05 Ağustos 2014, Salı 07:35:44

HOLLANDA'YA ULAŞAN CENAZE SAYISI 231'İ BULDU

Kazada ölen Hollandalıların cenazelerinin ülkeye getirilmesine devam ediliyor Getirilen cenazelerden şimdiye kadar 2 kişinin kimliği belirlenebildi.

Malezya Havayollarının 17 Temmuz'da Ukrayna'da düşen MH17 sefer sayılı uçağında hayatlarını kaybeden Hollanda vatandaşlarının cenazelerinin taşınmasına devam ediliyor.

Güvenlik ve Adalet Bakanlığı, bugün Ukrayna'dan gelen askeri nakliye uçağında 1 cenazenin olduğunu açıkladı.

Eindhoven Havaalanı'na getirilen kimliği henüz tespit edilemeyen cenaze, Başbakan Yardımcısı Lodewijk Asscher, Sağlık, Refah ve Spor Bakanı Edith Schippers ile bir grup milletvekili ve senatörün de katıldığı törenin ardından teşhis için Hilversum kentindeki Van Oudheusden askeri kışlasına nakledildi.

Kazanın ardından Hollanda'ya getirilen cenaze sayısının 231'e ulaştığı bildirildi.

Hollandalıların yanısıra aralarında Avustralya, Almanya, Belçika, İngiltere, Malezya, Endonezya ve Yeni Zelanda'dan isimlerin de olduğu yaklaşık 200 kişilik uzman ekibin, askeri kışlada devam eden teşhis işlemi kapsamında şimdiye kadar 2 kişinin kimliği belirlenebildi. Teşhis çalışmalarının aylar sürebileceği belirtiliyor.

Bu arada kazadan ölenlerin anısına Amsterdam'daki Schiphol Havaalanı önüne bırakılan çiçekler de güvenlik gerekçesiyle başka bir yere taşındı. Havaalanı yönetimi, sayıları on binleri aşan çiçeklerin, Schiphol yakınındaki Dünya Ticaret Merkezi'nde oluşturulan bir yere nakledildiğini açıkladı. 

Ukrayna'nın Rusya sınırına yakın bölgesinde 17 Temmuz'da düşen Malezya Havayolları'nın MH17 sefer sayılı Amsterdam-Kuala Lumpur uçağında bulunan 283 yolcu ve 15 mürettebattan kurtulan olmamıştı. Kazada ölenlerin 196'sının Hollanda vatandaşı olduğu açıklanmıştı.

HOLLANDA'YA ULAŞAN CENAZE SAYISI 231'İ BULDU

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000