22 Temmuz 2014, Salı 09:45:54

HOLLANDALILAR ÖFKELİ!

Hollanda’nın Rotterdam kentinde yüzlerce kişi Ukrayna’daki uçak faciasının kurbanları anısına sessiz yürüyüş düzenledi. Gösteriye katılanlar, Malezya Havayolları’na ait yolcu uçağında hayatını kaybeden 298 kişinin yasını tuttu.
  • afedersiniz ama neden bahsediyorsunuz ya. oradaki insanların ne savaşı , ne suçu ile ne alakası var ? iyice pisikolojimiz bozuldu bu işlerle. o zaman savaş durumu ilan etsinler ve tüm yabancılar potansiyel düşman olsun. bizde kafayı sıyıralım bu işlerle. Kötülük yapana kılıf uydurmayalım arkadaşlar kim kimin canını yaktı ise gerekçesi mahkemede halledilsin.
  • Asagidaki yorumlarin bazilari, Turkiyenin ne hallere dustugunun kanitidir. Ucakta 80 tane cocuk olmus millet gazzeden bosnadan bahsediyor. Patalojik bir durum.
  • Sap ile samanı karistirmak bu olsa gerek.bosnada katledilen muslamanlari katledenler bu uçakta ki vatandaslar degildi o zaman ki sirp ve hollanda hukumetiydi hatta ucakta olenlerin bazilari o yillarda dogmamisti bile. Ya da israil katliamlarina göz yumanlarda o ucaklardaki sivil vatandaslar olmayıp, hollanda parlementosunun uyeleri ve o ülkenin ekonomik oligark seckinleridir.bu oh iyi oldu diyenlerde sozum ona muhafazakar gecinen tipler ve en ufak bi islamin temel prensiplerinden olan adaletle karar vermeden yoksunlar..
  • 298 kişi için dinine bakmadan üzülmek lazım.. Garip garip Filistin İsrail hollanda yorumları.. Din üzerinden ırkçılık yapmamak lazım!!! Başbakandan her ogrendiginiz doğru demek değildir!!

MH17 sefer sayılı uçağın Amsterdam-Kuala Lumpur seferini yaparken füze ile vurularak düşmesi hem üzüntü hem öfke yarattı: “Öfkeliyiz, çünkü bu savunmasız bir durum. Sivil havacılık bu çatışmanın bir tarafı değil, bu insanlar olayla alakasız. Bu çok üzücü.”

Vatandaşlarının yasına ortak olan Hollanda Kralı Willem-Alexander, dayanışma ve acıların paylaşılmasının önemini vurguladı: “Bu korkunç trajedi toplumumuzda onulmaz yaralar açtı. İzleri gelecek yıllar boyunca görünür olacak. Herşey çok kötü gittiğinde; dayanma gücünüz, merhamet duygunuz ve dayanışmanız çok önemlidir.”

Uçağın son seferi için havalandığı Hollanda’nın başkenti Amsterdam’daki Schiphol Havalimanı’nda da ölenler için bir anma köşesi oluşturuldu.

Bu arada olayla ilgili olarak Hollanda’da kapsamlı bir soruşturma başlatılmış durumda.

HOLLANDALILAR ÖFKELİ!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

hayret.. ~ 4 yıl önce
afedersiniz ama neden bahsediyorsunuz ya. oradaki insanların ne savaşı , ne suçu ile ne alakası var ? iyice pisikolojimiz bozuldu bu işlerle. o zaman savaş durumu ilan etsinler ve tüm yabancılar potansiyel düşman olsun. bizde kafayı sıyıralım bu işlerle. Kötülük yapana kılıf uydurmayalım arkadaşlar kim kimin canını yaktı ise gerekçesi mahkemede halledilsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hollandali turk. ~ 4 yıl önce
Asagidaki yorumlarin bazilari, Turkiyenin ne hallere dustugunun kanitidir. Ucakta 80 tane cocuk olmus millet gazzeden bosnadan bahsediyor. Patalojik bir durum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hollandali turk ~ 4 yıl önce
Hollandali/turk yeni bir karisimmi bu? Arkadas kimlik krizindesin once kendini bul sonra yorum yap.
cehalet ~ 4 yıl önce
Sap ile samanı karistirmak bu olsa gerek.bosnada katledilen muslamanlari katledenler bu uçakta ki vatandaslar degildi o zaman ki sirp ve hollanda hukumetiydi hatta ucakta olenlerin bazilari o yillarda dogmamisti bile. Ya da israil katliamlarina göz yumanlarda o ucaklardaki sivil vatandaslar olmayıp, hollanda parlementosunun uyeleri ve o ülkenin ekonomik oligark seckinleridir.bu oh iyi oldu diyenlerde sozum ona muhafazakar gecinen tipler ve en ufak bi islamin temel prensiplerinden olan adaletle karar vermeden yoksunlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
298 kişi için dinine bakmadan üzülmek lazım.. Garip garip Filistin İsrail hollanda yorumları.. Din üzerinden ırkçılık yapmamak lazım!!! Başbakandan her ogrendiginiz doğru demek değildir!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000