01 Mayıs 2014, Perşembe 08:10:17

KAYIP UÇAK HAVADAN ARANMAYACAK

Kayıp uçağı bulmak için sürdürülen havadan arama çalışmaları resmen sona erdi.
  • Uçak denize düştüğünde parçalansa illaki parçalar su yüzüne çıkar ama yok , denize acil iniş yapsa uçak batsa iilaki cesetler su yüzüne çıkar ama yok , bu işin içinde farklı şeyler var ama hadi hayırlısı...
  • Bir bulundu diyordunuz bir bulanmadı diyorsunuz.! Ben bu işten hiçbir şey anlamadım
  • Bu uçakta yalan oldu Air France 447 kazasını ister istemez aratıyor.Onda bari yer belli yurt belliydi.Çok feci oldu hepsine Allah'tan Rahmet dilerim eğer yaşıyorlarsa da bir an önce seslerini duymak dileğiyle

8 Mart'ta Kuala Lumpur Pekin seferini yaparken 227 yolcu ve 12 mürettebatı ile ortadan kaybolan MH370 sefer sayılı Malezya uçağı ile ilgili olarak kaybolduğu günden beri hava arama uçakları ile Hint Okyanusu’nda yapılan arama çalışmalarında hiç bir bulguya rastlanamadı.

Daha önce uydular tarafından tespit edilen ve okyanusun yüzeyinde yüzdüğü açıklanan parçalara da rastlanamayınca havadan arama çalışmalarının durdurulduğu belirtiliyor.

Avustralya P3 Orion uçağı herhangi bir gelişmeye tedbir olarak bölgede bekletileceği açıklandı. Havadan arama çalışmalarında yer alan Avustralya, Yeni Zelanda, Malezya, Japonya, Güney Kore, Amerika, İngiltere ve Çin’e ait arama uçaklarının 18 Mart tarihinden beri 4.5 milyon metrekarelik alanı taramak için 300’den fazla arama uçuşu yaptığı açıklandı.

Arama okyanus tabanında devam edecek

Avustralya Başbakanı Tony Abbott, ‘kayıp uçağı havadan arama çalışmalarının sona erdirildiğini’ açıklamasından sonra Avustralya liderliğindeki Ortak Arama Ajansı Koordinasyon Merkezi, arama çalışmalarına katılan uçakları çoğunun bölgeden ayrılacağı belirtildi.

Bu açıklamanın ardından, Amerika Birleşik Devletleri, Japonya, Yeni Zelanda ve Malezya uçakların üsse dönmekte olduğunu doğruladı. Ancak kayıp uçakta en fazla vatandaşı bulunan Çin’den konu ile ilgili henüz bir açıklama gelmedi.

Avustralyalı yetkililer kayıp Malezya uçağını arama çalışmalarının bundan sonraki haftalarda okyanus dibine odaklanılarak devam edeceğini açıkladı.

Avustralya, Çin ve İngiltere’ye ait 14 geminin deniz yüzeyinden ‘Karara Kutu’ sinyali almak armalarını sürdüreceğini belirten Avustralyalı yetkililer ancak bu armaların çok yoğun olmayacağı ‘büyük ölçekli hava ve deniz aramasının sona erdiği’’ belirtildi. Önümüzdeki haftalarda yoğunlaşacağı açıklanan deniz tabanındaki armalara yeni deniz radarları ile donatılan Bluefin-21 isimli insansız denizaltı ile devam edilecek. (TRT Haber)

KAYIP UÇAK HAVADAN ARANMAYACAK

Facebook Yorum

Yorumlar

bursa 777 ~ 4 yıl önce
Uçak denize düştüğünde parçalansa illaki parçalar su yüzüne çıkar ama yok , denize acil iniş yapsa uçak batsa iilaki cesetler su yüzüne çıkar ama yok , bu işin içinde farklı şeyler var ama hadi hayırlısı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bir bulundu diyordunuz bir bulanmadı diyorsunuz.! Ben bu işten hiçbir şey anlamadım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalan oldu ~ 4 yıl önce
Bu uçakta yalan oldu Air France 447 kazasını ister istemez aratıyor.Onda bari yer belli yurt belliydi.Çok feci oldu hepsine Allah'tan Rahmet dilerim eğer yaşıyorlarsa da bir an önce seslerini duymak dileğiyle

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000