10 Kasım 2015, Salı 08:11:16

Lufthansa grevle boğuşuyor

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, kabin personelinin grevi nedeniyle dün gerçekleştirmeyi planladığı 3 bin uçuştan 929'unun iptal edildiğini açıkladı.
  • Darısı pegasusun başına umarım
  • Medeniyet sevdiğimin ülkesi grevin ne olduğunu bile unuttular buralarda öyle o nedir yaw diye bakıyorsunuz
  • Bu sorunu yasamamak ve hortumcu sendikanin eline dusmemek icin THY kabin gorevlilerini 10 yillik sozlesmeli almalidir, uzgunum ancak nufusumuz yeteri kadar fazla
  • tc vatandaslarina transit gecis icin bile vize isteyen ulkenin havayollari.. beter olsunlar

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, kabin personelinin grevi nedeniyle dün gerçekleştirmeyi planladığı 3 bin uçuştan 929'unun iptal edildiğini açıkladı.

Lufthansa'dan yapılan açıklamada, şirketin "Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu (UFO) Sendikası"na bağlı kabin personelinin grevi nedeniyle dün yapılması planlanan 3 bin uçuştan 929'unun gerçekleştirilemeyeceği bildirildi. İptal edilen uçuşlardan yaklaşık 113 bin yolcunun etkileneceği belirtilen açıklamada, Lufthansa grubuna bağlı Germanwings, Eurowings, Lufthansa CityLine, Swiss, Avusturya Hava yolları, Air Dolomiti ve Brüksel Hava yolları şirketlerinin grevden etkilenmeyeceği kaydedildi.

Lufthansa grevin ilk gününde 290, ikinci gününde ise 520 uçuşu iptal ettiğini açıklamıştı. Böylece iptal edilen uçuş sayısı binin üzerine çıkarken, yaklaşık 150 bin yolcu da söz konusu grevlerden etkilenmiş oldu.

Öte yandan, UFO tarafından yapılan açıklamada, cuma günü Frankfurt ve Düsseldorf havalimanlarında başlayan ve Münih havalimanını da içine alarak devam eden grevin, söz konusu üç havalimanında da saat 04.30'da başlayacağı, Frankfurt ve Düsseldorf'daki havalimanlarında saat 23.00'e kadar, Münih havalimanında ise gece yarısına kadar süreceği açıklanmıştı. UFO sendikası yaklaşık 19 bin çalışanı için emeklilik ve ek bir sigorta niteliğindeki işletme emekli aylıklarında iyileştirmeler yapılmasını talep ediyor.

Ayrıca, UFO'nun yanı sıra Lufthansa ile Alman Pilot Sendikası arasındaki anlaşmazlık dolayısıyla 2014 yılının nisan ayından bu yana pilotlar, 13 kez greve gitmiş ve binlerce sefer iptal edilmişti. (Milliyet)

Lufthansa grevle boğuşuyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

iPhone Uygulaması ~ 2 yıl önce
Darısı pegasusun başına umarım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xxxx ~ 2 yıl önce
Medeniyet sevdiğimin ülkesi grevin ne olduğunu bile unuttular buralarda öyle o nedir yaw diye bakıyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Thy ~ 2 yıl önce
Bu sorunu yasamamak ve hortumcu sendikanin eline dusmemek icin THY kabin gorevlilerini 10 yillik sozlesmeli almalidir, uzgunum ancak nufusumuz yeteri kadar fazla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ztk ~ 2 yıl önce
tc vatandaslarina transit gecis icin bile vize isteyen ulkenin havayollari.. beter olsunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Dikkat ~ 2 yıl önce
Aman böyle söylemeyin kraldan çok kralcı almancılar çok kızar
VZSAF ~ 2 yıl önce
SENIN GIBI BI KARAKTERE VERMESIN ZATEN SEN BETER OL.BIRI DE KRALCI DEMIS . SEN KÖLE OL ONLAR KRAL OLMAYA DEVAM EDER. AMAN BEN DAHA IYISINI YAPIM BEN KRAL OLMALIYIM DIYE CALISMA.ANCAA BOYLE KONUSURSUNUZ. GERCI OLAMAZSINIZ DA ZATEN YAZIK SIZE

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000