23 Mart 2014, Pazar 10:44:05

LUFTHANSA PİLOTLARI GREVE HAZIRLANIYOR!

Almanya'da hava trafiğinde önümüzdeki günlerde yine kaos yaşanması bekleniyor. Lufthansa'da çalışan pilotlar, görüşmelerden istedikleri sonucu alamadıkları için grev yapacaklarını duyurdu.
  • kaptan var kaptancik var, bakın da gözünüz adam görsün.
  • Pilotları bilemiyorum ama bir kabin memuru 5-6 bin alıp bir de grevyapıcam derse tabiki o greve aklı başında olan kimse katılmaz.sırf siyaset yapıcam diye grev yapılmaz herpinizin altında arabası var eğlence mekanlarında localarınız var bir de grev mi diyorsunuz.insanlar askeri ücrete canla başla çalışıyor ayıp ayıp
  • Bu iş pos bıyık meselesi değil. Sendika başkanı kim olursa olsun, greve katılmamak demek işverenin yanında yer almak ve onun bizim hakkımızda alacağı her türlü kararı peşinen kabul etmek demektir ki THY çalışanlarının çok önemli bir çoğunluğu bunu seçti. 60 yaşındaki, ununu elemiş eleğini asmış kaptanların greve katılmayıp pos bıyığı bahane etmelerini anlayamıyorum. Onlar grev yapmamışken çoluk çocuk nasıl grev yapsaydı ki..
  • Ne zaman ki havacılık kanunu çıkar ve pilotluk, kabin ekipliği iş kanununda yer bulur, ilgili işkollarında sendika kurulmasının yolu açılır ve herkes kendi hakkını gerçek anlamıyla savunur, gerekirse greve gider. Örneğin pilotlar iş şartlarının düzenlenmesini beklerken, kabin ekipleri emeklilik şartlarını öne çıkarabilir, teknisyenler tip tazminatı artışı vb. Konulara yönelebilirler. Şu an Türkiyede olan durum herşey dönüyor dolaşıyor maaş artışında kilitlenip orada kalıyor, hiç bir grubun beklentisi karşılanmıyor. Talpa'ya, Tassa'ya, Talta'ya sesleniyorum, genel seçim öncesi partilerle görüşün, hazır elde pazarlık kozu varken Havacılık Kanununun çıkması için somut adımlar atın. Bu sözü veren, işi bağlayan parti için sadece istanbulda 20.000'den fazla oy demek. Bu iş tek Hava-iş'le olmaz.

Pilot sendikası 'Vereinigung Cockpit' (VC) yönetim kurulu üyesi Ilona Ritter, Lufthansa'nın şu andan itibaren artık süreli ya da süresiz grevleri hesaba katması gerektiğini, grev yapılması yönündeki kararın sendika üyelerinin yüzde 99 katılımıyla verildiğini söyledi.

Ritter, yapılacak her grevin en az 48 saat önce bildirileceğini, yolcuların yoğun olduğu Paskalya Bayramında grev yapılmayacağını belirtti. Grev kararının alındığı ilk oylamaya, Lufthansa pilotları yanısıra, Lufthansa'nın kargo şirketi ve low-cost taşımacılık yapan Germanwings şirketinde çalışan toplam 5 bin 400 kişi katıldı.

Görüşmelerde VC'yi temsil eden Thomas von Sturm, artık topun Lufthansa'da olduğunu, kendilerine yeni bir teklif yapması gerektiğini söyledi. Sendika, Lufthansa'nın yeni bir teklif yapmasına imkan vermek maksadıyla grev için kesin bir tarih vermedi.

Lufthansa sözcüsü holdingin pozisyonunu değiştirmediğini ve yeni bir teklif yapmadığını söyledi. Sözcü, sendikaya yeniden görüşme masasına oturma çağrısı yaptı.

LUFTHANSA PİLOTLARI GREVE HAZIRLANIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

vay beee ~ 4 yıl önce
kaptan var kaptancik var, bakın da gözünüz adam görsün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 4 yıl önce
Pilotları bilemiyorum ama bir kabin memuru 5-6 bin alıp bir de grevyapıcam derse tabiki o greve aklı başında olan kimse katılmaz.sırf siyaset yapıcam diye grev yapılmaz herpinizin altında arabası var eğlence mekanlarında localarınız var bir de grev mi diyorsunuz.insanlar askeri ücrete canla başla çalışıyor ayıp ayıp

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pos Bıyık ~ 4 yıl önce
Bu iş pos bıyık meselesi değil. Sendika başkanı kim olursa olsun, greve katılmamak demek işverenin yanında yer almak ve onun bizim hakkımızda alacağı her türlü kararı peşinen kabul etmek demektir ki THY çalışanlarının çok önemli bir çoğunluğu bunu seçti. 60 yaşındaki, ununu elemiş eleğini asmış kaptanların greve katılmayıp pos bıyığı bahane etmelerini anlayamıyorum. Onlar grev yapmamışken çoluk çocuk nasıl grev yapsaydı ki..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Ne zaman ki havacılık kanunu çıkar ve pilotluk, kabin ekipliği iş kanununda yer bulur, ilgili işkollarında sendika kurulmasının yolu açılır ve herkes kendi hakkını gerçek anlamıyla savunur, gerekirse greve gider. Örneğin pilotlar iş şartlarının düzenlenmesini beklerken, kabin ekipleri emeklilik şartlarını öne çıkarabilir, teknisyenler tip tazminatı artışı vb. Konulara yönelebilirler. Şu an Türkiyede olan durum herşey dönüyor dolaşıyor maaş artışında kilitlenip orada kalıyor, hiç bir grubun beklentisi karşılanmıyor. Talpa'ya, Tassa'ya, Talta'ya sesleniyorum, genel seçim öncesi partilerle görüşün, hazır elde pazarlık kozu varken Havacılık Kanununun çıkması için somut adımlar atın. Bu sözü veren, işi bağlayan parti için sadece istanbulda 20.000'den fazla oy demek. Bu iş tek Hava-iş'le olmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000