10 Ocak 2013, Perşembe 14:11:02

LUFTHANSA'DAN TÜRK YOLCULARA MÜJDE

Lufthansa bu haftadan itibaren Türkiye-Almanya hattındaki uçuşlarında sunmakta olduğu hizmeti Türk Mutfağı’nın seçkin örnekleriyle zenginleştirecek...
  • Turkiye'nin hava sanayine katkisi: Zeytinyagli patlican kizartmasi.
  • THY ile rekabet etmek istersen Türkiye'den yolculara Türk mutfağını sunmak zorundasın zaten. Gayet güzel oldu. İnşaallah Ankara çıkışlı uçuşlar için de geçerlidir.
  • Lufthansa degil LUFTHANZO
  • Vesselam dogru demis. Hareketli restoranlari genelde 360 derce donecek sekilde yapiyorlar :)) Gerek US gerek EU her yerde onlemler boyle. Bizi seciyorlar mi evet seciyorlar. Amerikaya vize yi 5 dakka da aldim ve bir cok guris cikisimda soru bile sorulmadi. EU ayni sey hatta en rahat almanyadan girdim EU ya. Konuya geri donersem THY eger yuzunde sicak bir tebessum ve istekli calisan kabin ekiplerini geri getirmesse hic bir yere varamaz. Kendi Vandasin (ben) seni tercih etmiyorsa sirket olarak durup dusunmelisin nerede yanlis yapiyorum diye. Tabii boyle olmak icin musteri odakli bir sirket olmak lazim ve insallah THY bu noktalara gelecek.

Uçaklarda ikram edilecek menüler Turkish Cultural Foundation bünyesindeki YESAM-Yemek Sanatları Merkezi tarafından Lufthansa için özel olarak belirleniyor ve dünyanın en büyük havayolu catering şirketi LSG Sky Chefs‘in tesislerinde hazırlanıyor.

Lufthansa Güneydoğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika Bölgesi Satış ve Hizmet Bölümü Başkan Yardımcısı Carsten Schaeffer İstanbul Sultanahmet semtinde yer alan Nar Lokantası’nda düzenlenen basın tanıtım toplantısında yeni başlatılan hizmete ilişkin olarak şu açıklamayı yaptı: “Türkiye - Almanya hattında gerçekleştirmekte olduğumuz haftada 75’i aşkın seferle gerek ekonomik gerekse etnik açıdan giderek güçlenmekte olan ilişkiler içinde bulunan en büyük iki Avrupa ülkesini birbirine bağlıyoruz. Lufthansa olarak ilk kez orta menzilli uçuşlarımızda yerel lezzetlere yer veriyoruz. Türkiye pazarının lider yabancı havayolu şirketi olarak 2013 yılında da pazardaki konumumuzu güçlendirmeye devam
edeceğiz. Yepyeni uçaklardan oluşan ve giderek büyümekte olan Airbus A320 filomuz, yeni yolcu koltuklarımız, Frankfurt ve Münih havaalanlarında sunmakta olduğumuz transfer kolaylıkları ve şimdi de geliştirilmiş uçak içi hizmetimizle diğer havayolu şirketlerinden farklı olmaya devam edeceğiz.”

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Bea Berke ise tanıtım toplantısında şu açıklamayı yaptı: 'Her toplum kendine özgü bir mutfak kültürüne sahiptir. Ancak bunlardan bazıları Türk Mutfağı gibi asırlarca üç farklı kıtada varlığını sürdürmeyi başararak zengin bir mutfak kültürü oluşturmayı başarmıştır. Eminim ki, yeni hizmetimizle Türk yolcularımızın kendilerini evlerinde hissetmelerini sağlayacak, ama aynı zamanda da uluslararası yolcularımıza ülkeden ayrılırlarken bir kez daha bir Türkiye deneyimi yaşatmış olacağız.”

Luftansa ve LSG Sky Chefs ortak çalışmasında - aynı zamanda YESAM Yemek Sanatları Merkezi başkanı olan Vedat Başaran da yer alıyor. Üç aylık bir işbirliği çalışması sonucunda Vedat Başaran, Lufthansa ve LSG Sky Chefs çok özel bir ürün yaratmış bulunuyorlar. Bu eşsiz menüler uçaklarda sunulmaya başlamadan önce Vedat Başaran LSG Sky Chefs bünyesindeki şeflerle sayısız toplantı gerçekleştirdi. Bu ortak çalışmalar catering felsefesinin karşılıklı tanıtımının güçlenmesini sağlamanın yanısıra, her iki taraf için de verimli ve ilginç bir deneyim niteliği taşıyordu. Yeni Lufthansa hizmeti gerek mutfak şefleri gerekse Lufthansa için zorlu bir süreç oldu. Çalışmaların ana hedefini büyük miktarlarda hazırlanacak menülerin yine de şefe özgü olma özelliğini koruması oluşturuyordu.

Vedat Başaran Lufthansa’nın yeni hizmetini şu sözlerle özetliyor: “Türk Mutfağı’nın ünü çeşitliliğine dayalıdır. Tahıl,  sebze ve etle hazırlanan güveç yemekleri, zeytinyağlı sebzeler, hamur işleri, Anadolu’ ya özgü baharatların lezzetleri ve zengin tatlı çeşitleri. Asya ve Anadolu topraklarında yetişen zengin gıda ürünleri, çağlar boyunca farklı kültürlerle
yaşanan etkileşim, Selçuk ve Osmanlı saraylarında oluşturulan yeni lezzetler ve Baharat Yolu’na hakimiyet Türk mutfak kültürünün gelişmesinde belirleyici rol oynayan unsurları oluşturur. Bu geleneği ve renkli mutfak kültürünü göklere taşımaktan ve Lufthansa gibi güçlü bir küresel marka ile işbirliği yapmaktan büyük memnuniyet duyuyoruz.”

LUFTHANSA'DAN TÜRK YOLCULARA MÜJDE

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Turkiye'nin katkisi ~ 5 yıl önce
Turkiye'nin hava sanayine katkisi: Zeytinyagli patlican kizartmasi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
THY ile rekabet ~ 5 yıl önce
THY ile rekabet etmek istersen Türkiye'den yolculara Türk mutfağını sunmak zorundasın zaten. Gayet güzel oldu. İnşaallah Ankara çıkışlı uçuşlar için de geçerlidir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Lufthanzo ~ 5 yıl önce
Lufthansa degil LUFTHANZO

Yanıtla

Kalan karakter 1000
NoMad ~ 5 yıl önce
Vesselam dogru demis. Hareketli restoranlari genelde 360 derce donecek sekilde yapiyorlar :)) Gerek US gerek EU her yerde onlemler boyle. Bizi seciyorlar mi evet seciyorlar. Amerikaya vize yi 5 dakka da aldim ve bir cok guris cikisimda soru bile sorulmadi. EU ayni sey hatta en rahat almanyadan girdim EU ya. Konuya geri donersem THY eger yuzunde sicak bir tebessum ve istekli calisan kabin ekiplerini geri getirmesse hic bir yere varamaz. Kendi Vandasin (ben) seni tercih etmiyorsa sirket olarak durup dusunmelisin nerede yanlis yapiyorum diye. Tabii boyle olmak icin musteri odakli bir sirket olmak lazim ve insallah THY bu noktalara gelecek.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000