21 Kasım 2009, Cumartesi 08:30:31

"Uzakdoğu'dan Türkiye'ye gelen tek şirket biziz"

Çin merkezli hava kargo şirketi Jade Cargo, Türkiye pazarına girişini bu akşam Esma Sultan Yalısı’nda düzenlediği kokteylle tanıttı. Kokteyli havacılık sektöründen sadece AirportHaber ve Airport TV görüntüledi.
  • Sirketin base'i Shenzhen (SZX)'dir. Kibris Rum Kesimi ile hic bir sekilde alakasi yoktur. Sanirim baska bir sirket ile karistirdiniz...
  • bir zamanlar başvurduğum bu şirket üs olarak Kıbrıs Rum kesimini üs olarak kullandığı için geri çevirdi.
  • bi tek istanbul'a ucmuyorlar ki... avrupanin her yerine ucuyorlar. Jade Cargo Cin'in en buyuk kargo tasiyicilarindan biridir.
  • 747-400ERF''ler 120 ton yuk kaldirabiliyor. Jade haftada 100 ton yük taşıdığına göre, 6 uçaklı filo ile haftada tek bir sefer. Nasıl ayakta kalabiliyorlar acaba?

29 Ekim tarihinde Türkiye pazarına giren Jade Cargo’nun ortakları arasında Almanların milli havayolu şirketi Lufthansa da bulunuyor.

2004 yılında kurulan Jade Cargo filosunda bulundurduğu 6 adet B747-400 ERF ile haftada toplam 100 ton kargo taşıyor.

Şirketin Genel Müdür Yardımcısı Eric Erbahcer, Airport TV’ye yaptığı açıklamada; “Türkiye pazarına inandığımız için girmeye karar verdik. Yaptığımız görüşmelerde Türkiye’den gerekli desteği aldık. Uzakdoğu’dan buraya kargo hizmeti veren ilk şirket olduk. Zarara uğrayacağımızı sanmıyorum. Türkiye’yi de destinasyonlarımız arasına kattığımız için çok mutluyuz” dedi.

Kokteylin açılışını Türkçe konuşarak yapan Eric Erbahcer, daha sonra misafirlere Jade Cargo’yu tanıtan kısa bir film izletti.

Jade Cargo - Galeri için tıklayın

"Uzakdoğu'dan Türkiye'ye gelen tek şirket biziz"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
Sirketin base'i Shenzhen (SZX)'dir. Kibris Rum Kesimi ile hic bir sekilde alakasi yoktur. Sanirim baska bir sirket ile karistirdiniz...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bir zamanlar başvurduğum bu şirket üs olarak Kıbrıs Rum kesimini üs olarak kullandığı için geri çevirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bi tek istanbul'a ucmuyorlar ki... avrupanin her yerine ucuyorlar. Jade Cargo Cin'in en buyuk kargo tasiyicilarindan biridir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
747-400ERF''ler 120 ton yuk kaldirabiliyor. Jade haftada 100 ton yük taşıdığına göre, 6 uçaklı filo ile haftada tek bir sefer. Nasıl ayakta kalabiliyorlar acaba?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000