24 Eylül 2010, Cuma 16:12:51

Lufthansa'dan dev yatırım

Lufthansa, 3.5 milyar Euro yatırımla 48 yeni uçak alıyor.
Lufthansa Havayolları, 3.5 milyar Euro'lu yatırımla 48 adet yakıt tasarruflu yeni uçakla filosunu yenileyecek.

Lufthansa AG denetleme kurulu yaptığı toplantıda; eski uçakların değiştirilmesi ve filonun modernizasyonu dikkate alınarak yeni uçakların alımına onay verdi. Şirketler grubunun nakit kaynakları ve harici finansman yoluyla alınacak yakıt tasarrufu sağlayan modern uçakların 2012 'den itibaren aşamalı olarak teslim edilmeye başlanacağı ifade edildi.

Deutsche Lufthansa AG Yönetim Kurulu Başkanı Wolfgang Mayrhuber, yaptığı açıklamada yeni uçaklara yapılan yatırımların şirketler grubu bünyesindeki havayolu şirketlerinin rekabet gücünü artırdığını söyledi.

Mayrhuber, "Modern filo sayesinde yakıt verimliliğinde artış, işletme giderleri, gürültü ve emisyonda ise azalma sağlanıyor. Bundan yolcular, çalışanlar, hissedarlar ve çevre aynı ölçüde yarar sağlıyor. Yeni uçak siparişleriyle havayolu şirketleri artan talebi hedefe uygun şekilde değerlendirmiş olacak. Ayrıca her zaman talepteki dalgalanmalara veya pazardaki değişikliklere esnek bir şekilde uyum sağlayabilmek için gerekli olan hareket serbestliğine sahip olmuş olacağız." dedi.

Airbus ve Embraer şirketlerinden alınacak uçaklardan Rolls-Royce Trent700 motorlu 8 adet Airbus A330-300, uzun mesafe uçuşlarında kullanılacak. Diğer çeşitli tiplerdeki 40 uçağın ise Avrupa içi uçuşlarda sefer yapması öngörülüyor.

(Samanyolu Haber)
Lufthansa'dan dev yatırım

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000