03 Aralık 2014, Çarşamba 08:20:34

LUFTHANSA'DA GREV DALGASI SÜRÜYOR!

Alman Pilot Sendikası Cockpit (VC), Lufthansa'da çalışan pilotların iş bırakma eyleminin perşembe günü devam edeceğini açıkladı.
  • Bir an önce çözülmeli, yolcular çok mağdur
  • bizdeki çakma sarı şimdi ak ismi sendika kendisi dernekten bozma yapılar için haber
  • Bizim thy kaptanlarını hatırlıyor musunuz özellikle asker kökenlileri ne dik duruş sergilemişlerdi

Sendika tarafından yapılan açıklamada, Almanya'nın en büyük havayolu şirketi Lufthansa'da çalışan pilotların ülke genelinde yapacağı grevin, 4 Aralık Perşembe saat 03.00'ten itibaren başlayacağı ve 23.59'a kadar devam edeceği aktarıldı.

Grev sebebiyle Lufthansa'nın uzun mesafeli kargo ve yolcu uçaklarının hizmet veremeyeceği belirtilen açıklamada, ayrıca şirketin kısa ve orta mesafeli uçuşlarının ve Lufthansa'ya bağlı Germanwings şirketinin uçuşlarının grevden etkilenmeyeceği kaydedildi.

Lufthansa ile VC arasındaki görüşmelerde grevlere rağmen hala önemli farklılıklar oluştuğuna dikkati çekilen açıklamada, "Bu yüzden grevin uzatılmasına karar verildi. VC, Lufthansa yönetiminden genç pilotlar için daha adil şartlar oluşturmasını bekliyor. Yolculara verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı üzgünüz" ifadelerine yer verildi.

Grevlerin maliyeti 170 milyon Euro

Öte yandan, geçen ay pilotların nisandan beri süren grevleri sebebiyle şirketin 170 milyon Euro kayba uğradığı açıklanmıştı.

Sendika ile Lufthansa yönetimi arasındaki görüşmelerde Lufthansa, Lufthansa-Cargo ve Germanwings şirketlerinde çalışan 5 bin 400 pilotun emekliliğe geçiş süreçleriyle ilgili anlaşma sağlanamıyor.

Lufthansa şirketi, pilotlarda en erken emeklilik yaşını 55’ten 60'a, görevden ayrılmadaki ortalama yaşı da 58’den 61'e çıkarmak istiyor.

Buna karşı çıkan sendika, nisandan bu yana 9 kez greve gitmiş, Lufthansa'da ve bağlı şirketlerde yaklaşık 6 bin uçuş iptal edilmişti.

LUFTHANSA'DA GREV DALGASI SÜRÜYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bir an önce çözülmeli, yolcular çok mağdur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çakma ~ 4 yıl önce
bizdeki çakma sarı şimdi ak ismi sendika kendisi dernekten bozma yapılar için haber

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Bizim thy kaptanlarını hatırlıyor musunuz özellikle asker kökenlileri ne dik duruş sergilemişlerdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000