04 Eylül 2010, Cumartesi 09:14:32

MERKEL, HAVACILARIN ADETA KÂBUSU OLDU!

Alman Hükümeti'nin ülkeden çıkan her uçağa kişi başı 45 euroya varan oranda vergi getirmesi havacıları kara kara düşündürüyor...
  • Öyle Low Cost çu firmalar var ki 30-40 Euro ya bilet satıyor. Bu iş nasıl olacak?
  • Kopeklerle geliyor polisler Turk ucaklarina ve ucagin kapisina kadar....... ayni sey . ustelik boyle yolcuyu korkutuyor! Biz olsak onlari ise aliriz hehehe, gel benim ekmegim cok sana vereyim kendi insanim ac kalsin.......
  • Hiitleerin kizi
  • Sayin editör veya bu konuda bilgis olan arkadaslardan ricam bu uygulamanin kesin olarak ne zaman baslayacagini aciklamaniz.Cünkü Pegasus Havayollari bi uygulamaya basliyor.OY vergisi adi altinda 8 euroluk bir zam yapildi.Acaba dogrumu ? Yoksa fiat arttirmanin bir yolumu ?

Uçakla seyahat edecek yolcular 1 Ocak 2011 den itibaren ekstra olarak çevre vergisi de ödeyecek. Önceden yapılan rezervasyonlarda da geçerli olan vergi, yolculara Avrupa’daki destinasyonlarda 8 euro, Asya ve Afrika destinasyonlarında 25 euro ek maliyet getiriyor.

“Ekolojik Hava Trafiği Vergisi” denilen uygulama, Alman devletinin Şansölye Angela Merkel tarafından açıklanan tasarruf planları kapsamında hayata geçiriliyor. Merkel, ülkenin bulunduğu zor finansal durumdan çıkması için 2014’e kadar 80 milyar euro tasarruf etmeleri gerektiğini açıklamıştı. Uçak çevre vergisinden de yılda 1 milyar euro bekleniyor.
 
Vergiye tepki gösteren Alman havayolu şirketleri, kararı bir felaket olarak değerlendirdi. Lufthansa ve Air Berlin, hükümetin bindiği dalı kestiğini iddia etti. Lufthansa, verginin ülkenin havacılık sektörünü zayıflatacağını ve yolcuların Almanya’yı pass geçip başka ülkelerin havaalanlarını kullanacağına dikkat çekti. Alman Havayolları Derneği de, yeni verginin ülkenin havacılık sektöründe binlerce iş kaybına yol açacağını savundu. (Habertürk)

MERKEL, HAVACILARIN ADETA KÂBUSU OLDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 8 yıl önce
Öyle Low Cost çu firmalar var ki 30-40 Euro ya bilet satıyor. Bu iş nasıl olacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Kopeklerle geliyor polisler Turk ucaklarina ve ucagin kapisina kadar....... ayni sey . ustelik boyle yolcuyu korkutuyor! Biz olsak onlari ise aliriz hehehe, gel benim ekmegim cok sana vereyim kendi insanim ac kalsin.......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Hiitleerin kizi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Sayin editör veya bu konuda bilgis olan arkadaslardan ricam bu uygulamanin kesin olarak ne zaman baslayacagini aciklamaniz.Cünkü Pegasus Havayollari bi uygulamaya basliyor.OY vergisi adi altinda 8 euroluk bir zam yapildi.Acaba dogrumu ? Yoksa fiat arttirmanin bir yolumu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000