18 Ocak 2010, Pazartesi 15:11:15

LUFTHANSA'YA ONLINE PROTESTO

Alman havayolu devi Lufthansa, 14 Aralık’ta Ankara ofisini kapattı. Burada görev yapan 6 personel ise işlerini evden yürütecek. Lufthansa’nın bu kararı Facebook’ta protesto edildi.
  • FAVORİ HAVA YOLUM OLAN LH BUNDAN SONRA YOLCULARIMA ÖNERECEĞİM SON TERCİHTİR.......BİLGİLERİNİZEEE
  • Lufthansa yer hizmetlerini zaten Çelebi yapıyor.Elemanlarının bir kısmı da işten çıkarıldı...... Acentacılık ise artık internet sitelerine kayıyor.Yani o da bitiyor ,uygulama aynı Amerika 'daki gibi olacak bi gün.
  • Acenta hiç bir zaman bitmez.çünki acentaya gitmeyen yolcu en uygun bileti bulamaz THY den 500 Euro verirsin ama aynı bileti Aeroflottan 250 Euroya alırsın.bunuda bulan acenta olur. örneğin Rusya kemoravaya uçmaya kalk Tek Yön 800 euor verir.gidiş dönüş 500 euro acenta yolcuya gidiş dönüşü önerir hatta biletin iç hat parkurunu ayrı keser Dolar olarak Bİlet gidiş dönüş 400 usd ye gelir işte acenta bunu sağlar yolcuyu kollar karı zaten aynı.servis bedeli kadar.
  • Anlaşılan şirketin içinde bulunduğu gelir/gider dengesi bu kararın alınmasına sebebiyet verdi.Dünyaca ünlü bir havayolu şirketi mecbur kalmasa herhalde sinekten yağ çıkarmaya kalkmazdı.En azından personeli işten çıkarmayıp evden çalışmalarına karar vermesi bile taktire şayan.Yoksa ekonomik krizi bahane edip işlerine son verebilir havalimanı temsil işinide Havaş yada Çelebiyede yaptırabilirdi.

Lufthansa, Ankara ofisini kapatma kararı aldı. Tasarruf tedbirleri kapsamında 14 Aralık’ta kapatılan Ankara ofisindeki 6 personele ilginç bir teklifte bulunuldu. Ofis giderlerinden kurtulmak isteyen şirket personele evden çalışmayı teklif etti.

Yaz sezonunda Ankara’dan Münih’e günde iki sefer düzenleyen ancak kış sezonunda sefer sayısını bire düşüren Lufthansa, bu yılki yolcu talebini göz önüne alarak herhangi bir değişiklik yapmadı. Günde iki sefer yapmayı sürdüren Lufthansa’nın beklediği ilgiyi görmesine rağmen Ankara ofisini kapatma kararı alması şaşkınlıkla karşılandı.

Kararı protesto etmek için internetteki ünlü paylaşım sitesinde grup oluşturuldu.

‘Lufthansa-Ankara ofisi kapatılmasın’ adlı grubun 600’ü aşkın üyesi bulunuyor.

Lufthansa

Lufthansa

©Airporthaber.com

LUFTHANSA'YA ONLINE PROTESTO

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
FAVORİ HAVA YOLUM OLAN LH BUNDAN SONRA YOLCULARIMA ÖNERECEĞİM SON TERCİHTİR.......BİLGİLERİNİZEEE

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Lufthansa yer hizmetlerini zaten Çelebi yapıyor.Elemanlarının bir kısmı da işten çıkarıldı...... Acentacılık ise artık internet sitelerine kayıyor.Yani o da bitiyor ,uygulama aynı Amerika 'daki gibi olacak bi gün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Acenta hiç bir zaman bitmez.çünki acentaya gitmeyen yolcu en uygun bileti bulamaz THY den 500 Euro verirsin ama aynı bileti Aeroflottan 250 Euroya alırsın.bunuda bulan acenta olur. örneğin Rusya kemoravaya uçmaya kalk Tek Yön 800 euor verir.gidiş dönüş 500 euro acenta yolcuya gidiş dönüşü önerir hatta biletin iç hat parkurunu ayrı keser Dolar olarak Bİlet gidiş dönüş 400 usd ye gelir işte acenta bunu sağlar yolcuyu kollar karı zaten aynı.servis bedeli kadar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Anlaşılan şirketin içinde bulunduğu gelir/gider dengesi bu kararın alınmasına sebebiyet verdi.Dünyaca ünlü bir havayolu şirketi mecbur kalmasa herhalde sinekten yağ çıkarmaya kalkmazdı.En azından personeli işten çıkarmayıp evden çalışmalarına karar vermesi bile taktire şayan.Yoksa ekonomik krizi bahane edip işlerine son verebilir havalimanı temsil işinide Havaş yada Çelebiyede yaptırabilirdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000