14 Nisan 2017, Cuma 12:45:58

Lufthansa'dan 3. havalimanı değerlendimesi

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer, dünyanın en büyük havalimanı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı'na ilişkin, "Havacılık sektörü için çok büyük bir kazanım yaratacak. Yolcular için coğrafi konum avantajı ve konfor sunması önemli. Bu havalimanı, havayolu şirketleri için bir avantaj olacak." dedi.
  • Alman seviciler hortlamış.yine sahnedeler.yazımda ne THY yi övdüm Ne hükümeti övdüm ne bir partiyi övdüm THY nin ismi geçmedi Yazın bakalım merkel uşakları Yunanistan'ı fraport aldı komple Yunan havalimanlarını diz çöktürdüler sömürücü kalleş Türk düşmanları Ben lufthansanın kara işlerini yazdım ama alman sevicileri yalaka Türk THY düşmanları çıktı ortaya Lufthansa ırkçı kapalı kıl acımasız yalancı uçağının arızasını ölen pilota yıkan Naziyönetimli türk kökenlileri uçaktan atan rasist bir şirkettir. Belgeleri resimleri açıklarım alman sevicileri. Haddinizi aşmayın ben THY yi övmedim Konuyu saptırmayın 4.5 milyon musevi 6 milyon çingeneyi ben öldürmedim Lufthansayı kuranlar öldürdü. Adamı insanı dinden imandan çıkarmayın.lufthansa rasist bir Alman şirketidir. Bu kadar
  • Adamlar bizden neden korksun? Bize uçağını,arabasını,teknolojisini,bilimini satıyor,para kazanıyor ülkesine gelen havayolu şirketlerinden vergisini,kirasını,catering,yakıt,konma,konaklama vs ücretini alıyor,insanına ucuza tatil yaptırıyor. 3. havalimanında kullanılan teknolojilerin çoğu alman firmalarının ve havalanı var olduğu müddetçe onlar kullanılacak,bakımları yapılacak,yenileme gerektiğinde yine onlar yapacak yani bizden devamlı para kazanacaklar. Lufthansa geçen seneyi karla kapattı biz zararla. Eee hani büyümüştük,herkesi geçmiştik? Daha 5.yıldızı alamadık ki. Uçuş güvenliğinde de son sıralardayız. Havacılığı restorantcılıkla karıştırıyoruz.Ayrıca istese bize öyle yaptırımlar uygularlar ki kılımızı kıpırdatamayız. Mesela son iki yılda ülkemizde olan bombalamalar,darbe vs olayları ve güvenlik nedeniyle avrupa ve amerika'dan ülkemize uçuşları kısıtlar ya da yasaklarlarsa istediğin kadar büyük,modern havaalanı yap boşa gider. Laptop krizinde gördük kimin sözünün geçtiğini.
  • bir devlet sırf döviz gelsin diye insanının başka bir millete hizmet için gitmesine göz yumuyor ve orada o cahil toplumunu sahipsiz bırakıyor buna ne diyeceksiniz? ve madem alman kötü neden milyonlarca türk orada yaşıyor? neden ülkelerine geri dönmüyorlar? oradaki para,sosyal hak,adalet vs burada olmadığı için! almanya 50 yıldır türk milletine iş,aş,para veriyor nankör olmayalım! çıkın dışarı sorun kaç kişi almanya'da yaşamak ister? alman'ı sevmiyorsanız mallarını boykot edin görelim o zaman! yeni havalimanında alman kablo,elektrik,elektronik sistemleri kullanılıyor! airbus'ın ana ortağı da alman! şakşakladığınız iktidar ve türk milleti onların arabalarını prestij vasıtası görüyor! alman buraya kimliğiyle geliyor,vergisiz ev,arsa alıyor,iş kuruyor peki ya biz aynı şartlara sahip miyiz? almanlar,eskiden oraya ilk giden türk işçilerini taa tren istastonlarında karşılayarak bağırlarına basmış ancak sonra gerçek yüzlerini görünce düşünceleri değişmiş.bu da gerçektir araştırın görün.
  • adam görevi gereği akilliaca konuuşyor demeçler veriyor gayet doğaldir öyle olmalidir zaten..hoş alman hukumeti sonuna kadar 3.havalimanina karşilar nettir bu..lufthansa da zaten thy nin en dişli rakibidir..her hatta..amerika uçuşlarda transit yolculari almakta...

