10 Ekim 2011, Pazartesi 16:15:05

TÜRKİYE’DE BOEING 747 TİPİ UÇAK MI VAR?

Sürmanşetinden yayınladığı fotoğrafla tüm Türkiye’nin tepkisini çeken Habertürk Gazetesi, bu kez bir meslek kazası ile alay konusu oldu. İşte bir kaza ve iki vahim hata!
  • Benim eski patronumun lafıdır bu,"gördüklerinin yarısına,söylenenlerin hiçbirisine inanma".Bu medyayı takip eden ve inanan onca cahil varken doğru olana inandırmak daha zordur. Bir yalan ne kadar büyükse,inananların sayısı o kadar çok olur.
  • HABERTÜRK GAZETESİ SAÇMA SAPAN HABERCİLİK YAPIYOR. ARTIK İYİCE ZIVANADAN ÇIKTILAR, GEÇEN GÜN O CİNAYET RESMİ ÇOK KÖTÜ BUNLAR NE BİÇİM GAZETECİ ARAŞTIRMADAN SORUŞTURMADAN HER ŞEYİ YAYINLIYORLAR.
  • aynı trajı komık hata haberturk tv haber bultenınde de boeıng 747 denılerek yapıldı.neyse kı ucaga airbus demedıler de modelının boeıng oldugunu bilebıldıler allahtan.egıtım şart :))
  • 2003 yılındaki Diyarbakır kazasını da Haber Türk TV flaş haber olarak duyurduğunda "THY'nin Boeing747 tipi jumbo jet uçağı Diyarbakır'a inişte çakıldı" diye vermişti. Bunların 747'ler ile bir sorunu var ama çözemedim... --Volvo--
SKY Havayolları'nın Almanya'dan Antalya'ya inen 737-400 tipi uçağı 156 yolcusuyla birlikte tehlike atlatmasını ilk olarak sektörün tek sesi Airporthaber kamuoyuna duyurdu.  

Haberin sayfalarımızda yer almasından saatler sonra ulusal basın organları haberleri servise verirken bir gazetenin internet öyle bir hata yaptı ki, yenilir yutulur cinsten değildi.
 
Habertürk'e ait internet sitesinde Antalya’da iniş takımları kırılan 737-400 tipi uçağın *Boing 747 tipinde olduğu yazıldı. Ancak havacılık sektörünü bilenler bırakın SKY Havayolları’nı Türkiye’de faal Boeing 747 tipi uçak bulunmadığını görür görmez anladı. (Not: My Cargo’ya ait TC-ACF kuyruk tescilli Boeing 747 tipi uçak henüz servise girmedi) 
 
Ayrıca haberde Japon havayolu şirketi ANA’ya teslim edilen ancak henüz servise girmeyen Boeing 787 tipi uçağının görselinin kullanılması, ikinci vahim hata olarak tuz biber oldu. 
 
*Habertürk editörü Boeing firmasının ismini Boing olarak değiştirmiştir.
 
İşte Habertürk gazetesinde alay konusu olan o haber :Bu arada yaşanan bu olay Habertürk'ün ilk vukuatı değil. Gazete geçtiğimiz sene de Lufthansa'nın A380'ini otobana indirmişti; O habere ulaşmak için tıklayınız...www.airporthaber.com/haberturk-lufthansa-nin-a380-ini-otoyola-indirdi-24194h.html
TÜRKİYE’DE BOEING 747 TİPİ UÇAK MI VAR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Misafir ~ 7 yıl önce
Benim eski patronumun lafıdır bu,"gördüklerinin yarısına,söylenenlerin hiçbirisine inanma".Bu medyayı takip eden ve inanan onca cahil varken doğru olana inandırmak daha zordur. Bir yalan ne kadar büyükse,inananların sayısı o kadar çok olur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
HABERTÜRK GAZETESİ SAÇMA SAPAN HABERCİLİK YAPIYOR. ARTIK İYİCE ZIVANADAN ÇIKTILAR, GEÇEN GÜN O CİNAYET RESMİ ÇOK KÖTÜ BUNLAR NE BİÇİM GAZETECİ ARAŞTIRMADAN SORUŞTURMADAN HER ŞEYİ YAYINLIYORLAR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
aynı trajı komık hata haberturk tv haber bultenınde de boeıng 747 denılerek yapıldı.neyse kı ucaga airbus demedıler de modelının boeıng oldugunu bilebıldıler allahtan.egıtım şart :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
2003 yılındaki Diyarbakır kazasını da Haber Türk TV flaş haber olarak duyurduğunda "THY'nin Boeing747 tipi jumbo jet uçağı Diyarbakır'a inişte çakıldı" diye vermişti. Bunların 747'ler ile bir sorunu var ama çözemedim... --Volvo--

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000