01 Şubat 2013, Cuma 16:56:43

LUFTHANSA'DAN TÜRKİYE REKORU

Lufthansa Grubu şirketlerinin toplam yolcu sayısı Türkiye’de 1,5 milyon kişiyi aştı...
  • yalnızca tr değil avrupanın genelindede lufthansa bu yıl bayağı yolcu artırdı.eski uçakda olsa da güleryüz ilgi ve hizmet insanı mutlu ediyor
  • SXS dahil mi hariç mi?
  • Lufthansa operation olarak çalıştım, ne demek? Lufthansa'da operator olarak calistim mi diyorsunuz?
  • Lh eski 737-500 lerle ucuyor hala...

 

Lufthansa Şirketler Grubu bünyesindeki havayolu şirketleri 2012 yılında Türkiye’de taşıdıkları toplam yolcu sayısıyla rekor kırdılar. 2012 yılında  1,5 milyondan fazla yolcu Lufthansa, SWISS, Avusturya Havayolları ve Germanwings  şirketleriyle uçmayı tercih etti.

2012 yılında Lufthansa havayolu şirketi uçaklarıyla taşınan yolcu sayısı  1 milyon kişiyi geçti. Lufthansa uçaklarının en yüksek doluluk oranı  ise Ekim ayında % 86’ya ulaştı.

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Bea Berke Türkiye pazarının önemini vurgulayarak şöyle konuştu: “Lufthansa için Türkiye stratejik açıdan büyük önem taşıyor. 2012 yılında ulaşmış olduğumuz rakamlar memnuniyet verici. Lufthansa’nın Türkiye pazarındaki konumunu güçlendirmek ve hızla büyüyen bu pazarda daha da gelişebilmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz' dedi.

Genel Müdür Berke sözlerine şöyle devam etti: “Türkiye - Almanya hattında haftada 75’i aşkın sefer gerçekleştiriyoruz, bu seferlerde sunmakta olduğumuz hizmeti  2 Ocak 2013 tarihinden itibaren Türk Mutfağı’nın seçkin örnekleriyle zenginleştiriyoruz. Uçaklarımızda ikram edilen menüler Turkish Cultural Foundation bünyesindeki YESAM - Yemek Sanatları Merkezi tarafından Lufthansa için özel olarak belirleniyor ve dünyanın en büyük havayolu catering şirketi LSG Sky Chefs‘in tesislerinde hazırlanıyor.”

Lufthansa global: Lufthansa Grubu etkin kapasite yönetimi ile 2012 yılında verimliliğini artırmayı başardı

Geçtiğimiz yıl içinde  dünya genelinde 103 milyonu aşkın yolcu Lufthansa Grubu bünyesindeki havayolu şirketlerini tercih etti. Böylelikle Lufthansa, Germanwings, SWISS ve Austrian Airlines 2012 yılının Ocak-Aralık ayları arasında yaklaşık 2.5 milyon kişi taşıyarak, yolcu sayılarını bir önceki yıla kıyasla yüzde 2.4 oranında artırdı. Buna paralel olarak uygulanan esnek kapasite yönetimi ile arz edilen koltuk kapasitesi 2012 yılı içinde yüzde 0.6 , havayolu şirketlerinin satışları ise yüzde 2.2 oranında yükseldi. Böylelikle Şirketler Grubu genelinde kapasite kullanım oranı yüzde 1.2 artışla yüzde 78.8 düzeyine ulaştı.

Lufthansa Havayolları taşınan toplam yolcu sayısı içinde 74.7 milyon kişilik bir paya sahip bulunuyor. Böylelikle Lufthansa Havayolları’nı tercih eden yolcu sayısında yüzde 2.4 oranında artış kaydedilmiş oldu. Özellikle Yakındoğu/Afrika ve Avrupa bölgelerindeki yolcu sayısında belirgin artış görüldü. Sefer sayısı yüzde 1.3 oranında azaltıldı. Buna karşın seferlerde daha büyük uçaklar kullanılması sayesinde kapasite yüzde 0.2 oranında yükseltildi ve ek olarak arz edilen koltuk kilometrenin üzerinde satış gerçekleştirildi. Satışlar yüzde 1.3 oranında yükselirken, kapasite kullanım oranı yüzde 0.8 artışla yüzde 78.1 düzeyine ulaştı.

SWISS bir önceki yıla kıyasla yolcu sayısını yüzde 3 oranında artırarak, yıl içinde  toplam 16.8 milyon kişi taşıdı. Koltuk doluluk oranı yüzde 1.3 oranında bir artışla  yüzde 82.4’e çıkartılarak, sektörel kıyaslamada çok yüksek bir düzeye getirilmiş oldu. Austrian Airlines havayolu şirketini tercih eden yolcu sayısı ise –bir önceki yıla kıyasla – yüzde 1.8 oranında artarak 11.5 milyon kişiye ulaştı. Şirket kapasite kullanım oranını da yüzde 3.8 oranında yükselterek yüzde 77.5 düzeyine getirdi.  

LUFTHANSA'DAN TÜRKİYE REKORU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

hamburg/tolga ~ 5 yıl önce
yalnızca tr değil avrupanın genelindede lufthansa bu yıl bayağı yolcu artırdı.eski uçakda olsa da güleryüz ilgi ve hizmet insanı mutlu ediyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SXS ~ 5 yıl önce
SXS dahil mi hariç mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LH Ops'a soru ~ 5 yıl önce
Lufthansa operation olarak çalıştım, ne demek? Lufthansa'da operator olarak calistim mi diyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lh Ops ~ 5 yıl önce
Hayır, Harekat memuru olarak çalıştım.
thy is the best... ~ 5 yıl önce
Lh eski 737-500 lerle ucuyor hala...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000