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Kemal Geçer, dünyanın en büyük havalimanı projesi olan İstanbul Yeni Havalimanı'na ilişkin, "Havacılık sektörü için çok büyük bir kazanım yaratacak. Yolcular için coğrafi konum avantajı ve konfor sunması önemli. Bu havalimanı, havayolu şirketleri için bir avantaj olacak." dedi.

AA muhabirine açıklamalarda bulunan Geçer, dünyanın en büyük havacılık grubu olan Lufthansa'nın Türkiye'de de en fazla uçuş yapan yabancı şirket olduğunu söyledi.

Hareketli bir pazar olan Türkiye'de başarılı bir sezon geçirdiklerini belirten Geçer, havacılık sektöründe güvenlik endişelerinden kaynaklanan negatif bir etkileşimin yaşandığına işaret etti.

Şirket olarak 2016'yı iyi rakamlarla geçirdiklerini anlatan Geçer, "Geçen sene sabitlediğimiz hedefleri bu sene sürdürmeye karar verdik. Lufthansa Grubu için 2016 her şeye rağmen çok iyi geçti. 32 milyar avro ciro, 1,7 milyar avro karlılık elde ettik. Büyük operasyon ağına sahip bir şirket için büyük bir başarı." diye konuştu.

Geçer, Türkiye olarak sefer sayılarını artırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Türkiye'ye sadece bir pazar olarak bakmadıklarını, 60 yıllık duygusal bir ilişkiden bahsettiklerini anlatan Geçer, THY ile ortak kurdukları SunExpress'in başarısının da mutluluk verici olduğunu belirtti.

"Devasa, muazzam çalışma"

İstanbul'da yapımı süren yeni havalimanıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Geçer, şöyle konuştu:

"İnşaatı gezerek projeyi inceleme fırsatı buldum. Devasa, muazzam bir çalışma var. Binlerce insan aynı anda çalışıyor ve çok hızlı ilerliyor. Açıkçası o hummalı çalışmadan etkilendim. Türkiye için çok iyi bir proje olacak. Havacılık sektörü için çok büyük bir kazanım yaratacak. Yolcular için coğrafi konum avantajı ve konfor sunması önemli. Bu havalimanı, havayolu şirketleri için bir avantaj olacak. Türkiye için çok iyi bir proje olacak."

Geçer, Lufthansa uçuşlarının mevcut haliyle yeni havalimanına taşınacağını, yeni sefer konup konmayacağının ise talep artışına göre belli olacağını dile getirdi.

Yeni havalimanının büyük gövdeli çift katlı uçakların inmesi için de uygun olmasının önemine dikkati çeken Geçer, "Lufthansa'da uçak tipleri uçuş saatlerine göre hesaplanıyor. Belli bir saat uçuşun üzerine çıkıldığı zaman geniş gövdeli uçak koyuyoruz. Talep olduğu zaman da olabilir. Örneğin bu sene yazın İstanbul-Frankfurt uçuşlarında A320 yerine belli tarihlerde A321 veya A330 dediğimiz geniş gövdeli uçağı koymayı düşünüyoruz. Bu bir arz talep meselesidir." şeklinde konuştu.

"Yeni havalimanının rakibi Almanya'daki havalimanları mı?" sorusu üzerine Geçer, Lufthansa olarak konuya "nerede yeni bir havalimanı açılırsa yeni bir iş fırsatı yaratır" düşüncesiyle baktıklarını, İstanbul'daki havalimanının da şirkete yeni fırsatlar sunacağına inandıklarını kaydetti.

