29 Ekim 2012, Pazartesi 09:09:19

LUFTHANSA'DAN ŞOK KARAR!

Alman Havayolları Lufthansa başkent Berlin’den İstanbul ve İzmir’e direkt seferlerini kaldırdı...
  • Ne kadar cahil adam var ya. Lufhansa kalitede THY'nin gerisinde tek avantajı uçak sayısı. Onda da THY son yıllarda farkı kapatmaya başladı. Lufhansa tek firma değil 2-3 firmanında sahibi olduğu için geliri ve uçak sayısı çok görülüyor. THY düşmanları THY batsın diye ellerini açmış bekliyorlar. Onlara diyorum ki çok beklersiniz. Lufhansa neden kapattı hattı. Ekonomik olarak kar elde etse neden kapatsın. THY bu konuda daha başarılı. Son yıllarda sürekli yolcu artışı sağlayan 3-4 firmadan birisi THY. Star Alliance'a girince Lufhansa'nın amalesi oldu diyorlar ya. bu kadar bilmeden etmeden sallayıp durmayın ya. Lufhansa ile THY arasında hat kapatma arasında ne bağ var. Lufthansa oturduğu yerden para kazanıyormuş. haberi okudaman yorum yazanlar grubu okuyun ne demiş Lufhansa maliyetler daha fazla olduğu için kapattık demiş. THY neden kapatmıyor. demek ki hem doluluk oranı hemde maliyetleri iyi durumda. Şimdi artık işkembeden atmayı bırakın. Siz sevmesenizde Turkish Airlines number 1
  • Best airline of europe thy kendi kendinemi yazdirdi?? Lufthansa neden secilemedi 2 yildir? Hem thy nin ucaklari kendi mali !sallayip durmayin...
  • Arkadaslar, bırakın artık bu kompleksli halleri. TR ekonomik konjonktürün de getirdiği avantajla aldı gidiyor. Lufthansa veya diğer operatörler niye hatları kaldırıyor? Ford, Opel Belcika'daki fabrikalarini neden kapatıyorsa Lufthansa da o yüzden kaldırıyor. Lufthansa vakıf değil ki, yüksek maliyetleri yüzünden rekabet edemiyor. Burada bilinmesi gereken havacılık mavacilik değil, "ekonomi"dir. THY şimdilik maliyet avantajını koruyor, ancak maliyetler sürekli artıyor, böyle giderse gun gelecek THY de rekabet sıkıntısı yasayacak.
  • 1-Lufthansa Turkiye hattinda THY ile rekabet edemez.Bu durum ustelik sadece Berlin hati degil; Frankfurt ve Munih icin de gecerli.Neden Bursa ve Ankara hatlarini kaldirmiyor cunku THY direkt ucmuyor.Hesap bu kadar basit ve ortada.Sadece THY dusmani Irlandalilar anlayamaz, zaten anlamalari da beklenmemeli. 2-Transit yolcularda da Lufthansa THY nin uctugu her yerde THY nin gerisinde. Uzak Dogu ucuslari en basit ornek. 3-Lufthansayi begenen onunla ucsun ama iki havayolu yolcu acisindan kiyaslanabilir degil.Lufthansa olsa olsa Pegasusla kiyaslanabilir. 4-THY Star Allianz'in hamalligini yapiyor diyenler mesnetsiz atmislar varsa ellernde finansal data paylasssinlar.Iskembeden sallayarak yorum yapilmaz. 5-Lufthansa karli gormediyse hatti kapatmistir bu da kendine ait isletme sorunlaridir, kimseyi de THY yi de ilgilendirmez. Kar etse neden kapatsin? Aciklamis da zaten.

Türkiye uçuşlarına olan talebin yeterli olduğunu belirten Lufthansa yönetimi, bu karara gerekçe olarak, 49 avrodan başlayan fiyatların çok düşük olmasını gösterdi. Lufthansa yöneticileri, Türkiye’ye bu uçuşların maliyetinin en az 99 avro olduğunu ifade ettiler.

Lufthansa sözcüsü 2013 yaz sezonunda Berlin’den direkt seferlerin tekrar konulup konulmayacağının ise belirsiz olduğunu bildirdi.

