02 Ağustos 2017, Çarşamba 16:20:16

Lufthansa'da rakamlar belli oldu

Alman havayolu şirketi Lufthansa Grubu’nun, yılın ilk yarısındaki net karı, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 56,6'lık artışla 672 milyon avro oldu
  • (Frankfurt luftansa 3ncü havalinanı geliyor. Kıskançkıktan kar yaparak kurtulamazsınız. İyi şirket ve iyi yönetim hikaye. Az kaldı) Bu yorumlarla bir yere varamayız çok çalışmalı kendimizi geliştirmeliyiz. Biz luftansayı örnek ve hedef alalım. İşimizi (hepimiz) iyi yapalım.
  • Lutfhansa Yönetimi çok başarılı olduğu için grev de olsa krizde olsa adamlar büyük karlar yapıyor.. adamları getirin THY nin başına bakın ne zarar kalıyor, ne gereksiz hat, gereksiz yatırım, beleşcilik, yanlış harcama, lüzumsuz müdürler THY ye reset çekerler adam akıllı yönetirler.. ahbab dost yerleştirmecenin sonucunda THY nin hala batmadığına şaşırmak lazım
  • Yakışr Lufthansa´ya
  • bu grevle yuh diyorum, vay anasini. alman calisiyor demek ki.

Alman havayolu şirketi Lufthansa Grubu’nun, yılın ilk yarısındaki net karı, bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 56,6'lık artışla 672 milyon avro oldu.

Lufthansa Grubu’ndan yapılan açıklamaya göre, grup, 2017 yılının ilk altı ayında toplam gelirlerini yüzde 12,7 artırarak 17 milyar avroya yükseltti. Önceki yılın aynı döneminde bu rakam 15 milyar avro seviyesindeydi.

Bu dönemde, trafik gelirleri yüzde 14,2 artarak 13,3 milyar avroya çıkarken, ana kazanç göstergesi faiz ve vergi öncesi düzeltilmiş kar ise yaklaşık iki kat artarak 1 milyar avro civarında geldi. Böylece Lufthansa Grubu, tarihinin en iyi ilk yarı sonuçlarına ulaştı.

İlk yarıdaki kazanç performansı, öncelikli olarak, grubun yolcu havayollarındaki güçlü talep ve düşük birim maliyetlerden kaynaklandı.

Bu arada, gurubun ikinci çeyreğindeki net karı ise yaklaşık yüzde 69 artarak 740 milyon avro seviyesinde kaydedildi.

-"En iyi ilk yarıyıl sonucunu elde ettik"

Lufthansa AG Finans Direktörü (CFO) Ulrik Svensson, mali sonuçlar ilişkin açıklamasında, "Şirketimizin tarihindeki en iyi ilk yarıyıl sonucunu elde ettik. Bu güçlü talep ve sağlam bir fiyatlandırma ortamına ek olarak, maliyetlerde daha fazla yapısal bir düşüş sağladığımızdan kaynaklandı." değerlendirmesinde bulundu.

Swensson, 2017 beklentilerini yükselttiklerini belirterek, "Başarılı ilk yarıyıl gelişimimizi ve önemli üçüncü çeyrek dönemdeki görünürlüğü göz önüne aldığımızda, 2017 yılı için tahminimizi yükselttik." ifadesini kullandı.

Lufthansa'da rakamlar belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

3ncü ~ 1 yıl önce
(Frankfurt luftansa 3ncü havalinanı geliyor. Kıskançkıktan kar yaparak kurtulamazsınız. İyi şirket ve iyi yönetim hikaye. Az kaldı) Bu yorumlarla bir yere varamayız çok çalışmalı kendimizi geliştirmeliyiz. Biz luftansayı örnek ve hedef alalım. İşimizi (hepimiz) iyi yapalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yönetim ~ 1 yıl önce
Lutfhansa Yönetimi çok başarılı olduğu için grev de olsa krizde olsa adamlar büyük karlar yapıyor.. adamları getirin THY nin başına bakın ne zarar kalıyor, ne gereksiz hat, gereksiz yatırım, beleşcilik, yanlış harcama, lüzumsuz müdürler THY ye reset çekerler adam akıllı yönetirler.. ahbab dost yerleştirmecenin sonucunda THY nin hala batmadığına şaşırmak lazım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LH AG ~ 1 yıl önce
Yakışr Lufthansa´ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hayrullah ~ 1 yıl önce
bu grevle yuh diyorum, vay anasini. alman calisiyor demek ki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000