08 Mart 2010, Pazartesi 12:37:15

"TÜRK PİLOT KAPIDA YATAR, YÜZÜNE BAKAN OLMAZ"

AirportHaber yazarlarından ve Airport TV Haber Müdürü Murat Herdem, bu haftaki yazısında yabancı pilot hayranlığını köşesine taşıdı...
  • Bahse konu ayrılaların kontratı yoktu, iyi ki hatırlatmış, kimsenin aklına gelmiyordu sağol.Şirkete girip 6 ayda ayrılanlar ömür boyu mu çalışmasın tabii, daha line eğitiminde ayrılanlar. Limit aşan THY, aMSTERDAM KAZASINDAKİ RAHMETLİ OLAN EKİBİN UÇUŞ SAATİ 140;00 BİLİYOR MUYDUN. Birşey bildiğini sanmıyorum standart, 6 ay ömrü olan, 2 yılda 5 sahip değiştiren şirketler var maaş vermiyen, başka ki mi biliyorsun. Otur kendi kendine yorum yaz diğer yorumları cevaplarken boş atıyorsun
  • yanlış meydana inen,yanlış piste inen,havda kaybolan sonrada 3 buçuk atan,kule ile anlaşamayan,bazende hiç inemeyen,iki taş parçası görünce kaya zannedip arkasına bakmadan kaçan,warning alınca belbel bakana ders verilir bilglerinize :))
  • Yaa nasıl insanlarsınız siz bilip bilmeden ölmüş insanların arkasından konuşuyorsunuz. Amsterdamda şehit olan EFSANENİN keşke tırnağı olabilsen.
  • şeyh şamil kılıcını cekmişsın yine önüne gelene sallıyorsun salla bakalım vefa doğru yazmış önce vefalı olmak gerekir

Yabancı hayranlığına futboldaki son örnek, Yılmaz Vural hoca… Açık açık talip oldu, Türk Futbol Milli takımını çalıştırmak istedi. Ama dönüp yüzüne dahi bakan olmadı. Hollandalı Hiddink’i aldılar… Türk'e karşı alerjimiz var!

Havacılıkta da aynen böyle… Türk pilot havayolu şirketinin kapısında yatar ama dönüp yüzüne bakmazlar.  Yurtdışından pilot getirip çalıştırırlar.

İyi yabancı pilota, tabiî ki karşı değiliz. CV'sinde Lufthansa, Air France, Emirates, Singapur, British Airways geçmişi bulunan pilotu al çalıştır, yine sözümüz yok. Ama, tutup da daha iyi seviyede Türk pilotlar varken prestijli şirketlerin kapısından geçemeyen Sırp, Rus, Yunan pilotları getirme...

Eğer Türk pilot adaylarında üniversite şartı arıyorsan, yabancıda da ara... 'Türk, üniversite mezunu olsun, yabancı lise mezunu olsa da olur' deme!

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

"TÜRK PİLOT KAPIDA YATAR, YÜZÜNE BAKAN OLMAZ"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 8 yıl önce
Bahse konu ayrılaların kontratı yoktu, iyi ki hatırlatmış, kimsenin aklına gelmiyordu sağol.Şirkete girip 6 ayda ayrılanlar ömür boyu mu çalışmasın tabii, daha line eğitiminde ayrılanlar. Limit aşan THY, aMSTERDAM KAZASINDAKİ RAHMETLİ OLAN EKİBİN UÇUŞ SAATİ 140;00 BİLİYOR MUYDUN. Birşey bildiğini sanmıyorum standart, 6 ay ömrü olan, 2 yılda 5 sahip değiştiren şirketler var maaş vermiyen, başka ki mi biliyorsun. Otur kendi kendine yorum yaz diğer yorumları cevaplarken boş atıyorsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yanlış meydana inen,yanlış piste inen,havda kaybolan sonrada 3 buçuk atan,kule ile anlaşamayan,bazende hiç inemeyen,iki taş parçası görünce kaya zannedip arkasına bakmadan kaçan,warning alınca belbel bakana ders verilir bilglerinize :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yaa nasıl insanlarsınız siz bilip bilmeden ölmüş insanların arkasından konuşuyorsunuz. Amsterdamda şehit olan EFSANENİN keşke tırnağı olabilsen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
şeyh şamil kılıcını cekmişsın yine önüne gelene sallıyorsun salla bakalım vefa doğru yazmış önce vefalı olmak gerekir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000