05 Ağustos 2009, Çarşamba 16:38:44

Lufthansa'dan yağmur tazminatı

Lufthansa, yolcularına ‘kötü hava’ tazminatı ödeyeceğini duyurdu…
  • Bu ayakta yolcu tasima fikrinden sok daha sacma. reklamin iyisi kotusu olmaz mantalitesi sanirim.
  • Luftansa bence adına yakışır kampanyalar yapsın bıraksın bu saçma sapan hiç bir mantığı olmayan projeleri.
  • Lufthansa bürosuna nasıl başvuru yapılıyor acaba? Meteorolojiden alinmiş 10 günlük rapor, en az üç şahitten yeminli "sanki gök yarildi, 10 gün 1 saniye bile durmadi vallahi" içerikli belge. Tarım ve Köy işlerinden metre kareye düşen yağiş miktari istatistikleri, yağmurdan sucuğa dönülmüş halde burundan su damlarken çekilmiş ailecek foto.
  • Bu pazarlama taktikleri, ÖSS sorulari gibi oldu artik. Süpermarketlerde çok rastliyorum; X ürününden değişik günlerde 4 kere 50 liranin üzerinde alişveriş yaparsan, onu takip eden ayin 15 ini geçmeden yapacağin 5. alişverişin tutarı ilk 4ünden yüksek olmamak kaydiyla %30 u bedava. Şirketler en fazla şarta bağlı, en az ceplerinden ödeyecekleri kampanyalarin peşinde...

Kriz nedeniyle azalan talebi artırmak için kolları sıvayan Alman havayolu şirketi Lufthansa, yolcularına havanın yağmurlu ve kötü olması durumunda tazminat ödeyeceğini açıkladı.

Kötü hava nedeniyle hayal kırıklığına uğrayacak olan yolcularına kişi başı 20 avro ödeyecek olan Lufthansa, uygulamanın geçerli olması için metrekareye en az 5 mm. yağmur düşmesi ve 10 gün boyunca yağmurun yağması gerektiğini ifade etti.

18 Ağustos’a kadar rezerve edilen biletler için geçerli olacak uygulama, içinde İstanbul’un da bulunduğu 36 uçuş noktası için geçerli olacak.

Lufthansa'dan yağmur tazminatı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu ayakta yolcu tasima fikrinden sok daha sacma. reklamin iyisi kotusu olmaz mantalitesi sanirim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Luftansa bence adına yakışır kampanyalar yapsın bıraksın bu saçma sapan hiç bir mantığı olmayan projeleri.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Lufthansa bürosuna nasıl başvuru yapılıyor acaba? Meteorolojiden alinmiş 10 günlük rapor, en az üç şahitten yeminli "sanki gök yarildi, 10 gün 1 saniye bile durmadi vallahi" içerikli belge. Tarım ve Köy işlerinden metre kareye düşen yağiş miktari istatistikleri, yağmurdan sucuğa dönülmüş halde burundan su damlarken çekilmiş ailecek foto.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu pazarlama taktikleri, ÖSS sorulari gibi oldu artik. Süpermarketlerde çok rastliyorum; X ürününden değişik günlerde 4 kere 50 liranin üzerinde alişveriş yaparsan, onu takip eden ayin 15 ini geçmeden yapacağin 5. alişverişin tutarı ilk 4ünden yüksek olmamak kaydiyla %30 u bedava. Şirketler en fazla şarta bağlı, en az ceplerinden ödeyecekleri kampanyalarin peşinde...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000