23 Kasım 2016, Çarşamba 09:48:17

Lufthansa'da bugün 876 uçuş iptal edildi

Alman hava yolu şirketi Lufthansa pilotlarının 23 Kasım Çarşama günkü grevinin önemli aksamalara yol açacağı uyarısı yapıldı. Lufthansa'nın grevi durdurtmak için yaptığı ihtiyati tedbir talebi mahkeme tarafından geri çevrildi.
  • THY Pilotlari ders alsin böyle oluyor GREV bekleriz
  • güzel bahane boş seferlerin iptali için
  • bunların topunu kapı önüne koyacaksın...sanki aç kaldınız...bunların gözünü ancak toprak doyurur....insanda biraz haya olur..zırt pırt grev...ne bu bulunmaz hint kumaşımısınız...
  • lufthansa pilotlarin maaslari en son 2012 yukselmis. 100de %22 zam istiyorlar bu yuzden grev var. Hollandada klmde maaslar 7 yildir donmus durumda, personeli zorlu isten atiyorlar, kmlarin maas dusurerek ve ucuslara bir kabin memur personeli azaltarak sadece bir kac defa 45 dakika grev yaparak kuzu kuzu calisiyorlar. komsu ulkeler ama calisma politikasi cok degisik. Hollanda almanyadan keske ornek alsa.

DW Türkçe’nin haberine göre, Alman hava yolu şirketi Lufthansa, Pilot Sendikası Cockpit'e bağlı pilotların çarşamba günkü grevi nedeniyle toplam 876 uçuşun iptal edileceğini, bundan bin kadar yolcunun etkileneceğini duyurdu. İptal edilecek uçuşlardan 51'i uzun mesafe, kalanları kısa mesafe yolculukları.

Lufthansa yolcularını internet ve telefon üzerinden özel bir uçuş planı çizelgesi yardımıyla bilgilendiriyor. Mağdur durumdaki yolcuların rezervasyonlarının başka uçak şirketlerine ya da başka ulaşım araçlarına aktarılacağı açıklandı. Lufthansa, grevlerin yolculara olumsuz etkisinin asgari düzeyde kalması için elinden gelen her şeyi yaptığını da bildirdi.

LUFTHANSA'NIN GREVİ DURDURMA ÇABASI MAHKEMEDEN DÖNDÜ
Lufthansa, Pilot Sendikası Cockpit’e birçok defa uzlaşma için öneride bulunduğunu, buna rağmen sendikanın greve kararı aldığını belirtti. Lufthansa şirketi Çarşamba günkü grevi durdurabilmek için Frankfurt'taki İş Mahkemesi nezdinde ihtiyati tedbir kararı aldırtmak üzere müracaatta bulundu ancak mahkeme talebi geri çevirdi. Böylece bugünkü grevin önünde engel kalmamış oldu.

Cockpit bundan bir yıl önce pilotların maaşları için yürütülen toplu iş görüşmelerinin başarısız kaldığını açıklamış ve 5 bin 400 pilotu adına grev 24 saatlik grev kararı aldığını duyurmuştu. Grev hem kargo hem de yolcu taşımacılığını kapsayacak ve Salı'yı Çarşamba'ya bağlayan gece saat 0'01'den başlayarak saat 23:59'a kadar devam edecek.

Lufthansa'da bugün 876 uçuş iptal edildi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

THY ~ 2 yıl önce
THY Pilotlari ders alsin böyle oluyor GREV bekleriz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çaylaaar ~ 2 yıl önce
güzel bahane boş seferlerin iptali için

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zeco ~ 2 yıl önce
bunların topunu kapı önüne koyacaksın...sanki aç kaldınız...bunların gözünü ancak toprak doyurur....insanda biraz haya olur..zırt pırt grev...ne bu bulunmaz hint kumaşımısınız...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
germany vs holland farki ~ 2 yıl önce
lufthansa pilotlarin maaslari en son 2012 yukselmis. 100de %22 zam istiyorlar bu yuzden grev var. Hollandada klmde maaslar 7 yildir donmus durumda, personeli zorlu isten atiyorlar, kmlarin maas dusurerek ve ucuslara bir kabin memur personeli azaltarak sadece bir kac defa 45 dakika grev yaparak kuzu kuzu calisiyorlar. komsu ulkeler ama calisma politikasi cok degisik. Hollanda almanyadan keske ornek alsa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000