18 Ocak 2009, Pazar 13:30:30

Lufthansa, motoru yanan uçakla ilgili açıklama yaptı

AirportHaber’in Lufthansa Havayolları’na ait bir uçağın motorunda meydana gelen arıza ve sonrasında yaşanan gelişmelerle ilgili yaptığı haberle ilgili açıklama yayınladı. İşte o açıklama...
  • uçak kalktıktan bir 10 dakika sonra sol motordan bir patlama sesi geldi. aradan 2 dakika geçmedi 2 .kez patlama oldu ve pilot yükselmemeye başladı. geri dönmek zorunda olduğumuz daha sonra yolculara söylendi. sefaköye düşen parçalara gelince, hemen iniş izni alınamadı ve havada çok tur attık. acil iniş için döndüğümüzde parçalar düştü yani...
  • kalkıştan sonra eğer radar tahdit vermeyip tırmanışa devam edildiyse 12 dakika sonrası yaklaşık 20000' üzeri bir irtifada olmaları gerekir O İRTİFADA kuş sürüsü biraz zor!!!!
  • uçak kalktıktan 12 dakika sonra motorun patlaması ile düşen parça sefaköye düşüyor,öyle mi?bu durumda ben anlarım ki o uçağın kalkışından sonra 12 dakika değil,en fazla yarım dakika geçmiştir.atatürk havalimanı-sefaköy arası arabayla bile 12 dakika sürmez ki?
  • BAZEN KUŞ SÜRÜSÜ BAZEN DE KOYUN SÜRÜSÜNE DALABİLİRSİNİZ.OLABİLİR..:) ARTIK KIYAS YAPMAYI BIRAKALIM ARKADAŞLAR.BUGÜN LUFTHANSA YARIN X BİR AIRLINE..HERKESE İYİ UÇUŞLAR..

“Lufthansa Alman Havayolları, 16 Ocak 2009 tarihinde, İstanbul-Frankfurt seferini yapan  LH 3345 sefer sayılı uçağın kalkıştan 12 dakika sonra  sol  motora kuş çarpması nedeniyle Atatürk havalimanına acil iniş yapmak zorunda kaldığını doğrulamaktadır.

A321 tipi olan uçak tek motorla havaalanına güvenli ve normal iniş yapmıştır. Uçakta 134 yolcu ve 6 mürettebat bulunuyordu.

Halihazırda Lufthansa mühendisleri acil iniş yapan uçağı incelenmektedirler.

Lufthansa Alman Havayolları
Basın ve Halkla İlişkiler Danışmanı
İnci Gökçe”


Öte yandan, Lufthansa Havayolları’nın bu açıklamasından sonra AirportHaber’in DHMİ kaynaklarından edindiği bilgiye göre kuş çarpması ile ilgili herhangi bir durum rapor edilmediği ifade edildi.  DHMİ kaynakları, uçak üzerinde yapılan ilk incelemede de kuş çarpmasına dair bir emareye rastlanmadığı belirtilirken motorun kavrulmuş bir halde görüldüğü belirtildi.

AirportHaber’in yaptığı araştırmaya göre uçağın motorundan düşen parçalar Sefaköy tarafında bulunan Elvan Gıda’ya isabet etti.

İşte parçaların düştüğü o alan

Lufthansa

Lufthansa, motoru yanan uçakla ilgili açıklama yaptı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

gül ~ 9 yıl önce
uçak kalktıktan bir 10 dakika sonra sol motordan bir patlama sesi geldi. aradan 2 dakika geçmedi 2 .kez patlama oldu ve pilot yükselmemeye başladı. geri dönmek zorunda olduğumuz daha sonra yolculara söylendi. sefaköye düşen parçalara gelince, hemen iniş izni alınamadı ve havada çok tur attık. acil iniş için döndüğümüzde parçalar düştü yani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
? ~ 9 yıl önce
kalkıştan sonra eğer radar tahdit vermeyip tırmanışa devam edildiyse 12 dakika sonrası yaklaşık 20000' üzeri bir irtifada olmaları gerekir O İRTİFADA kuş sürüsü biraz zor!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
suçlu kuş ~ 9 yıl önce
uçak kalktıktan 12 dakika sonra motorun patlaması ile düşen parça sefaköye düşüyor,öyle mi?bu durumda ben anlarım ki o uçağın kalkışından sonra 12 dakika değil,en fazla yarım dakika geçmiştir.atatürk havalimanı-sefaköy arası arabayla bile 12 dakika sürmez ki?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALTITUDE ~ 9 yıl önce
BAZEN KUŞ SÜRÜSÜ BAZEN DE KOYUN SÜRÜSÜNE DALABİLİRSİNİZ.OLABİLİR..:) ARTIK KIYAS YAPMAYI BIRAKALIM ARKADAŞLAR.BUGÜN LUFTHANSA YARIN X BİR AIRLINE..HERKESE İYİ UÇUŞLAR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000