Lufthansa, geçtiğimiz haftalarda Avrupa uçuşlarının tamamını bünyesindeki Germanwings ve yeni kuracağı ucuzcu şirket ile yapacağını duyurmuştu.

Berlin’den Türkiye’nin yanı sıra Norveç, Hırvatistan, İtalya’nın Sicilya adası ve Fransa gibi noktalara da direkt uçuşlarını durduran Lufthansa, başkentten Portekiz’in Madeira ve Fas’ın Marakeş bölgeleri gibi “daha kârlı” noktalara uçacağını açıkladı. (Turizmgazetesi)

LUFTHANSA'DAN ŞOK KARAR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
Ne kadar cahil adam var ya. Lufhansa kalitede THY'nin gerisinde tek avantajı uçak sayısı. Onda da THY son yıllarda farkı kapatmaya başladı. Lufhansa tek firma değil 2-3 firmanında sahibi olduğu için geliri ve uçak sayısı çok görülüyor. THY düşmanları THY batsın diye ellerini açmış bekliyorlar. Onlara diyorum ki çok beklersiniz. Lufhansa neden kapattı hattı. Ekonomik olarak kar elde etse neden kapatsın. THY bu konuda daha başarılı. Son yıllarda sürekli yolcu artışı sağlayan 3-4 firmadan birisi THY. Star Alliance'a girince Lufhansa'nın amalesi oldu diyorlar ya. bu kadar bilmeden etmeden sallayıp durmayın ya. Lufhansa ile THY arasında hat kapatma arasında ne bağ var. Lufthansa oturduğu yerden para kazanıyormuş. haberi okudaman yorum yazanlar grubu okuyun ne demiş Lufhansa maliyetler daha fazla olduğu için kapattık demiş. THY neden kapatmıyor. demek ki hem doluluk oranı hemde maliyetleri iyi durumda. Şimdi artık işkembeden atmayı bırakın. Siz sevmesenizde Turkish Airlines number 1

Yanıtla

Kalan karakter 1000
lufthansa avukatlarina ~ 5 yıl önce
Best airline of europe thy kendi kendinemi yazdirdi?? Lufthansa neden secilemedi 2 yildir? Hem thy nin ucaklari kendi mali !sallayip durmayin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mr. Aileron ~ 5 yıl önce
Arkadaslar, bırakın artık bu kompleksli halleri. TR ekonomik konjonktürün de getirdiği avantajla aldı gidiyor. Lufthansa veya diğer operatörler niye hatları kaldırıyor? Ford, Opel Belcika'daki fabrikalarini neden kapatıyorsa Lufthansa da o yüzden kaldırıyor. Lufthansa vakıf değil ki, yüksek maliyetleri yüzünden rekabet edemiyor. Burada bilinmesi gereken havacılık mavacilik değil, "ekonomi"dir. THY şimdilik maliyet avantajını koruyor, ancak maliyetler sürekli artıyor, böyle giderse gun gelecek THY de rekabet sıkıntısı yasayacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aptalca yorumlra bazi degerlendirmeler ~ 5 yıl önce
1-Lufthansa Turkiye hattinda THY ile rekabet edemez.Bu durum ustelik sadece Berlin hati degil; Frankfurt ve Munih icin de gecerli.Neden Bursa ve Ankara hatlarini kaldirmiyor cunku THY direkt ucmuyor.Hesap bu kadar basit ve ortada.Sadece THY dusmani Irlandalilar anlayamaz, zaten anlamalari da beklenmemeli. 2-Transit yolcularda da Lufthansa THY nin uctugu her yerde THY nin gerisinde. Uzak Dogu ucuslari en basit ornek. 3-Lufthansayi begenen onunla ucsun ama iki havayolu yolcu acisindan kiyaslanabilir degil.Lufthansa olsa olsa Pegasusla kiyaslanabilir. 4-THY Star Allianz'in hamalligini yapiyor diyenler mesnetsiz atmislar varsa ellernde finansal data paylasssinlar.Iskembeden sallayarak yorum yapilmaz. 5-Lufthansa karli gormediyse hatti kapatmistir bu da kendine ait isletme sorunlaridir, kimseyi de THY yi de ilgilendirmez. Kar etse neden kapatsin? Aciklamis da zaten.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000