyelik sildirmek icin notere gittik 100 tl para istediniz.hem yalancisiniz hemde ahlaksiz. inşallah hic birseyi beceremessiniz.koyun habomcularda gercekleri gorur.

Çelik İş  Sendikası Genel Başkanı Ali Cengiz Gül adına yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Bizlerle başlattığımız sendikalaşma çalışmaları verdiğiniz katkılar ile başarıyla sonuçlanmıştır. Çoğunluğu elde eden Sendikamız, bildiğiniz gibi Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’na Yetki için başvurmuştur.

Ancak işverenin Habom ve MNG şirketlerini birleştirme çalışmaları gecikmeli olarak devam ettiğinden, Çalışma Bakanlığı’ndan yetki almamızda gecikmiştir. Bu gecikme ne bizden nede siz üyelerimizden kaynaklanmamaktadır. Esas sorun birleştirme prosedürünün geç tamamlanmasındandır. Ancak işverenlik birleştirme çalışmalarını hızlandırıp son aşamaya getirmiştir. Birleşme tamamlanır tamamlanmaz Çalışma Bakanlığı’ndan yetkili sendika olduğumuzu gösteren yetki belgesini alarak en kısa zamanda huzurlarınıza gelmeyi sabırsızlıkla beklemekteyiz. Toplu İş Sözleşmesi çalışmalarında görüşmek dileğiyle.”

HABOM İÇİN YETKİ BELGESİ ALINAMADI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (29)

prosedür ~ 5 yıl önce
Her ağızdan başka ses çıkıyor, ama çoğu boş ses malesef. Habom habom diye sağda solda asılsız usülsüz iddialar söyleniyor. Mağdur olduğunu düşünen arkadaşlar; hakkınızı ancak hukuki yollarla arayabilirsiniz. 18 ayın dolar, enflasyon zammın yatmaz ağlarsın. Hanginiz 'kaçak çalıştığınızı' iddia edip yasal yolları araştırdınız? 2 senedir ahmetin mehmetin söylediklerinle birbirini galyana getiren bir topluluk oldunuz. Ne zaman tek yumruk olup biz bunu istiyoruz bunu yapıcaz dediniz? Daha sendikanın amacından tutun da işleyişine kadar hiç bir bilgisi olmayanlar yine atıp tutmaya başlamışlar... Değinilecek o kadar çok konu var ki.. Sadece şu konu altındaki yorumlara baksak isyan var zannederiz. Lütfen yaptıklarımızda , yapacaklarımızda ve söyleyeceklerimizde doğrucu ve dürüst olalım. Kimse bir yerlerde zorla tutulup çalıştırılmıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
asdasd ~ 5 yıl önce
Hayatında daha önce hiçbir işte çalışmamış insanları toplamışlar. HABOM'da çalışanların yüzde kaçının ilk iş deneyiminin burası olduğu açıkça belli oluyor. İnsanlar dışarıda ki şartları görmediğinden şirketin halen bizleri Hava-İş'e kayıt ettireceğini ve o şartları vereceğini düşünüyor. Allah akıl fikir versin güzel kardeşlerim size.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sgpk ~ 5 yıl önce
bence onlardan birkaç hücre sana versin belki aklın yerine gelir anasının karnında çalışmaya başlamış arkadaşım!
Bnmıölegldi ~ 5 yıl önce
Sinekmi vızıldadı..
habobom ~ 5 yıl önce
zaten hava iş geçenlerde yetki alamayacaklarını yazmıştı. arkadaşların çelikişe verdiği paralar boşa gidecektir. aynı zamanda çıkmak isteyenlerden 100tl istemeleride bize nasıl baktıklarınının bir göstergesidir. çelik iş sadece üyelik aidatlarımızla ilgilenecek arkadaşlar. çelik-iş diye bir sendika uçak bakımı yapan havacılık sektöründe söz hakkı yoktur. aynı zamanda mng ve habom'un meslek kolu belirlenmesi için hava-iş zamanında mahkemeye başvurmuştur süreç devam etmektedir. çelik-iş'e üye adamların sendika reklamı yaparken dediği gibi havaiş itiraz etmemiş değildir yani. sonuçta havacılık şirketi olduğumuz ıspatlandığı anda çelik-iş e sonsuza kadar veda edebilirsiniz. bu işin bir tane doğrusu var o da hava-iş. he neden gelip çalışma yapmadıklarını bende merak ediyorum...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Yalancilar...! Cogunluk saglandi diye dedik gidip uye olalim sonra bi baktik adamin biri uye toplamak icin atelye atelye dolasiyor.neden yeterli uye cikmamis.uyelik sildirmek icin notere gittik 100 tl para istediniz.hem yalancisiniz hemde ahlaksiz. inşallah hic birseyi beceremessiniz.koyun habomcularda gercekleri gorur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sgpk ~ 5 yıl önce
işin tirajikomik yanı çelikişe yandaş toplamay çalışan kişi teknik personeli ve hava iş'e üye, kendin git çelik iş'e üye ol ondan sonra ahkam kes demezler mi adama! bu ne saçmalıktır çıkar için yapılanlara bakın bu adamın çıkarı olmasa atelye hangar gezip üye olun diye ağlarmı çıkarı için yalvarıyor kim bilir nerede ne üst düzey görev cebi dolu maaş teklifi yapıldı! 1500 tane tk personeli saf mı da uğramıyor bu uğraşıyor derdine düşmüş bir sorgulayın!

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000