12 Nisan 2012, Perşembe 15:21:49

LUFTHANSA İSTANBUL'DA GÖVDEYİ BÜYÜTECEK...

Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende, daha fazla yolcu getirebilmek için çözüm yolunun, gündüz saatlerindeki seferlerin büyük gövdeli uçaklarla yapılması olduğunu söyledi...
  • Buradakı yorum yazan beyler... Hayatınızda Alanyaya geldınızmi? Anatalyaya gelen turistler Yüzde 45 Alanyaya geliyor Anatlyadan Alanyaya gelmeleri 3 saati buluyor... Bunun için Alanya Gazipasa açıldı.. Corondon ilk uçagını indirdi ve indirmeye devam edecek ve turuzim dahada artacak.. Buardaki Alanya Gazipasaya havaalanına laf atan beyler Turkiye dısına çıkın ve gorun Ne ufak ve havalanları var buyuk ucakalr ınıyorr.. ve suan tum Avrupa ucak fırmaları sıraya girdi ucak indirmek için.. Bu saatten sonra kimse engel olmaz bu havalanın kapanması ve ucak indirmemk için...
  • sık ucamıyorlarsa genis govdeyle ucacaklarmış.. hahah, 40 yıl dusunsem bulamazdım ben bu çözümü..
  • haftada 1 A330 a ya denk gelirsin ya gelmezsin, bu oraya genis govde gidiyor demek değildir. yolcuda gecici bir artma olursa yapılan uygulamadır. bilip bilmeden konusmayın kardesim surda..
  • ayyyynııı ayyynıııı
Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ)'nin İstanbul Atatürk Havalimanı'nda kapasite-talep dengesinin sağlanabilmesine yönelik olarak uygulanacak yeni tedbirleri kapsayan ve dün yayınlanan NOTAM'la ilgili olarak Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende, daha fazla yolcu getirebilmek için çözüm yolunun, gündüz saatlerindeki seferlerin büyük gövdeli uçaklarla yapılması olduğunu söyledi.
 
İstanbul üzerinden seyahat eden yolcunun yüzde 60'ının transit olduğuna dikkat çeken Lufthansa Türkiye Genel Müdürü Gregor Wende, Lutfhansa Teknik'in İrtibat Bürosu'nun açılışı sonrası gazetecilerin çeşitli sorularını yanıtladı. Wende, "Türkiye seferlerimizde uçuş sayılarımızı artırmak istiyoruz. Amacımız daha çok yolcuyu Türkiye'ye getirmek. Ama Atatürk Havalimanı için frekans artırmak artık çok zor. Çünkü sadece gece belli saatlerde slot(uçuş zamanı) veriyorlar. Yolcu sayımız çok ama gündüz slot alamadığımız için sefer sayısını artıramıyoruz. Yoğun talebi karşılamak için kendimizce bir çözüm yolu bulduk. Mevcut seferlerimizi daha büyük gövdeli uçaklarla yapacağız" dedi. 
 
Wende yeni uçak siparişi verirken de geniş gövdeli uçaklara ağırlık vereceklerine dikkat çekerek, "Mesela Boeing 787 Dreamliner çok güzel bir uçak. Ama bize kısa vadede daha büyük uçaklar lazım. Bu sene iki tane Boeing 747-800 tipi iki uçak ve iki tane daha Airbus A-380 gelecek. Gelecek sene için de Airbus A 350 ve Boeing 787 Dreamliner siparişi vermeyi düşünüyoruz" diye konuştu. 
  
SABİHA GÖKÇEN'E UÇMAYI BİLE DÜŞÜNÜYORUZ
 
Türkiye ile ilgili yatırımlarını ancak üçüncü havalimanı yapılması halinde artırabileceklerine işaret eden Wende, "Bizim hedefimiz İstanbul ve Ankara'ya yaptığımız uçuşları iki katına çıkarmak. Mesela şu anda Frankfurt ve Münih'ten karşılıklı her gün üç seferimiz var. Bunları günde 6 sefere çıkarabiliriz. Hedefimiz bütün uçuşlara birer uçuş daha eklemek. Ancak üçüncü havalimanı en erken 4-5 yılda biter. Bu süre içinde Sabiha Gökçen Havalimanı'na uçmayı bile düşünüyoruz. Orası da bizim için önemli bir alternatif" şeklinde konuştu.  (Haberler.com)
LUFTHANSA İSTANBUL'DA GÖVDEYİ BÜYÜTECEK...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 6 yıl önce
Buradakı yorum yazan beyler... Hayatınızda Alanyaya geldınızmi? Anatalyaya gelen turistler Yüzde 45 Alanyaya geliyor Anatlyadan Alanyaya gelmeleri 3 saati buluyor... Bunun için Alanya Gazipasa açıldı.. Corondon ilk uçagını indirdi ve indirmeye devam edecek ve turuzim dahada artacak.. Buardaki Alanya Gazipasaya havaalanına laf atan beyler Turkiye dısına çıkın ve gorun Ne ufak ve havalanları var buyuk ucakalr ınıyorr.. ve suan tum Avrupa ucak fırmaları sıraya girdi ucak indirmek için.. Bu saatten sonra kimse engel olmaz bu havalanın kapanması ve ucak indirmemk için...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
sık ucamıyorlarsa genis govdeyle ucacaklarmış.. hahah, 40 yıl dusunsem bulamazdım ben bu çözümü..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
haftada 1 A330 a ya denk gelirsin ya gelmezsin, bu oraya genis govde gidiyor demek değildir. yolcuda gecici bir artma olursa yapılan uygulamadır. bilip bilmeden konusmayın kardesim surda..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ayyyynııı ayyynıııı

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000