20 Mart 2014, Perşembe 09:56:02

UÇAKTA 20 RADAR UZMANI BULUNUYORDU!

Günlerdir bulunamayan Malezya Havayolları’na ait MH 370 sefer sayılı yolcu uçağıyla ilgili bir iddia da ortaya atıldı.
  • Bizim türk pilotlar genelde cay kahve içer ya da uyur baska bişey yapmazlar yorum yazmalarını beklemeyın
  • Kaba mısın sen ne biliyorsun? Çok yazık
  • Kendi pilotajını dahi iniş ve kalkışlaıyla değerlendiren Türk havacılarımızdan ne bekliyorsun ki 'Comment'. Keşke bir havacının mesleki sorumluluğunu önce meslektaşlarımız anlasaydı da sonra camiadan olmayan vatandaşlarımızdan bu duyarlılığı bekleseydik. Çoookk işimiz var Sayın Çılgın Türkler çooookk!!!!
  • Bu uçağın Afganistan'da olma olasılığı çok yüksek.

Kuala Lumpur-Pekin seferini yapmak üzere havalandıktan kısa süre sonra radardan kaybolan ve günlerdir yapılan arama çalışmalarına rağmen bulunamayan Malezya Havayolları'na ait uçakla ilgili yeni bir iddia ortaya atıldı.

İngiliz bulvar gazetesi The Express’in haberine göre uçaktaki 20 yolcu “Elektronik savaşı” ve “Askeri Radar” konularında uzman firmasında çalışıyor. Habere göre 20 uzmanın çalıştığı ABD’nin savunma teknolojileri şirketi Freescale Semiconductor, Boeing 777 tipi uçak kaybolmadan birkaç gün önce “uçakları askeri radar sistemlerine karşı görünmez kılacak yeni bir cihaz geliştirdiğini” duyurmuştu.

Freescale Semiconductor’dan  yapılan açıklamaya göre 12’si Malezya ve 8’i ise Çin vatandaşının şirkette üst düzeyde bulunuyor. Şirketin sözcüsü Mitch Haws, “Hepsi çok deneyimli, değerli teknik bilgiye sahip çok önemli insanlar. Kayıpları kesinlikle şirketimizi derinden etkileyecektir” dedi. Ancak şirket, bu çalışanların uçağın kaybolmasında rol oynayıp oynamadığı yönündeki soruları yanıtsız bıraktı. Malezya uçağının Kuala Lumpur'dan kalktıktan yaklaşık 1 saat sonra kule ile irtibatının koptuğu, Malezya ordusunun radarlarına da en son kalkıştan 2 saat göründüğü ortaya çıkmıştı.

Uzmanlar, uçağın kule ile irtibatının kesilmesinin ardından radarlara yakalanmadan 7 saat uçmuş olabileceğini, bunun için uçağın radar ve iletişim sistemlerini devreden çıkarılması gerektiğini, bunu da ancak uzmanların yapabileceğini belirtiyordu. 

UÇAKTA 20 RADAR UZMANI BULUNUYORDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Kabin amiri ~ 4 yıl önce
Bizim türk pilotlar genelde cay kahve içer ya da uyur baska bişey yapmazlar yorum yazmalarını beklemeyın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Sayın orfoz ~ 4 yıl önce
Kaba mısın sen ne biliyorsun? Çok yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
orfoz ~ 4 yıl önce
sizi kırdıysam özür dilerim.
Cadet ~ 4 yıl önce
Kendi pilotajını dahi iniş ve kalkışlaıyla değerlendiren Türk havacılarımızdan ne bekliyorsun ki 'Comment'. Keşke bir havacının mesleki sorumluluğunu önce meslektaşlarımız anlasaydı da sonra camiadan olmayan vatandaşlarımızdan bu duyarlılığı bekleseydik. Çoookk işimiz var Sayın Çılgın Türkler çooookk!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu uçağın Afganistan'da olma olasılığı çok yüksek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000