05 Nisan 2011, Salı 11:00:41

BİR ZAMANLAR GÖKYÜZÜNDELERDİ

MNG Havayolları’nın filosundan çıkardığı Fokker 27 tipi uçaklar Esenboğa Havaalanı’nda yeni sahiplerini bekliyor. Ancak o uçaklardan sadece biri uçabilecek, diğeri ise hurdacıya gidecek.
  • yılan hikayesi. ucaklar gelmiyor.
  • arkadaş haklı bu uçakların hatırası varsa bunlar hurda yapılamadan sergilenmeli.adam 62 model wosvos'u bile sergiliyor.bu uçak üstelik.
  • MNG nin A330 kargo ucaklarina ne oldu aliyorlar mi ?
  • bu uçaklar gerçekten birer efsane.ben mng yerinde olsam bunu satmak yerine değerlendiririm. yeni gelecek A330F'in yanına koyar "nereden nereye geldik" diye reklam yaparım..

MNG Havayolları’nın iki emektar uçağı, Esenboğa  Havalimanı’nda adeta emeklilik günlerini yaşıyor. Filodan çıkarılan iki uçak uzun süredir Esenboğa Havalimanı’ndaki 5 numaralı park alanında tutuluyor.

Filodan çıkarılana kadar Türkiye’de uçan en yaşlı kargo uçağı ünvanını elinde bulunduran 1969 yapımı TC-MBF tescilli uçak ile halen uçabilir durumdaki 1977 yapımı TC-MBH tescilli uçak, yeni sahiplerini bekliyor.

Ancak 1969 yapımı Fokker 27, maalesef bir daha gökyüzüne çıkamayacak. Motorları ve bazı işe yarayan parçaları sökülen uçağın yeni sahibi muhtemelen bir hurdacı olacak. Uçağın 20-30 bin dolara hurdacıya satılabileceği belirtiliyor.

Aprondaki bir diğer uçak olan 1977 yapımı Fokker 27 ise, diğerine göre biraz daha şanslı. Uzun süredir satılığa çıkarılmış olsa da henüz alıcısı çıkmayan uçağın, iyi bir bakım sonrası uçabilecek hale gelebileceği kaydediliyor. Bu uçağın da yaklaşık değerinin 700 bin dolar civarında olduğu ifade ediliyor.©AirportHaber.com ÖZEL

BİR ZAMANLAR GÖKYÜZÜNDELERDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
yılan hikayesi. ucaklar gelmiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
arkadaş haklı bu uçakların hatırası varsa bunlar hurda yapılamadan sergilenmeli.adam 62 model wosvos'u bile sergiliyor.bu uçak üstelik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
MNG nin A330 kargo ucaklarina ne oldu aliyorlar mi ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu uçaklar gerçekten birer efsane.ben mng yerinde olsam bunu satmak yerine değerlendiririm. yeni gelecek A330F'in yanına koyar "nereden nereye geldik" diye reklam yaparım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000