08 Mart 2014, Cumartesi 13:38:32

UÇAĞA TERÖR SALDIRISI MI DÜZENLENDİ?

Malezya Havayolları uçağının düşme nedenine ilişkin farklı olasılıklar ortaya atılırken 1977 yılında yaşanan bir olay kazanın sebebinin benzer olabileceğini akıllara getirdi. O olay neydi?
  • Manyak mısınız ulan siz?
  • Bu trajik olayın son radar görüntülerini izlemek isteyenler için: flightradar24 sitesini açın, ekranı Kuala Lumpur ve Vietman kıyılarını içine alacak şekilde ayarlayın, Soldaki Menüden Playback tuşuna tıklayın, Tarih ve saati 2014-03-07 ve 16:45 olarak ayarlayın ve "Start Playback" tuşuna tıklayın. MAS370 uçağını kalkıştan itibaren izleyebilirsiniz. Uçağın üzerine tıkladığınızda irtifa ve süratini de göreceksiniz. İsterseniz kafa karışmaması için "filter" a tıklayıp, "Callsign" bölümüne "MAS" yazarak sadece Malezya uçaklarını izleyebilirsiniz. Ben izlerken tüylerim diken diken oldu. O insanların son anlarını böyle bir bilgisayar oyunu gibi izlemek çok kötü.
  • Yakinen bir ucak kazasini yasamis bir pilot olarak tek sunu diyebilirim : " bu soylenenlerin hepsi spekulasyondan baska bir sey degildir", yapilan butun yorumlar bos ve herkes bilirkisi kesiliyor birden bire. CVR,FDR ve diger butun kayitlar incelenmeden kulak vermemek gerekir.
  • 18:40 UTC , TR saati ile 20:40

Türkiye saati ile dün akşam 20.40’ta havalanan Malezya Havayolları uçağı kalkıştan iki saat sonra irtibat kesildi. Uçağın kalkışının üzerinden saatler geçmesine rağmen bir türlü irtibat kurulamazken uçağın Vietnam açıklarında düşmüş olabileceği belirtiliyor.

Malezya Havayolları yetkilileri uçağın kaptan pilotunun acil durum bilgisi vermediğini kaydederken bir anda yaşanan kaza uçakta bir patlama olmuş olabileceği ihtimalini akıllara getirdi.

Hiçbir arıza ya da acil durum bildirmeyen uçakta terör saldırısı olasılığı da soru işareti olarak akıllarda dururken Malezya Havayolları’nın daha önce yaşadığı bir olay yeniden hatırlandı. 1977 yılında Tanjung Kupang’da düşen Malezya Havayolları’na ait Boeing 737-200 tipi uçağa terör saldırısı düzenlenmiş, havada infilak eden uçakta 100 kişi ölmüştü. 

UÇAĞA TERÖR SALDIRISI MI DÜZENLENDİ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

tsi video vs ~ 4 yıl önce
Manyak mısınız ulan siz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yolcu ~ 4 yıl önce
Bu trajik olayın son radar görüntülerini izlemek isteyenler için: flightradar24 sitesini açın, ekranı Kuala Lumpur ve Vietman kıyılarını içine alacak şekilde ayarlayın, Soldaki Menüden Playback tuşuna tıklayın, Tarih ve saati 2014-03-07 ve 16:45 olarak ayarlayın ve "Start Playback" tuşuna tıklayın. MAS370 uçağını kalkıştan itibaren izleyebilirsiniz. Uçağın üzerine tıkladığınızda irtifa ve süratini de göreceksiniz. İsterseniz kafa karışmaması için "filter" a tıklayıp, "Callsign" bölümüne "MAS" yazarak sadece Malezya uçaklarını izleyebilirsiniz. Ben izlerken tüylerim diken diken oldu. O insanların son anlarını böyle bir bilgisayar oyunu gibi izlemek çok kötü.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yakinen bir ucak kazasini yasamis bir pilot olarak tek sunu diyebilirim : " bu soylenenlerin hepsi spekulasyondan baska bir sey degildir", yapilan butun yorumlar bos ve herkes bilirkisi kesiliyor birden bire. CVR,FDR ve diger butun kayitlar incelenmeden kulak vermemek gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hata ya ~ 4 yıl önce
18:40 UTC , TR saati ile 20:40

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000