22 Kasım 2012, Perşembe 09:05:28

PİLOTUN MİGREN KRİZİ TUTUNCA...

Bir yolcu uçağının yardımcı pilotu uçak havadayken hastalanınca uçağı kokpitinde sağ koltuğuna bir yolcu oturdu. Yolcunun profesyonel bir pilot olması büyük şans olarak değerlendirildi.
  • Ucakta doktor varmı diye anons yapılınca ,ben pilotum mü demiş halbuki hostese mı ihtiyac varmış ? ........ Ne lan bu
  • adamdaki karizmayı düşünsenize, ben 747-400 pilotuyum. ;)
  • Bence en az 3 görevli pilot uçakta vardır.Neticede okyanus ötesi bi uçuş ve videolarda youtube da gördüğüm kadarıyla hep 3 pilot oluyor.
  • migrenin bukadar kötü bir hastalık olduğunu bilmiyordum.başıma gelmedi herhalde ondandır.okyanus düz uçuş zaten ama yinede zordur tabi.747 de zaten herzaman en az 3 kişi olur biliyordum kokpitte.izlediğim filmlerden öyle değilmiş demek.bu uçuş en az 6-7 saat sürer zaten.ekstra ekip olması gerekir zaten...321 dubaiye giderken olmuyormu?

Lufthansa hava yolu şirketine ait Boeing 747-400 uçağı, ABD'de Newark şehrinden Almanya'nın Frankfurt şehrine sefer yaparken uçağın yardımcı pilotunun havada migren krizi tuttu. Yardımcı pilot uçağı kullanamaz hale gelince mürettebat çaresizlik içinde kıvranmaya başladı. 264 yolcusu olan uçakta mürettebatın imdadına yolcular içinde bulunan North American Airlines hava yolu şirketi pilotu yetişti. Boeing 747-400 uçaklarını kullanmak için her türlü yetkiye sahip olduğu bildirilen pilot, uçağın salimen indirilmesinde kaptan pilota yardım etti. Uçak, acil durum sebebiyle Dublin Havaalanı'na indirildi.

Hastalanan yardımcı pilotun Dublin'de hastaneye kaldırıldığı kaydedildi. Sefer, başka bir yardımcı pilotun gelmesi ve 6 saat gecikmeyle devam etti ve nihayet uçak Frankfurt'a indi.

Lufthansa hava yolları, pilot yolcunun Boeing 747'leri kullanmak için her türlü yetkiye sahip olduğunu bildirdi.

Mürettebattan biri, "Kalabalık içinde biri hastalanınca insanlar 'Aranızda doktor var mı?' diye bağırırlar. Biz o zor durumda uçakta bir pilotun olabileceğine hiç ihtimal vermedik. Yolcular arasında profesyonel bir pilot olması büyük şans oldu" diye konuştu. (Türkiye)

PİLOTUN MİGREN KRİZİ TUTUNCA...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Nası yani ~ 5 yıl önce
Ucakta doktor varmı diye anons yapılınca ,ben pilotum mü demiş halbuki hostese mı ihtiyac varmış ? ........ Ne lan bu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
305 ~ 5 yıl önce
adamdaki karizmayı düşünsenize, ben 747-400 pilotuyum. ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
www ~ 5 yıl önce
Bence en az 3 görevli pilot uçakta vardır.Neticede okyanus ötesi bi uçuş ve videolarda youtube da gördüğüm kadarıyla hep 3 pilot oluyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Haklisiniz ~ 5 yıl önce
Okyanus gecen ucuslarda en az 3 pilot vardir.
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
migrenin bukadar kötü bir hastalık olduğunu bilmiyordum.başıma gelmedi herhalde ondandır.okyanus düz uçuş zaten ama yinede zordur tabi.747 de zaten herzaman en az 3 kişi olur biliyordum kokpitte.izlediğim filmlerden öyle değilmiş demek.bu uçuş en az 6-7 saat sürer zaten.ekstra ekip olması gerekir zaten...321 dubaiye giderken olmuyormu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000