14 Haziran 2014, Cumartesi 09:22:36

KAYIP UÇAK İÇİN BİR ŞİRKETLE ANLAŞMA SAĞLANDI

Tam 98 gün önce Kuala Lumpur-Pekin seferini yapmak üzere havalanan ve bir daha haber alınamayan Malezya Havayolları uçağıyla ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor.
  • Ben o uçağı amerikanın lazer ile vurduğunu düşünüyorum.Başka bir ihtimal yok.Bunu detaylı düşündüğünüzde sizde böyle olduğuna kanaat getireceksiniz. Neden boeing ? Neden Airbus değil ? Tamda rusya ile takışdığı zamanda! Garıban insanların oldugu ülke! neler neler selamlar
  • ISID in elinde olmasın!

8 Mart 2014 tarihinde Kuala Lumpur Havaalanı’ndan kalkan MH370 sefer sayılı uçak kalkıştan yaklaşık 2 saat sonra sırra kadem bastı. Aradan geçen onca haftaya rağmen 12 mürettebat ve 227 yolcu taşıyan uçağın izine hala rastlanılamadı.

Arama kurtarma çalışmalarına Çin, Avustralya, Amerika Birleşik Devletleri, Yeni Zelanda, İngiltere, Japonya ve Güney Kore de dahil oldu.

Önceki gün imzalanan bir anlaşma ile kayıp uçağı arama çalışmaları Avustralyalı özel bir şirkete devredildi. Şirketin Ağustos ayında başlatacağı operasyonun bir sene süreceği ve en az 60 milyon Dolar’a mal olacağı tahmin ediliyor.

M.V. Fugro Equator adlı şirket Malezya Havayolları’na ait Boeing 777 tipi uçağın enkazını Hint Okyanusu’nun 7 bin metre derinliğinde, 60 km’lik bir alanda arayacak.

Şu ana kadar katlanarak artan arama çalışmalarının maliyetinin hangi devlet tarafından ödeneceği merak konusu idi.

Avustralya’nın başkenti Canberra’da düzenlenen toplantının ardından Malezyalı yetkililer faturanın iki ülke arasında eşit olarak bölüştürüleceğini duyursa da Avustralya Ulaşım Bakanı Warren Truss konu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Kayıp uçağın nerede olduğu kadar uçakta bulunan 239 kişinin yakınlarının yası da her geçen gün büyüyor.

Kayıp uçağı arama çalışmalarını ağırdan almakla suçlanan Malezya Havayolları ayrıca yolcu yakınlarından bilgi sakladığı iddiası ile sık sık eleştirilerin hedefi haline geldi.

Şirket cuma günü, olaydan üç ay sonra yolcu yakınlarına tazminatlarını ödemeye başladı. 6 Malezyalı ve 1 Çinli yolcunun ailelerine 50‘şer bin Dolarlık ödeme yapıldı.

Yolculardan 31 yaşındaki Chew Kar Moi’nın ailesi ise ‘‘Kızımızın cesedi bulunana kadar tazminat almanın bir anlamı yok, para bizim acımızı dindirmeyecek, bizim önceliğimiz maddiyat değil kızımızın sağ salim eve dönmesidir’‘ diyerek tazminat almayı reddetti. Bir çok ailenin Chew Kar Moi’nin yakınları gibi tazminatı geri çevireceği belirtiliyor.

Uluslararası Sivil Havacılık Örgütü kurallarına göre uçak kazalarında yolcu yakınları 175 bin Dolar’a kadar tazminat hakkına sahip.

Yetkililerden ümidi kesen yolcu yakınları uçağın nerede olabileceğine dair bilgisi olanlara 5 milyon Dolar ödül vaat etti. Bu ödül için internet üzerinden başlatılan kampanyada şu ana kadar yaklaşık 25 bin Dolar toplandı.

KAYIP UÇAK İÇİN BİR ŞİRKETLE ANLAŞMA SAĞLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar

ŞEKERCİ ~ 4 yıl önce
Ben o uçağı amerikanın lazer ile vurduğunu düşünüyorum.Başka bir ihtimal yok.Bunu detaylı düşündüğünüzde sizde böyle olduğuna kanaat getireceksiniz. Neden boeing ? Neden Airbus değil ? Tamda rusya ile takışdığı zamanda! Garıban insanların oldugu ülke! neler neler selamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mantıklı ~ 4 yıl önce
Sen çok fazla film izlemişsin ya. ;)
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
ISID in elinde olmasın!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000