08 Mart 2014, Cumartesi 09:33:19

O UÇAK NEDEN DÜŞTÜ?

Malezya Havayolları’na ait uçağın düşmesine ilişkin henüz somut bir neden açıklanmazken, düşen uçakla aynı tipte uçakta görev yapan deneyimli bir Boeing 777 pilotu, uçağın düşme olasılıklarını değerlendirdi.
  • Yorumunuz
  • Bu. ucakta. Bazilarin Yazdigi gibi. Ne. Stabilize. Ne de. Hidrolik. Sistem.den Dolayi. Degildir. Eger. Stabilize Bakim esnasinda. Sokup takilirken. Stabilizeyi. RudereBagliyan. Baglanti elemanlarindan. Bir. Hilog. Bir. Saplama. Unutulup takilmassa. Ancak Bu skil olursa Dikey stabilize. Kopar Bunun disinda. Kopmasi. Mumkun degil. Ikincisi. Bir arkadasin. Yazdigi Gibi. Hidrolik. Sistem Arizalanmis diyor. Hidrolik arizalanirsa. Elektrik. Sistem var. buda olamaz. Olsa olsa. Ya teror. Ya. Degisik yonlerden esen. Hava akimidir. Allah. Hava yolumuza ve hic bir hava yoluna. Gostermesin. Saygilarimla. Ucak ve NDT Uzmani. Boston
  • Ucagin 40bin feet te oldugu söyleniyor bu irtifada motor arizasi olsa gliding ile belli bir mesafe devam.edebilir diye düşünüyorum kabin yada cargo bölümünde patlama ,basınç sorunu daha kuvvetli gibi bu irtifadan tas gibi dusemeyecegini düşünerek her ne olursa olsun olenlere allah rahmet eylesin ailelerine allahtan acil sabır dilerim cok üzücü doğal afet gibi allah tum havacilari,canlari korusun...
  • BU YORUMLARA BİR SİSTEM BULUNMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.KİM OLDUĞU NE İŞ YAPTIĞI BİLİNMEYEN,ORTAMI,SİYASİ VE DİNİ HATTA ŞİRKET BAZINA ÇEKENLER OLMAKTADIR.BUYURUN GERÇEK KİMLİĞİMİZ OLMADAN HİÇBİRİMİZ YORUM YAPAMAYALIM.YORUM YAPARSAKTA NE DEDİĞİMİZİ BİLELİM.PUSLU CAMLAR ARKASINA SAKLANIP SES DEĞİŞTİRİP KONUŞMAYIN.BUNADA KİMSE ZEMİN HAZIRLAMASIN.NASIL DÜŞÜRMEYİZ ONA KAFA YORALIM.İLİM VE BİLİMDEN AYRILMAYALIM.HERKESE SAYGILARIMLA KAPTAN ADEM İPEK.

Uzun süredir Boeing 777 tipi uçakta görev yapan deneyimli bir pilot, AirportHaber’e Malezya Havayolları uçağının düşme olasılıklarını değerlendirdi.

Malezya Havayolları uçağının rotada 45 derece baş değiştirerek hızlıca alçalma pozisyonuna geçtiğini hatırlatan 777 pilotu, “ Bu demektir ki pilotlar uçağa hakim ve acil bir durum dolayısıyla alçalmaya geçmişler” dedi.

Uçağın 4 nedenle irtifa düşürmüş olabileceğinin altını çizen pilot, “ Uçakta basınçla ilgili bir arıza olabilir. Kabinde ya da kargo bölümünde patlama yaşanabilir. Bunun dışında kokpitte yangın ya da duman sebebiyle bir panik yaşanmış ve sonrasında pilotlar acil durum bildirmemiş olabilir. Veya uçağın 2 motorunun da durmuş olması sözkonusu olabilir” diye konuştu.

Vietnam hava sahasında düşen uçağın teknik alt yapı yetersizliği dolayısıyla da sorun yaşayabileceğini hatırlatan pilot,  “ Vietnam’da teknik alt yapı yetersiz. Kontrolörlerle anlaşmak için uzun mesafeli telsizler kullanılıyor. Böyle olunca parazitlenme olup anlaşma sağlanamamış olabilir. Boeing 777’lerde teknik arızayı operasyon merkezine ileten bir sistem var. Bu sistem bir arıza bildirdiyse mutlaka ortaya çıkacaktır” dedi. 

O UÇAK NEDEN DÜŞTÜ?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Yorumunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bu. ucakta. Bazilarin Yazdigi gibi. Ne. Stabilize. Ne de. Hidrolik. Sistem.den Dolayi. Degildir. Eger. Stabilize Bakim esnasinda. Sokup takilirken. Stabilizeyi. RudereBagliyan. Baglanti elemanlarindan. Bir. Hilog. Bir. Saplama. Unutulup takilmassa. Ancak Bu skil olursa Dikey stabilize. Kopar Bunun disinda. Kopmasi. Mumkun degil. Ikincisi. Bir arkadasin. Yazdigi Gibi. Hidrolik. Sistem Arizalanmis diyor. Hidrolik arizalanirsa. Elektrik. Sistem var. buda olamaz. Olsa olsa. Ya teror. Ya. Degisik yonlerden esen. Hava akimidir. Allah. Hava yolumuza ve hic bir hava yoluna. Gostermesin. Saygilarimla. Ucak ve NDT Uzmani. Boston

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ucagin 40bin feet te oldugu söyleniyor bu irtifada motor arizasi olsa gliding ile belli bir mesafe devam.edebilir diye düşünüyorum kabin yada cargo bölümünde patlama ,basınç sorunu daha kuvvetli gibi bu irtifadan tas gibi dusemeyecegini düşünerek her ne olursa olsun olenlere allah rahmet eylesin ailelerine allahtan acil sabır dilerim cok üzücü doğal afet gibi allah tum havacilari,canlari korusun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
BU YORUMLARA BİR SİSTEM BULUNMALI DİYE DÜŞÜNÜYORUM.KİM OLDUĞU NE İŞ YAPTIĞI BİLİNMEYEN,ORTAMI,SİYASİ VE DİNİ HATTA ŞİRKET BAZINA ÇEKENLER OLMAKTADIR.BUYURUN GERÇEK KİMLİĞİMİZ OLMADAN HİÇBİRİMİZ YORUM YAPAMAYALIM.YORUM YAPARSAKTA NE DEDİĞİMİZİ BİLELİM.PUSLU CAMLAR ARKASINA SAKLANIP SES DEĞİŞTİRİP KONUŞMAYIN.BUNADA KİMSE ZEMİN HAZIRLAMASIN.NASIL DÜŞÜRMEYİZ ONA KAFA YORALIM.İLİM VE BİLİMDEN AYRILMAYALIM.HERKESE SAYGILARIMLA KAPTAN ADEM İPEK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000