Lufthansa'dan 3. havalimanı değerlendimesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Alman sevicilere cevap ~ 9 ay önce
Alman seviciler hortlamış.yine sahnedeler.yazımda ne THY yi övdüm Ne hükümeti övdüm ne bir partiyi övdüm THY nin ismi geçmedi Yazın bakalım merkel uşakları Yunanistan'ı fraport aldı komple Yunan havalimanlarını diz çöktürdüler sömürücü kalleş Türk düşmanları Ben lufthansanın kara işlerini yazdım ama alman sevicileri yalaka Türk THY düşmanları çıktı ortaya Lufthansa ırkçı kapalı kıl acımasız yalancı uçağının arızasını ölen pilota yıkan Naziyönetimli türk kökenlileri uçaktan atan rasist bir şirkettir. Belgeleri resimleri açıklarım alman sevicileri. Haddinizi aşmayın ben THY yi övmedim Konuyu saptırmayın 4.5 milyon musevi 6 milyon çingeneyi ben öldürmedim Lufthansayı kuranlar öldürdü. Adamı insanı dinden imandan çıkarmayın.lufthansa rasist bir Alman şirketidir. Bu kadar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akıllı olalım ~ 9 ay önce
Adamlar bizden neden korksun? Bize uçağını,arabasını,teknolojisini,bilimini satıyor,para kazanıyor ülkesine gelen havayolu şirketlerinden vergisini,kirasını,catering,yakıt,konma,konaklama vs ücretini alıyor,insanına ucuza tatil yaptırıyor. 3. havalimanında kullanılan teknolojilerin çoğu alman firmalarının ve havalanı var olduğu müddetçe onlar kullanılacak,bakımları yapılacak,yenileme gerektiğinde yine onlar yapacak yani bizden devamlı para kazanacaklar. Lufthansa geçen seneyi karla kapattı biz zararla. Eee hani büyümüştük,herkesi geçmiştik? Daha 5.yıldızı alamadık ki. Uçuş güvenliğinde de son sıralardayız. Havacılığı restorantcılıkla karıştırıyoruz.Ayrıca istese bize öyle yaptırımlar uygularlar ki kılımızı kıpırdatamayız. Mesela son iki yılda ülkemizde olan bombalamalar,darbe vs olayları ve güvenlik nedeniyle avrupa ve amerika'dan ülkemize uçuşları kısıtlar ya da yasaklarlarsa istediğin kadar büyük,modern havaalanı yap boşa gider. Laptop krizinde gördük kimin sözünün geçtiğini.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Akıl şart ~ 9 ay önce
Almanlar Lufthansa ve Avrupalılar Türkiye ye uçmasa ne kayb eder? Hiç birşey! THY Almanya da 19 noktaya uçuyor, Avrupa da bir çok noktaya uçuyor. THY ye uçuş yasağı koysa? Terör vs güvenlik nedenleri ile bu mantıklı... Ama Lufthansa yinede uçuyor devam ediyor.. O kadar hakarete rağmen. Ha bu arada, THY son yıllarda düzeldi, ya ondan önce 50-60 sene Lufthansa ile uçuyors
alman sevicisi ! ~ 9 ay önce
bir devlet sırf döviz gelsin diye insanının başka bir millete hizmet için gitmesine göz yumuyor ve orada o cahil toplumunu sahipsiz bırakıyor buna ne diyeceksiniz? ve madem alman kötü neden milyonlarca türk orada yaşıyor? neden ülkelerine geri dönmüyorlar? oradaki para,sosyal hak,adalet vs burada olmadığı için! almanya 50 yıldır türk milletine iş,aş,para veriyor nankör olmayalım! çıkın dışarı sorun kaç kişi almanya'da yaşamak ister? alman'ı sevmiyorsanız mallarını boykot edin görelim o zaman! yeni havalimanında alman kablo,elektrik,elektronik sistemleri kullanılıyor! airbus'ın ana ortağı da alman! şakşakladığınız iktidar ve türk milleti onların arabalarını prestij vasıtası görüyor! alman buraya kimliğiyle geliyor,vergisiz ev,arsa alıyor,iş kuruyor peki ya biz aynı şartlara sahip miyiz? almanlar,eskiden oraya ilk giden türk işçilerini taa tren istastonlarında karşılayarak bağırlarına basmış ancak sonra gerçek yüzlerini görünce düşünceleri değişmiş.bu da gerçektir araştırın görün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Alman bir Türk ü yönetici yapmış ~ 9 ay önce
Alman düşmanına; sen vatandaşını Almanya ya "köle" olarak her pisliğe boyun eymesine göz yumarak onların getirdiği çikolata kadar değer verdin! Solingen de vs 100 lerce Türk yakılırken, fabrikalarda ezilirken, sen yoktun.. Bugün o Alman CEO akıllanmış almış Türk gencini Türkiye ye GM yapmış.. Sahip çıksaydınız.. siz Almanlara hakaret etmeden önce Frankfurt Havalimanında Almandan çok Türk çalıştığını görün.. yok uykuları kaçıyormuş.. 1.7 milyar avro kar Lufthansa, 1 milyar dolar zarar Thy,, acaba kimin uykuları kaçıyor bu aralar ???
Fenermoda ~ 9 ay önce
Sen almansın Türk değilsin
camarothy ~ 9 ay önce
adam görevi gereği akilliaca konuuşyor demeçler veriyor gayet doğaldir öyle olmalidir zaten..hoş alman hukumeti sonuna kadar 3.havalimanina karşilar nettir bu..lufthansa da zaten thy nin en dişli rakibidir..her hatta..amerika uçuşlarda transit yolculari almakta...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000